Má sa užívať Pamycon perorálne alebo do nošteka?

lenrietta
22. máj 2016

Ahojte maminky..dnes ráno bol manžel s dcérkou na pohotovosti..zatekajú soplíky a má kašeľ..MUDr. predpísal pamykon, ale neviem, či ho mám dávať perorálne alebo do nošteka..Na letáku perorálne užívanie nie je vôbec spomínané, ale ani MUDr. , ani v lekárni nás nikto neupozornil na kvapkanie do nošteka... Ako ste užívali pamykon vy? Ďakujem za odpoveď. Lenka

sissy27
22. máj 2016

Sú to kvapky do nosa, zvyčajné dávkovanie u detí 2kvapky do každej nosovej dierky 3x denne, ale to si telefonicky over u lekára alebo v lekárni

bosoriak
22. máj 2016

V pribalovom letaku je napisane, ze je to lokalne antibiotikum a v casti "Ako pouzivat Pamycon" je davkovanie a "Roztok sa kvapka na infikovane miesto tak casto, ako urci lekar". Ale v lekarni ta mali poucit o uzivani, to je pravda. 🙂

natalka13
22. máj 2016

Ved je tam napisne kolko kvapiek do ucha kolko do nosa a kolko do oka. Ak ma soplik tak na 99,9999999% to bude do nosa.

l3yla
22. máj 2016

To sú kvapky do nosa, normálne jej to kvapkajte do nošteka 😉 A neviem či vieš, či ťa na to upozornili pri zarábaní,treba ich mať v chladničke 😉

margarita
22. máj 2016

do nosa, udrziavat v chladnicke a hlavne myslim, ze po zarobeni maju expiraciu tak tyzden, nam to vtedy napisala magistra v lekarni priamo na krabicku, ze potom uz vyhodit.

andrejta
22. máj 2016

Urcite do nosa, skoda, ze to je otazka. Chcela by som vediet, ako ste prisli na peroralne uzivanie, ked vam to nikto ani nespominal. Prajem dcerke skore uzdravenie, so zatekanim sme si tiez svoje uzili. Len pamykon nikdy nepomohol

bubula_007
22. máj 2016

Ak su to soplíky, tak urcite do nosa a po siedmych dňoch sa uz nesmie používať. Asi tak pol hodinu pred podávaním sa moze vybrať z chladničky, aby to nebolo velmi studené. 😉