Má sa Espumisan zapiť vodou alebo mliekom?

25. máj 2024

Dobrý deň mamičky. Dávať esmupisan pred jedlom a zapiť vodou alebo môže zapiť mlieckom? Alebo môžem dať kvapky rovno do mliečka? Alebo na lyžičku mliečka a do toho nakvapkat? Vodu nám veľmi nechce. Dvojmesačné predčasniatko.

really8
25. máj 2024

Kvapkam do mlieka

maca206185
25. máj 2024

Keď mala 2 mesiace dávala som do mliečka. Teraz ma 4 mesiace a dávam na lyžičku a par kvapiek mliečka 🙂

autor
25. máj 2024

@really8 čiže dávaš do celej fľašky áno ? A keď s asmiek spýtať ešte koľko kvapiek ?

autor
25. máj 2024

@maca206185 dávala si do plnej fľašky mliečka áno ? Nie zvlášť kvapkala na lyžičku? A keď sa môžem opýtať koľko kvapiek na začiatku ?

really8
25. máj 2024

Ano do celej flasky? Lebo viem ze mi celu vypije. Davam 8-10 kvapiek jak sa mi chce

autor
25. máj 2024

@really8 ďakujem veľmi pekne 🙂

anavixy
25. máj 2024

S mliekom sa maju zapijat vitaminy rozpustne v tukoch, najma D, ktore sa dava detom. Pri espumisane je to uplne jedno, aj to cim to zapije aj to podanie. Mozes dat priamo do ust, mozes dat na lyzicku, mozes dat do flase s mliekom. Ta posledna moznost sa neodporuca kvoli tomu, ze dieta nemusi vypit celu flasu a tym padom nedostane adekvatnu davku, alebo cast lieku zostane na stenach flase. Pri espumisane by to az taky problem nebol, ja som davala rovno do flase tiez, pri vit D by to problem mohol byt, aj pri inych liekoch.

maca206185
26. máj 2024

Áno normálne do plnej fľašky a ako je písané aj v pribalovom letáku 25 kvapiek ( dávala som ale Espumisan L tam sa dava 25 a Espumisan comfort tam sa sava 5-10 kvapiek ) a aj doktorka mi poradila aby som sa tým riadila a tak nám to aj zaberalo 🙂