Má neustále vyplazený jazyk. Ako mu mám pomôcť?

nata_
4. dec 2010

Dcerka ma 5 mesiacov, od narodenia vyplazuje jazyk, pokial nema cumlik v ustach, jazyk je permanentne vonku alebo aspon spicka jazyka. Bola vylucena porucha stitnej zlazy, neurologicka tvrdi, ze je to hypotonia oralneho svalstva- s tymto nam odporucila rehabilitaciu vojtovou metodou....tam ale cvicime cviky urcene na hypotoniu celeho svalstva (tela), nie som celkom presvedcena, ci nam to pri tom vyplazovani jazyka pomoze, nakolko celkova svalova hypotonia bola tiez vylucena...ide len o to vyplazovanie jazyka, dcerka je inak uplne zdrave usmievave dieta, v noci krasne spinka, je plne kojena, este doplnim, ze bola rodena urgentnou sekciou pre nepostupujuci porod. Prekonala niektora mamicka s babatkom nieco podobne? Upravilo sa vyplazovanie pri prvych prikrmoch, pripadne zubkoch? Dakujem.

traktor
4. dec 2010

moje deti toto nemali, ale moja suseda ma dcerku v rovnakom veku ako mam ja misku,a kedze su rovnako stare, tak sme boli v dennom kontakte.. ...a pamätam si, ze tiez od malinka vyplazovala jazycek, ...ale ona necvicila ziadnu vojtovku...preslo jej to okolo 8-9 mesiaca...ako sa zacala stavat na noziky...takze ako prislo, tak odislo...a este doplnim..nema to asi súvis, ale aj ona rodila cisarskym rezom..

martina398
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikoletka258
8. aug 2021

@nata_ dobrý vidím že príspevok je starší už tak som bola zvedavá či sa to upravila naša dcérka má 4 mesiace a tiež teda okrem spánku má väčšinu dňa pootvorené ústa a špičku jazyka vonku

mullerova46
3. dec 2023

@nikoletka258 vyrástli ste z toho? U nás je tiež to isté

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evulienka23
31. jan 2024

@mullerova46 aj u nás až sa bojím, riešite to nejako? Či upravilo sa ?

mullerova46
1. feb 2024

@evulienka23 našťastie to začalo prechádzať v 5 mesiaci a teraz má vyplazeny keď sa mu sníva o dudlani počas spánku 😃 ale počas dňa má pekne zavretu pusu