Má moje 2-mesačné bábätko reflux?

5. okt 2022

Ahojte mám doma dvojmesačné bábo a stáva sa že občas ho buď len tak alebo počas kŕmenia ( papá Sunar premium) napne akoby na zvracanie.
Dnes sa prvý krát aj prúdom pozvracalo chvíľu po papaní.
Môže to byť reflux?

stanulienkat
5. okt 2022

Ano. Hlavne u pahltnych babatiek🙂 Treba dávať odgrgnúť a dieťatko do zvýšenej polohy, aj pri spaní.

autor
5. okt 2022

@stanulienkat robí sa na to aj nejaké vyšetrenie?

stanulienkat
5. okt 2022

Gastrofibroskopia-hadička do žalúdka, čo je pri takomto malom bábätku úplná hlúposť a zbytočnosť, pretože u bábätiek je to veľmi,veľmi, veľmi časté a skonštatuje ti to aj obyčajný pediater. Treba dodržiavať určité zásady ako pri refluxe-to si ľahko vygooglis a existuje aj taký sirup na zahustenie mliečka, aby nebolo také tekuté v žalúdku a nepýtalalo sa von. 🙂 Ale je to podľa mňa zbytočnosť, z toho dieťatko vyrastie postupne. Určite aj tu nájdeš veľa tém o tom.
Dôležité je, že bábätko priberá a prosperuje.

autor
5. okt 2022

@stanulienkat to máte pravdu veru neviem si predstaviť tak malé bábätko na hadičke budem to riešiť určite s Dr. na poardni
Ďakujem pekne za radu 🙂

kalendark
5. okt 2022

Nerobí sa hadicka, boli sme minulý týždeň, dr. Urobila ultrazvuk potom papal.mliecko a zas urobila ultrazvuk a tam boli vidieť tie refluxy

kofolala
5. okt 2022

@kalendark dobre vedieť. Nas trapi to iste, tiež to budem riešiť na najbližšej poradni. Ale uvidime ci nas niekam pošle..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. okt 2022

Som aj ja zvedavá čo mi Dr. povie
Ďakujem za pomoc.😌