Má môj synček kiahne?

111kiki11155
9. sep 2020

Ahojte žienky synček sa vychádzal najprv som myslela že je poštípaný od komára ale vyrážok pribúda a dnes sa mu vytvorili 3 takéto zajtra ideme k lekárke len ma zaujíma či ste mali niektorá niečo podobné vopred ďakujem za odpoveď aj mladší synček aj starší synček to má

zuzicka122
9. sep 2020

Neviem posudit podla foto ci to naozaj kiahne su, ale prv nez pojdes k lekarke zavolaj jej. Ak deti maju naozaj kiahne, tak sa dohodni s lekarkou ci tam vobec mozes prist a kedy, aby si v cakarni nenakazila ine deti.

janci05
9. sep 2020

Ak pribúdajú, tak sú to kiahne. K doktorke nechoď, len si zavolaj.

111kiki11155
autor
9. sep 2020

@janci05 noo to viem vždy ak máme niečo infekčné najprv voláme a potom nás odzadu púšťa tak ďakujem

janci05
9. sep 2020

@111kiki11155 Ja som len volala a povedala, že ani nemám chodiť. Dala informácie čo a ak, kedy prísť na kontrolu. Uvidíš čo ti povie.

111kiki11155
autor
9. sep 2020

@janci05 ak sa môžem spýtať drobec si to roškriabol na foto ten jeden pupák a ide mu odtiaľ krv s takou ako keby vodičkou tak neviem či sú to kiahne nakoľko to mám aj ja 🤦‍♀️ no nič ďakujem za radu zajtra ráno volám lekárke

janci05
9. sep 2020

@111kiki11155 Tie pľuzgieriky pri kiahňach sú také vodnaté. Vtedy sú práve infekčné. Takže môže byť. Keď to máš ale aj ty, tak teraz neviem. Ak si v detstve prekonala kiahne, tak by si ich už nemala dostať. Kdesi som čítala, že môžeš aj dvakrát ak si ich mala slabšie. Ja som mala v detstve slabé a od syna som ich nechytila.

111kiki11155
autor
9. sep 2020

@janci05 ja som nemala kiahne... u nás ich práveže ešte nikto nemal no rodiča mali ale rozoznať to tiež nevedia no uvidím čo nám povie lekárka zajtra

zuzicka122
9. sep 2020

@111kiki11155 aj mne šla krv s vodičkou keď som si prvú rozškrabala... nevedela som že to sú kiahne.. takže môže byť. A vraj keď sú kiahne, tak budú zaručene aj vo vlasoch. (Podľa toho sa dajú aj odlíšiť od iných vyrážok)

alienkami
9. sep 2020

Sleduj aj teplotu, ak by im náhodou v noci vyskočila - daj Paralen (nie Nurofen, ten sa pri kiahniach nesmie dávať)

alienkami
9. sep 2020

Ešte otázka - chodí starší do škôlky? Nespomínali učiteľky náhodou, že niekto má kiahne? U nás boli kiahne minulý rok v jari, postupne to chytili všetky deti v škôlke

111kiki11155
autor
9. sep 2020

@alienkami noo starší synček nastúpil do škôlky ale nespomínali nič v rodine ich nikto nemá len moje detičky noo uvidíme ráno zavolám lekárke nakoľko to drobcov svrbí tak nech nám niečo odporučí...ďakujem za rady 😊

miskooo1987
9. sep 2020

@111kiki11155 si nemala kiahne? Tak si užijete peknú trojku v postielkach🙂

matildasj
9. sep 2020

@111kiki11155 ak máš doma hypermangan, vykupte sa v tom a nesusit moc len jemne poprikladat uterak. Nekremovat. Ulavi sa im aj tebe. Ak máš fenistil kvapky daj im, nebude ich svrbiet a pozor ako pisala jedna z mamiciek, na teplotu v ziadnom pripade nurofen. Držte sa 💪