Má môj syn šiestu chorobu?

majuska4401
4. máj 2020

Ahojte, potrebujem nazor ostatnych maminiek, nam to doktorka specifikovala cez telefon ako šiestu chorobu, maly mal zo 3,4 dni teploty do 38,5 max, potom postupne klesala na zvysenu z ktorej sa sam vypotil, dnes som spozorovala flaky na tele trupe a hrudniku a vzadu na chrbte, ale su to flaky, nie vyrazky,niekedy sa zjemnia a nie su take cervene vsade pisu, ze specificke pre siestu chorobu su vyrazky, poprosim teda maminy ktore mate s touto chorobou skusenosti, nech mi napisu ci to mozu byt aj flaky pri tej siestej chorobe,nie vyrazky , a aka je sanca ze to chyti i moja dcera ktora ma 6 rokov, syn ma 11 mesiacov, dakujem krasne

majuska4401
autor
4. máj 2020
fiafia
4. máj 2020

@majuska4401 mila autorka za seba vravim moja dcerka siestu chorobu mala a vyzeralo to inak. Same vyrazky. Najskor mala tri dni vysoke teploty a potom sa vyhadzala, najhorsie to mala na trupe.

suet1994
4. máj 2020

toto mi skôr pripomína alergiu nejakú, syn mal také fliačiky po aviváži...šiestu chorobu mal a mal 3 dni horúčky až k 40tke, zrazu prešli a objavil sa mu výsyp hlavne na hrudi

mimibb
4. máj 2020

2 z mojich 3 dcér keď mali 6tku,tak mali len červené fľaky, ktoré im behom 24hod zmizli.... Priebeh akéhokoľvek ochorenia závisí od stavu imunity...

ajsha123
4. máj 2020

7mesacny syn mal 6.chorobu minulý týždeň, 3 dni horúčky 39-40, posledný deň do tych 38 cca. Vysypaný bol podobne ako Váš syn, vyrážky a fľaky spolu.
Co sa týka 6 ročnej dcéry. Mne dr.hovorila, že je to ten istý vírus, ako herpes. Staršie deti a dospelí majú herpes (na pere). Dojčatá majú 6.chorobu a cca 2-4 ročné deti majú herpanginu (vysyp v hrdle, boľavé hrdlo, dieťa neje, plus horúčky). Inkubačná doba je 2 dni. Takže Vaša 6rocna bud má alebo mala herpes, alebo herpanginu alebo je imunna a nedostane nič.

Mne sa to potvrdilo, 7 ročný dostal herpes. Ani nie 24 hodín na to mal 7mesacny horúčku.

titla
4. máj 2020

@majuska4401 Moj syn mal pri 6-tej chorobe tiez skor flaky, ako vyrazky.

e3v3a3
23. júl 2020

@majuska4401 môj syn pri šiestej chorobe vyzeral veru veľmi podobne.horucky sa ťažko zrazali, dokonca som mu robila aj zábaly.