Má dcéra depresiu?

18. nov 2023

Caute baby,

poslednu dobu si vsimam na dcere, ze je divna, akasi sklamana a ako keby ju zivot nebavil, proste vidim na nej, ze to nie je uplne ona. A ja nechapem, čo jej je. Ma 21 rokov, skoncila bakalara, je teraz na magisterskom, ma same Acka, dari sa jej v skole, je to pekne mlade dievca, ludia v okoli jej vsetci hovoria, aka je pekna, nech sa prihlasi na missku, same komplimenty dostava, proste si hovorim, co ja by som zato dala, keby sa tak mam..

Skusam s nou komunikovat, ale je večne podrazdena, nahnevana, sama mi povie, ze je frustrovana, ale ze to nemam riesit, ze je to jej problem a ona si uz nejak poradi. Uz mi napadlo, ci nema depresiu, psychicke problemy alebo co

Co by ste urobili, aby som jej nejako pomohla?

Díky

janaspa
18. nov 2023

Priateľ?

autor
18. nov 2023

@janaspa ach, ani sa nepytaj...teraz nema, zamilovana nie je, ale celkom dlho sa tahalo s ovela rokov starsim chlapom, mam pocit, ze jej to ublizilo tiez...ale ten ma uz inu frajerku, uz dlhsie, spolu nie su ani sa nevidaju, to viem

lindous
18. nov 2023

Samozrejme, že na základe tohto sa nedá niečo potvrdiť/vyvrátiť, ale mne to neznie úplne ako depresia, ako prvé mi napadlo, že si proste chce strážiť svoje súkromie… nemôže byť podráždená práve z toho, ze sa (podľa nej) do toho až moc staráš?…. Môže byť toho veľa, tlak zo školy, únava, strach z budúcnosti, problém v kolektíve, chalani (to, že o žiadnom aktuálne nevieš, neznamená, že neexistuje), rodina (niečo čo ty doma nevidíš ako problém, ale ona áno) atď…

samozrejme, že keď má náš blízky problém, nie je dobré pred tým zatvoriť oči, ale zase niekedy príliš veľká snaha pomôcť môže mať úplne opačný efekt… daj jej na javo, že to nemusi zvládnuť sama, že ju kedykoľvek bez súdenie vypočuješ, pripadne ak sa nechce zveriť tebe a ma problém, s ktorým nevie pohnúť sama ako napriklad ten prechádzajúci vzťah, podpor návštevu psychológa (ja som ho prvýkrát vyhľadala ako 23 ročná, moja mama o tom netuší a to máme dobrý vzťah, no nemusí vedieť úplne všetko), viac by som na to netlačila

lily246
18. nov 2023

Určite je v tom ten starý ex, nevie sa vyrovnať s rozchodom, možno ju naďalej naťahuje, vypisuje mu ona/on jej, ty o jej milostnom živote nemusíš ani tušiť, čo všetko rieši.

vanilkovazmrzka
18. nov 2023

Neviem kde beries tu istotu o jej milostnom zivote 🙂 na 99% je to kvoli chlapovi

autor
18. nov 2023

@lily246 ja viem, ze ju mata a aj tie spomienky nanho, ale az tak? ved ona vie, ze to nie je pre nu chlap do zivota, bali ju taky spoluziak, taky kolega a ona sa k tomu stale vracia?

autor
18. nov 2023

@vanilkovazmrzka s tym ex sa nevidia, on sa prestahoval inde, vikendy je dcera vacsinou doma, cez tyzden skola, robota, ide s kamaratkami...nemam istotu, len to tak pozorujem, s kym si vypisuje neviem, ale na tom mobile je strasne vela

vanilkovazmrzka
18. nov 2023

No tak vidis, ex nie je jediny chlap vo vesmire, a ked si s niekym stale pise, tak nieco prave riesi.

medda_beda
18. nov 2023

Možno sa z toho nedostala a frustruje je ju, že to čo cítila pri ňom nedokáže nájsť pri inom alebo jej každý dá možno pocítiť to čo nechce.Možno skúša a ostáva sklamaná.Každý sa s rozchodom vyrovnáva inak.Jeden smúti a druhý tvrdohlavo hľadá ďalej to čo stratil.
Žiadna matka nevie o milostnom živote svojich detí.

januska12323
18. nov 2023

Nestaraj sa toľko do nej. Maximálne jej môžeš povedať, že sa na teba môže s hocičím obrátiť a nechaj to na ňu.

autor
18. nov 2023

@medda_beda toto si presne myslím aj ja...že to nedáva a snaží sa skúšať niečo nové, ale ostáva sklamaná

medda_beda
18. nov 2023

Skús sa s ňou porozprávať lebo keď je ten typ ktorý nevie byť sám a hľadá to čo stratila tak ju môžu zblbnúť nejaký hlupáci na sladké rečičky.
Nie každý sa dokáže vyrovnávať so samotou a čakať na toho pravého.Možno má aj pochybnosti, že nie je dosť dobrá ak ju nechal.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. nov 2023

@medda_beda určite ma a v tom vidím väčší problém u nej. Este mne sa jej ,,podarilo" povedať, ze je pribrata, ze to vidno na rifliach..no tiez matka roka, ze som jej to asi v blbom obdobi povedala, teraz si to vycitam. On je myslim tiez nieco povedal kriticke, lebo mi spomenula, ze ju nejak dourazal, ze je nedostatocna a podobne

medda_beda
18. nov 2023

Žiadna matka nie je dokonalá z toho si nič nerob len sa jej pokús dohovoriť opak toho čo jej povedal.
Aj keď matku sa ťažko počúva kedže ty ju ľúbiš a opačné pohlavie jej povedalo niečo iné.
Len jej povedz, že jej za to nestojí a ani žiaden iný chlap aby si dokazovala, že je dosť dobrá.
Či bude rozumná a neporobí hlúposti kvôli zlomenému srdcu je už len na nej.

autor
18. nov 2023

@kittykat22 no uprimne ti poviem, ze asi nie som dobra mama poslednu dobu...tiez si dorabam doktorat, tak mam toho vela tiez, plus dcera je ina ako ja...ona by kade tade chodila, na dovolenky, aj mi to vycita, ze spoluziacky idu s mamou kade tade a my nie, ked ja nato nie som. Kamaratky, spoluziacky ma, aj pracuje, teraz si peknu pracu našla, už je na junior pozicii, konicky tiez ine ako ja, ju bavi presne to, co mna nie

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. nov 2023

@kittykat22 vies, my spolu cas travime, ale tak doma, bezne, aj do obchodu spolu ideme, prejst sa, ale menej...kedysi mi hovorila viac, viac sme sa rozpravali. aj si uvedomujem svoje chyby, lebo moja mama bola rovnaka, ale mna to nikdy netrapilo, neviem preco...