Má 1,5 ročná dcérka ekzém?

greta321
1. dec 2020

Maminky prosim Vás je to podľa Vás ekzem? Mala to mala ked mala pol roka, mali sme masticku robenu od lekarky. Teraz ma rok a pol a vratilo sa to a je to coraz rozsirenejsie. Mame novu robenu masticku. Ale akoby to nepomohalo. Mate s tym niektora skusenosti? Dakujem za rady

krasnysen
1. dec 2020

vyzera to ako ekzem, nasa bude mat tri roky a vzdy v obdobi prelom jar/leto a jesen/zima jej vyskoci, prevazne v zhyboch, pod kolenami, v laktovych jamkach, sem tam aj na brusku, ci kde tu fliacik na predkoleni, nez jej to vzdy zmizne tak boj 2-3mesacny... musim si zaklopat, teraz zatial nemá, ale uz je tu to jej obdobie... a vzdy len mastime obycajnou vazelinou z lekarne a striedame s modrou indulonou, okupoval sme aj vselijake drahe kremy, dva tri dni to vyzeralo lepsie a potom nanovo horsie... na uplne zapalene flaky som jej davala obklady z repika a na noc natierala gafrovou mastou, tento postup nam dala kožna lekarka, vsetko pomimo co som skusala vzdy chvilku lepsie a nanovo sme boli na zaciatku. A hlavne co najviac premastovat.

greta321
autor
1. dec 2020

@krasnysen dakujem za odpoved. Mastim jej to kazde rano aj vecer. A ked to mala ako pol rocna mala to tiez presne v zahyboch a na zimu ako hovorite.

adrianasmolko
1. dec 2020

nas ma tiez atopicky exem treba sledovat aj stravu nas reaguje na vajcia tak davam len zltko kedze ich ma rad dalej je tam rizikovy kecup citrusy koreniny kakao no je toho viac
pouzivame speci mydlo s obsahom siry od koznej aj maste ale mame aj z kozieho mlieka mydlo ziadne dlhe kupanie rychla sprcha
pranie len s orechovymi mydlinami bez avivaze bavlnene oblecenie no je to boj vraj by to malo vekom odozniet tak dufam to tak aj bude
drzim prsty nech sa vam to nezhorsuje