Lieky pri laryngitíde

jespera
6. apr 2014

Ahojte, mamicky ktore mate skusenost s touto chorobou - moj maly ju mal len raz, a chyta ju opat...Zahlieneny, zachripnuty, ostry, dusivy kasel...vecer bude urcite veselo. Chcem sa len uistit - ci davam vsetko dobre. Calciovy + fenistil+majorankovy caj, v zalohe rectodelt cely cipok ako som sa uz poucila....Dava sa aj nieco od dusiveho kasla - napr. ditustat, sinecod..? ci nie?

ragulca
6. apr 2014

@jespera ešte mu daj na krk bravčovú alebo jazvečiu masť (masť roztop, daj na vatu, pod vatu igelit a obviaž mu to s plienkou alebo niečím iným) plus daj mu vlhký uterák na radiátor

jespera
autor
6. apr 2014

@ragulca dakujem a od kaslu - ditustat alebo nieco podobne ci nic? Je mozne nejak znizit tvorbu hlienov - teraz spi ale uz sa budil s tym ze plny nos - tazko sa dycha - kasle - dusi sa....dala som fenistil aj rano aj na obed...ale nemam pocit zeby to zaberalo.....

jespera
autor
6. apr 2014

@jespera Inac akurat citam o oleji z ciernej rasce na taky dusivy kasel...asi ho vyskusam, pocul niekto o tom?

bubatinko
6. apr 2014

kludne mozes na kašel pridat stoptussin ..... mojmu ho nasadi vzdy lekarka plus vsetko co si uz písala.... moj synator je dnes inak na tom tak isto ako tvoj takze cakam ako sa to bude vyvíjať ďalej.... pritom laryngitidu mal cca dva tyzdne dozadu... v jeho prípade je to jeho bežná diagnoza :(

pomahaju aj olejove zabaly na krk ... je to podobne ako píse Ragulca o masti....

jespera
autor
6. apr 2014

@bubatinko Len aby sa nebil calciovy a stoptusin - ditustat... - napr. jedna MUDr. mi vravela ze calciovy pomaha vykasliavat a tie kvapky vlastne tlmia....

bubatinko
6. apr 2014

@jespera kalciový sirup je fajn preto lebo ochranuje sliznice a pomaha pri oslabenom organizme, nema nic spolocne s vykasliavanim.... moze ale pri niektorych liekoch sposobovat, ze sa horsie vstrebavaju ak sa sucasne uziju ...
ale v tomto prípade nic nehrozí.... takze kombinacia stoptussin, kalciový sirup, foenistil je uplne OK
ja ditustat nedavam lebo ovplyvnuje nervovy system viac ako ine lieky napr stoptussin.... ak davas ditustat nedavaj fenistil uz .... mne tak vysvetlila nasa pediatricka...

dejnas
6. apr 2014

nám kázala dr. pri laryngitíde dať večer pred spaním promethazin sirup... pri záchvate je už neskoro, nakoľko účinok nastupuje neskôr... inak tiež dávam calciový sirup a žiaľ, aj rectodelt berie v akútnom prípade 😝 dcérka máva veľmi silné záchvaty, aj v nemocke sme už boli

ragulca
6. apr 2014

@jespera aj ja som skor pre stoptussin

danielahamar
6. apr 2014

@jespera ja som nedávala nič, teda ešte som inhalovala ambrobene, po troch dňoch sa dieťa buď dovracalo z hlienov, alebo sa kašel zmenil na vlhký a až potom som začala dávať proti kašlu, kedže calcium ti ten kašel zmení