Lieky na laryngitídu pre dvojročné dieťa

10. máj 2022

Poraďte lieky na laryngitidu? Dr má dovolenku a nikto vedľa nedvíha,pôjdeme večer na pohotovosť! Ale podľa skúseností čo vašim deťom pomohlo? Môj má 2 roky máme prvýkrát 😢 vlhcovac zapnutý a v noci otvorené okno pre studený vzduch lebo až mal dychcivo!

bellovag
10. máj 2022

My ked sme boli s laryngitidou v nemocnici, tak mu dávali na hrdielko olejový zábal....na pás vaty naliali ohriaty olivový olej, to sa položilo na plienku a uviazať okolo hrdla...+ mu dali také čipky, ale tie sú len na predpis....doma som dávala ako prvú pomoc aj fenistil kvapky....

autor
10. máj 2022

@bellovag dala som fenistil,kalcium a thymianovy krém od Justin má chrbát a hrdlo a pľúca....študujem tu má modrom koní že sú 3 druhý cipkov

mirka2405
10. máj 2022

Fenistil, calciovy sirup, chladnrjsi vzduch, v pripade zachvatu urgent, podavaju sa kortikoidy, cipky..

mata_2012
10. máj 2022

Inhalovat Vincentku min. 3x za deň, fenistil kvapky, kalciovy sirup a olejovy zabal na krk. Toto nám vzdy pomohlo

bellovag
10. máj 2022

Andrejkovi dali Rectodelt

pauli89
10. máj 2022

Nam zabral az ventolin sirup. Dusil sa až modry bol. Tiez 2 roky.

parvinka0001
10. máj 2022

Malý dostal injekciu každý deň .čipky preňho niesu vhodné .ktomu fenistil

autor
10. máj 2022

Tie čipky to je akože prvá pomoc? Do koľko minút účinkujú? To roztiahnu v hrdle ten hltana či ako? Odpuchne

brezza
10. máj 2022

Ak je to zle a dusi sa, tazko sa mu dycha tak chodte na urgent aj hned. Cipok zaberie pomerne rychlo odpuchne mu hrtan a lepsie sa mu bude dychat. Obsahuje to kortikosteroidy. Moj syn to uz mal 4x. 2x sme skoncili na pohotovosti a raz pre neho prisla sanitka. Pri laryngitide moze byt nizka saturacia, moj syn musel preto dostat adrenalin. Je dobre mat doma oxymeter do buducna pretoze laryngitida sa zvykne opakovat u deti. Doma hlavne zvlhcovat a dat ho dychat studeny vzduch, teraz jedine chladnicka, mraznicka.

vikes
10. máj 2022

Keď má vaša detská lekárka dovolenku, niekto ju musí zastupovať.

jasminkaj
10. máj 2022

Môj 2-ročný aktuálne prekonal laryngitídu. Od dr dostal iba Fenistil a Ditustat sirup, dokupovala som kalciový sirup. Našťastie za 8 dní bolo po všetkom 🙏

autor
10. máj 2022

@brezza v noci sa veľmi zle dýchalo ale balkón pomohol teraz už oveľa lepšie nemyslím že teraz na pohotovosť písala som dr ideme o 12 kubzastupujycej

autor
10. máj 2022

@jasminkaj čipky nie?

autor
10. máj 2022

@vikes ideme

brezza
10. máj 2022

Cez den sa to vzdy zlepsuje a na noc zhorsuje. Tak si urcite vypytaj cipky. Tie zarabaju v lekarni. Keby mal v noci zachvat hned mu ho date. Inak dostanete nejaky sirup na kasel asi a Fenistil.

brezza
10. máj 2022

@jasminkaj tak mal len lahku formu nastastie

autor
10. máj 2022

Už sme doma tak larinhytida potvrdená dali len 3 čipky to mu mám dať až keď bude zachovať? Či už teraz? Bojím sa že potom už nebudem mat

autor
10. máj 2022

Kedy ste dávali cipok aj keď nemal záchvat? A predpisom a ten rectodelt to je to isté či?

bety19
10. máj 2022

Nám predpisuje dr prednisonové čípky.. tie sú vhodné aj pri alergickej reakcii ako napr. po uštípnutí hmyzom.... ale dali sme zatiaľ len 1x... už si vystačíme s fenistilom, kalciom, zábalmi masťovými a vetraním + veľa tekutín..

autor
10. máj 2022

Baby môžem dať aj cipok Paralen s tým predisonom spolu? Nechce sirupa má 39

mirka2405
10. máj 2022

Mozes…paralen je od teploty, rectodelt je kortikoid…