Liek na prieduškový kašeľ

klaudiecka32
18. mar 2016

Zienky potrebujem radu nieco osvedcene ne prieduskovy produktivny kasel. Kupila som Mucosolvan ale len od vcera davam a pamycon do nosa tak neviem ci dobra volba snad zaberie lebo antibiotika sme nedavno dobrali☹

cuculiatko88
18. mar 2016

Ventolin pomaha najviac ale je na predpis

3009
18. mar 2016

@klaudiecka32 mne na prieduškový kašel najlepšie zaberá Pleumolysin, ten mi doporučila aj pneumologička a Ventolin. Pleumolysin je pre deti od 1 roka, keďže nepíšeš, či to je pre teba alebo pre dieťa. Dobrý je aj tymianový čaj. Mojim vnúčatám dobre zaberá Stodal.

klaudiecka32
autor
18. mar 2016

@3009 Je to pre mojho drobca a Ventolin nam zabera tiez ale vcera bola cakaren plna tak som u lekara este nebola snad mu zaberie mucosolvan skoda ze ten ventolin je na predpis pamycon som lekarnicka len uprosila 🙂

engiii
18. jan 2017

@3009 Ahoj chcem sa spýtať
kúpila som synovi 6 rokov pleumolysin A na letáku je písané nevhodné pre deti do 12 rokov ..
vyhľadala som si na nete ešte A tam je Vhodne od 1 roka tak teraZ neviem či môžem alebo nemôžem dávať A je to úplne to isté čo mam doma..ďakujem za info

janci05
18. jan 2017

@engiii Viem, že si sa nepýtala priamo mňa, ale aj môj syn má 6 rokov a Pleumolysin som mu už dávala niekoľko krát, takže kľudne môžeš.

bajom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cammille
18. jan 2017

Domaci tymianovy sirup😊

engiii
19. jan 2017

@janci05 super Ďakujem A koľko kvapiek dávate? A je to čisto len na suchý kašeľ alebo ho môžem použiť aj keď má mierny hlien .. On chvíľu ma suchý dráždivý A sem tam vlhký ale dráždi ho na kašľa nie.

janci05
19. jan 2017

@engiii kedže tento liek obsahuje kodein ktorý tlmí kašeľ je určený predovšetkým na suchý dráždivý kašeľ, ale niekedy sme mali taký vlhší kašeľ, ale nebol ešte v prieduškách, len tak niekde medzi hrdlom. Ak by to bol už ozaj prieduškový na vykašliavanie, tak to nedávaj, lebo by zastavil proces vykašliavania. A dávkovali sme 16 kvapiek 2xdenne. Keď bolo cez deň lepšie tak som dávala len večer pred spaním.