Liek Monkasta a hnačka. Poradíte?

matina25
6. okt 2015

Mamičky, dcérke diagnostikovali prieduškovú astmu, nasadili sme tabletky monkasta, no po pár dňoch sa objavila hnačka, trvá už niekoľko dní. Bola som u obvodnej, zatiaľ dala len Hylak a veľa tekutín, no hnačka neprechádza. Nikdy predtým sme tento problém nemali, bruško dcérku nebolí, len má riedku a častú stolicu (5-6x do dňa). Mám podozrenie, že je to reakcia na spomínaný liek. S alergologičkou sa momentálne nemôžem spojiť, preto ma zaujíma, či má niekto rovnakú skúsenosť a prípadne, či musel liek vysadiť, alebo časom hnačka ustúpila. Ďakujem všetkým za odpovede

manielik1
6. okt 2015

Dobry den,moj syn berie tento liek uz dlhodobo a nema a abi na zaciatku liecby nemal tazkosti s hnackou,urcite by som sa snazila opatovne spojit s imunoalergologickou alebo apelovala na pediatra

smesmesmejko
26. okt 2017

Mozem sa opytat akym sposobom sa uzivaju tieto zuvacie tablety? Lekar nam predpidal iny liek v tabletovej forme,ale v lekarni ho nemali,tak nam dali tieto tablety,ale mi nenapadlo sa opytat ako sa to uziva 😕 pozuje a vypluje alebo prehltne? Dakujem krasne 😊