Liek Forlax pre deti

janalv
10. feb 2015

Maminky, máte skúsenosti s užívaním lieku na úpravu stolice FORLAX? Odkiaľ ste ho kupovali alebo vlastne zohnali, ked na SK nie je predajný. Nám jedno balenie /20 vrecúšok/ predala gastro-lekárka, ostatné si musíme zohnať sami. A ako ste ho dávkovali, ako dlho užívali a dosiahol konečný efekt úpravy stolice a vyprázňovania u vášho dieťatka? Ďakujem za všetky rady a odpovede.

xlucia
11. feb 2015

@janalv na upravu stolice treba davat silne probiotika a upravit stravu.

janalv
autor
11. feb 2015

Skúšali sme už všetko, od domácich receptov /slivky, ľanové semienka, pomarančová šťava...atd./, potom aj voľne predajné probiotiká...stále nič. tak sme skúsili na predpis duphalac, po mesiaci žiadne zlepšenie. tak sme boli nútení navštíviť detské gastro, kde nám bol predpísaný tento liek. A kedže nie je zatiaľ predajný na SK, tak som chcela vedieť, ako to riešia iné mamičky. Či nakupujú cez známych v ČR alebo majú nejakú netovú lekáreň.

matula123
24. feb 2015

Ahoj,my sme dostali dnes od gastro lekarky Forlax,ale 10 g vrecuska. Maly ma len 16 mesiacov,a tu citam,ze toto balenie,ktore nam dala,je az od 8 rokov. AKo si na tom ty?

matula123
24. feb 2015

@janalv Ahoj,my sme dostali dnes od gastro lekarky Forlax,ale 10 g vrecuska. Maly ma len 16 mesiacov,a tu citam,ze toto balenie,ktore nam dala,je az od 8 rokov. AKo si na tom ty?

janalv
autor
26. feb 2015

@matula123 Ahoj, my sme dostali tiež to isté, ale nám doktorka povedala, že to je ok, že sa nemáme zľaknúť, čo je napísané v letáku. Prvých 6dní berieme celé 10g balenie a ostatné dni po pol vrecúšku ráno nalačno rozpustené vo vode. O mesiac ideme na kontrolu a potom sa dohodneme, či ešte pokračovať v užívaní. Maximálne sa to môže brať 3mesiace.

matula123
26. feb 2015

@janalv Ahoj,my prvych 5 dne cely sacok a potom tri tyzdne po pol sacku. O tri tyzdne kontrola. Drzim palce,nech Vam to klapne. Tak je v poriadku,ked je to ok. Ja som sa bala,ze su zle,uz som stresovala 😀

janalv
autor
26. feb 2015

@matula123 ahoj, neboj, bude všetko ok. Nám už zaberajú, berieme ich cca dva týždne a vidieť to. Malá má pravidelnú stolicu, už nemáme problémy, žeby sa chúdatko trápila ako predtým. uvidím, čo povie dokyna na kontrole, či ešte budeme brať dalej, alebo to skúsime už bez toho. Aj vy sa držte a nech je všetko ok 🙂

matula123
27. feb 2015

@janalv Ahoj,dakujem za prijemne povzbudenie,pevne verim ze to bude vsetko v poriadku, tak ako u Vas. Drzim aj nadalej palce.... 🙂

kasz16
2. mar 2017

Ahojte baby potrebujem poradiť.Syn má skoro5 rokov.Decembri sme boli na výber nosnej mandlí všetko ok.Problém máme v tom že počas vianoc nám prestal mať stolicu zapekalo aj. Na5 až6 dni bolesti atď až teplej vani vykakal.obvodna nás poslala na gastroenterlogocke a hepatologicke predpísala nám Duphalac a Forlac a probiticka vlaknina upraviť stravu.o mesiac kontrola ako dávali Forlax asi to bude tím bolieva bruško a stále kuskuje stolicu viac krát za deň som zufala vraj lekárka tvrdý že všetko je to o psychike.potrebujem poradiť či iného lekára a rohodne asi liek prosím poraďte.a ešte máme problém papat lieky atď to musím klamať vselijak prosím vás o radu.ďakujem

cherry19811
3. jún 2021

@janalv ahoj prosim ako dlho ste brali forlax?

janalv
autor
23. júl 2021

@cherry19811 ahoj,myslim,ze jednu celu krabicu a potom uz podla potreby...