Liečenie pri mori alebo v horách? Čo je lepšie pre astmatičku?

91monika
4. nov 2019

Prosím vás 🙏 dcéra je astmatička a chodíme na liečenie do Tatier, ale Dr nám stále hovorí, že najlepšie je striedať more a hory. Lenže ten týždeň pri mori každý rok je veľmi málo a najlepšie by bolo aspoň 3 týždne. Viete mi poradiť, či funguje nejaké liečenie pri mori, pripadne skúsenosti. Vopred ďakujem 😉

pribinak
4. nov 2019

Známa ma syna atopika. Na dva tyzdne s nim ide ona, potom na tyzden muz(ak maju peniazky) a na tyzden ide este babka, dalsi rok ide dedko. Takze je pol prázdnin pri mori
Vyberajú lacné hotely ci penzióny. Chodia k egejskemu moru a k Jadranu.

sara07
4. nov 2019

sk nemá žiadnu liečebnu pri mori , skus sa pripadne spytat vo svojej zdravotnej poistovni, možno sa niečo zmenilo
lenže kedže je taky systém ako je v zdravotnictve tak na žiadne diagnozy nie su prachy a rodič to taha komplet sám , tyžden je fakt velmi malo aspon 14 dni určite ideál mesiac to je pravda

lucianak
4. nov 2019

Kazde dieta by malo mat POVINNE 3 tyzdne pobytu pri mori. Aspon do 10 rokov. Mohlo by sa nieco take zriadit, cenovo dostupne pre vacsinu rodicov. Ale zial, neviem, ci sa dockame. Bodaj by...

sara07
4. nov 2019

@lucianak tak to je sci fi doslova, ja som ekzematik tažky od mala ale teda na platenom liečení od štátu, poistovne som v živote nebola pri mori, pekne cvakat, ale baby aspon sa môžete kedykolvek zbalit a ist nie ako ja ked som bola dieta že nás ani len na balaton nepustili nie to k moru , bolo im to jedno
aspon je šanca že si môžete vybrat kam chcete a kedy chcete a nemusite si pytat a ponižovat sa pre doložky
inak oplati sa sukromne mimo sezonu, varit si uvarite to sa dá , vyjde to menej ako kupele jedno kde pri stredozemnom mori a hlavne nech to dieta spi a beha pri mori doslova

miadi
5. nov 2019

Ani najbohatsie krajiny sveta nemaju liečebne pobyty pri mori, Este aj tie Tatry su super vec a nema to každy. Ale da sa to ked sa chce.Len to nebude 3-4t all inclusive v 5* ale trebars camping ⛺️ v chorvatsku alebo v lacnom ubytku s vlastnou stravou. Kamoska cheapskate bola tyzden v grecku za total smiesnu sumu a jedla jedno kura cely ten čas. Urcite skolak mimo sezonu nie. Ale ten priklad chlapca co sa pri nom vystrieda pri mori cela rodina je super lebo nie kazdy mà 3t dovolenku,

janage
5. nov 2019

@91monika ahoj ja som hladala cca dvactoky dozadu. Tak u nas bez sance. V cechach vtedy este organizovali pobyty pre taketo deti a pocas pobytu bol aj zdravotny dozor speci pre tieto deti. Ci uz exematikov ci astmatikov. A im teda cast nakladov preplacala aj poistovna. Ak mas skolaka tak cez prazdniny su tie ceny fakt najvyssie, teda skusit koniec skoly ci zaciatok kedy sa velmi neucia. A ak sa mas s kym prestriedat lebo nie kazdy zvladne reagovat na zhorsenie stavu hlavne ak je prudke. Ak by bol ekzematik poradila by som Tomesa vanove kupele kombinovane s uv svetlom. Preplaca poistovna a osobne poznam dva pripady ked velmi pomohlo.

91monika
autor
5. nov 2019

Ďakujem všetkým za príspevky 😊
Mam tetu v CZ a práve ona mi povedala ze v Česku poisťovňa prepláca tento pobyt pri mori. Skúsim ísť ešte na poisťovňu a uvidíme čo mi povedia 🤔

salome123
5. nov 2019

@91monika OK, skus a daj vediet 😉 ja len viem, ze niekde pod Brelou (chorvatsko) je liecebna pre astmatikov, ze tam v okoli je zevraj najslansie more (hovorila nam jedna prenajimatelka apartmanov), co z toho je pravda to neviem

sara07
5. nov 2019

@miadi podla mna posledny mesiac, jun by kludne mohol byt, známky uzatvoria skorej a dieta nie je posledny mesiac v škole ,dá sa to

miadi
5. nov 2019

@sara07 ked pojdu aj v sezone niekde pre nenaročnych bez ck sukromne ubytko +vlastna strava tam velky rozdiel $ nebude. A mimo sezonu moze byt este studene more podla toho kde pojdu.

sara07
5. nov 2019

@miadi však pri astmatikoch nie je dôležíté kupanie ale dychanie, a lepšie sa spí pri mori na lehatku zabušeny aspon teda ja to mam tak radšej
ekzematik ano tam je potrebená aj voda ale zas moc tepla škodi, tam je dobry aj ten prechod teplo/chlad na kožu dobry

miadi
5. nov 2019

@sara07 to je jedno hlavne nech idu. Moje dieta by ti nevydrzalo zababušene na lehatku Ta miluje vodu bola by aj v tej studenej Ale urcite prijemnejšie v teplej.

janage
5. nov 2019

@91monika este ma napadla speleoterapia. V Bystrianskej jaskyni cast nakladov preplapaca dovera. Viem este o Jasovskej a v Domici teraz mali niekedy spustit

lucianak
5. nov 2019

@janage ano, v jasovskej sme boli so synom 5x na speleo ppcas kupelov v stose 😉

janage
5. nov 2019

@lucianak malo by sa dat aj na dlhsie napr. denne pocas cca troch tyzdnov. To asi by malo efekt trojtyzdnoveho pobytu pri mori.

lucianak
5. nov 2019

To ano, ale nam to vyslo tak blbo, ze nas neskoro zaradili. Uz ten 5ty krat, co sme boli, to uz z jaskyne sme sli rovno domov, uz sme sa nevracali do kupelov.
@janage

kittykat22
5. nov 2019

@91monika ahoj funguje. Ja som mala ako mala nabeh na astmu. A najlepsie je na to jadranske more. Mama ma brala striedavo more, tatry, more tatry. Vzdy na 7-10 dni. Bola som ako dieta nonstop chora, a po nastupe do skoly, sa to zlomilo a som v poriadku. Nikdy sa mi problemy nevratili, som zdrava ako repa, nemam astmu, nemam alergie, nemam ziadne chronicke problemy. Do tatier sme chodili na Strbu - je to lacnejsie ako ine preflaknute destinacie. Su tam male chaty - ale to staci. nemusis priamo do Smokovca, alebo na plesa. Mozes ist aj okolo a potom sa tam chodit s malym prechadzat. Inak chodili sme v zime aj v lete niekedy.

maciatkolulu
5. nov 2019

@kittykat22 proste si z toho vyrastla😉7-10 dní, je žalostne malo

kittykat22
5. nov 2019

@maciatkolulu ale my sme chodili 10 rokov. Bola som chora 200 dni do roka. Bola som casto hospitalizovana. ONo to totiz za sociku inak neslo vies. Dostat sa niekde na 3 tyzdne - tak na to si mohla zabudnut 🙂

maciatkolulu
5. nov 2019

@kittykat22 liečenia v tatrách bývali aj dlhšie ako mesiac. Osobná skusenost. Dolný smokovec😉

kittykat22
5. nov 2019

@maciatkolulu ja pisem o zahranici.

maciatkolulu
5. nov 2019

@kittykat22 písala si na striedačku, more, Tatry.... 7-10dni. A ja, ze je to žalostne malo 10 dní ci pri mori, či v tatrách. Hlavne, že si z toho vyrastla a bola iu zdrava

sfet
28. jún 2023

Kolko rokov má dcéra? Pokial by bola aspon 18 ročná, tak odporúčam spravit to tak, ako som spravila ja. Kurz sprievodca cestovného ruchu, dostat sa na letnú sezonu niekam k moru ako delegátka, bola som tak v Grécku, po 2 mesiacoch som mohla kompletne vysadit vsetky lieky, ktoré som predtým musela pravidelne brávat, ešte alergologička mi zvýšila dávky, že stav zhoršený, ale kúpele mi pľhuha predpísat odmietla, že načo, tak som si to poriešila práve takto. Od tej doby uplynulo už 16 rokov a lieky stále nepotrebujem. Občas v sezone alergiu cítim, ale už len také dozvuky. Pokial dospelá nie je, tak len počkat, alebo nemáte nejakého delegáta v rodine, čo by vybavil lacnejšie ubytko? Inak, ja ked som bola v Chorvátsku na dovolenku, tak tam bezne ludia chodili na 2 až 3 týždne, skúste takto. Vidím, že diskusia je už 4 roky stará, ja len že keby ste nic nevymysleli.