Liečebné kúpele pre 11-ročnú

essinna1
2. máj 2024

Ahojte,
Dcérke 11r. schválili kúpele kvôli alergiám .
Viete mi poradiť ktoré jej vybrať ?

Lučivná
Stos
Smokovec
Pieniny resort
Kúpele Nimnica
Bardejovske kúpele

Dakujem

vikusjk
2. máj 2024

@essinna1 skusenost mam z uvedenych len s Lucivnou, moja tam ale bola, ked bola mensia (4r) ale tym, ze to su take "detske" kupele, tak je asi vacsia sanca, ze tam bude mat rovesnikov

kacena4
2. máj 2024

a moze ist ako dieta aj do Nimnice? (to sa pytam preto, lebo pred rokom este deti nemohli a chceme ist buduci rok aj s mladsou dcerou, tak ak by to islo potesim sa). za mna su nimnice uzasne, ideme aj o rok a beriem deti. ale ak mate alergie treba si pozriet na co ste alergicky a ist do takej oblasti kde prave dane rastliny a stromy nebudu kvitnut. napr. v tatra je super. je tam lepsi vzduch

essinna1
autor
2. máj 2024

@kacena4 tie nám schválila poisťovňa

alenka7777
2. máj 2024

@essinna1 lucivna

janka_mamka
2. máj 2024

@essinna1 ahoj my máme skúsenosť z týchto len Smokovec . A teda 11 ročný syn tam bol minulý rok 21 dní a ani domov mi nechcel. Keď sme pre neho prišli som myslela ze sa hádam aj rozplače 😅 bol to pre neho neskutočný zážitok, veľa aktivít, dobré sestričky, alebo ak sa to tam vola ,dobrá strava a narazil aj na fajn deti,veľa hrali karty večer, cez deň cele dni vonku na vzduchu. Čo ss týka školy tiež si pochvaľoval. Mali také tie hodiny v prírode, už sa pýtal tento rok či môže ísť znovu. 😇 co sa týka alergie keď sa vrátil neskutočne veľa kychal ,soplil.
..až som chvíľami myslela ,že načo to bolo dobre. A na testoch čuduj sa svete alergia na 90 percent preč. Teda len ta na brezy... ostatne ešte liečime.

essinna1
autor
3. máj 2024

@janka_mamka no do lucivnej len s doprovodom . Boli ste v hornom Smokovci ? Tak vravíš že je to tam fajn ? Aké mali procedúry čo tam robili ? Personál a ibytko aké ?

janka_mamka
5. máj 2024

@essinna1 Áno, malý tam bol sám, ale čo vravel, tak bolo to asi tak ,že v týždni doobeda škola, obed, poobede rôzne procedúry, my sme za doplatok dali aj bazén, odporúčam, malému ss to páčilo. To vždy išli po skupinkách s rehabilitačnou sestrou. No a po procedúrach boli buď vonku je tam krásne ihrisko, chalani hrali väčšinou futbal 😊 ak nebolo dobre počasie boli vo vnútri, hrali karty ,alebo spoločenské hry ,tie vychovávateľky sa im naozaj venovali. No a krásna príroda je len plus,cez víkend mali vždy naplánovaný nejaký výlet, či lanovkou na hrebienok ci peši. Štrbské pleso, Poprad a pod. Cez víkend môžu prísť návštevy, ale tým pádom sa dieťa nemôže zúčastniť výletu. My sme síce za našim neboli ,ale co vravel tak niektorí boli smutní keď prišli rodicia ,lebo sa na výlet tešili celý týždeň 🤣🤣🤣

janka_mamka
5. máj 2024

@essinna1 jaj a ešte odporúčam dať vreckové o trošku viac ako odporúčajú, nestačilo to museli sme dodatočne posielať. Ale nebolo to zas veľa, len ako decka, chodili si tam kupovať hranolky do akéhosi obchodu a tak 😊

essinna1
autor
8. máj 2024

@janka_mamka Dakujem krasne potešila ste má

janka_mamka
8. máj 2024

@essinna1 som rada. Ak by vás ešte niečo zaujímalo, kľudne napíšte 😊