Liečba zápalu priedušiek u bábätka a atopický ekzém

martina833
9. jan 2013

Uz 4. tyzden ma moja 9 mesacna dcerka problem s kaslom. Nemala za ten cas vobec teplotu, na zaciatku bola trochu nadcha, teraz uz vsak nie je. Bez vyteru a CRP jej doktorka dala antibiotika a stodal. Nezlepsilo sa to, dala mi dalsie ATB a hedelix, teraz uz vsak urobila aj vyter z nosa a hrdla. Nechcela som jej ATB hned davat, pockala som radsej na vysledky. Tie vsak neukazali nic. Bola som s nou este aj u inej lekarky, ta uz potvrdila zapal priedusiek, podla CRP by to malo byt virusove. Dala mi ambrobene a spiropent, ktory ma vsak hrozostrasne caste vedlajsie ucinky, bojim sa jej ho dat. Mate s tym niekto skusenosti? Neviem, liecbu ktorej lekarky pouzit.
Ta druha lekarka ma este vystrasila, ze moje dieta ma velmi slabu imunitu, ked je uz tak dlho chore, ze take male babatka sa rychlo vyliecia.

Moze dlzka liecenia suvisiet s atopickym ekzemom? Je to kvoli tomu horise? Nemate niekto skusenosti?
A este jedna otazka, musim davat dietatku fenistil aj ked ma pokozku v poriadku? Lekarka bola tiez zhrozena, ze preco jej ho nedavam, ze to musi strasne svrbiet, aj ked ma len jeden maly fliacik. Ja som si ziadne problemy u nej nevsimla, neskirabe sa, spi dobre, je spokojna... Tiez sa mi moc nepacia vedlajsie ucinky... Zda sa mi privela 7 kvapiek 3 x denne, ked to ma mala cely cas celkom v pohode. Dakujem za precitanie a vase skusenosti!

sissika
9. jan 2013

@martina833 spiropent som davala a vedlajsie ucinky neboli ... my nemame atopicky ekzem a maly je chory od 11. decembra, vybral 2 atb, ktore nepomohli, stale velmi sopli a kasle

kacenka78
9. jan 2013

@martina833 my prave doberáme lieky - od 28.12. sme sa trapili so zapalom priedušiek a s podozrením na zapal pluc, malý má 4 a pol mesiaca- naša liečba bola nasledovná - denne sme chodili na injekcie Oxantil a Dithiaden, okrem toho hydrokortizonove čipky kazdy vecer, ATB - Klacid a Suprax ... a na kasel jednak Spiropent, to pri prieduškach pomaha a na odkasliavanie Mucosolvan alebo nieco podobne a este Fenistil 3x denne 8 kvapiek....a mame ho brat este 2 tyzdne po chorobe.... drobec sa vystrabil z choroby, vyhli sme sa nemocnici....

blavacka
9. jan 2013

ahoj, my sme mali toto iste v decembri a tiez mala mala zapal priedusiek aj my dospeli, dostala augmentin duo sirup a sinupret na odhlienenie a po tyzdni bola fit, ale tiez sa nam po antibiotikach zhorsil ekzem :o(
vseobecne pri atopikoch vsetko co oslabi imunitu aj ATB zhorsuju ekzem. Zevraj je dobre nasadit vitamin C ja davam Cebion a sa to zlepsi...
Co sa tyka fenistil kvapiek, my ich berie skoro pri kazdej chorobe a len jej pomahaju...
pocula som, ze niektore deticky, co su silny alergici ich beru aj dlhodobo preventivne...
Na neziaduce ucinky radsej nepozeraj, lebo to by si nedala asi nic. Ale mala by si jej dat nejake ATB urcite, lebo zapal priedusiek nie je sranda...

kacenka78
9. jan 2013

@martina833 a este som zabudla - zaklad je pri ATB dat probiotika... starsi syn je atopik, uzili sme si s nim svoje a ATB mu vedia tiez pekne rozhadzat crevnu floru a ekzem potom kvitne... no ak sa neda ATB vyhnut, a pri zapale priedusiek sa tomu nevyhnes, probiotika brat dôkladne....

martina833
autor
9. jan 2013

davaju sa ATB aj ked je zapal virusoveho povodu?

lucinka4
9. jan 2013

@martina833 nedavaju, vtedy su antivirotika ale daj malej spravit vyter na RS virus(hned vyter zaniest a je to nejaky special ster kedy ten virus rychlo odumiera) my sme boli v dec v nemocnici kvolinemu. Je toho teraz strasne vela. Brali sme isoprinosin a spiropent plus prednizon na doma. Mne mala vsetky lieky vracala a preto sme skoncili v nemocke soslabenym dychanim. Skore uzdravenie

xlucia
10. jan 2013

@martina833 vyhod tie lieky co mas. kup jej sinupret a davat dva az tri tyzdne a chod kupit kvalitne kolostrum a davaj to, a zvlhcuj vzduch pri spanku.

martina833
autor
10. jan 2013

takze dnes sme boli u tretej doktorky(, ktora zastupovala nasu ped.), a ta pre zmenu povedala, ze nema zapal priedusiek, ale kazala davat ATB (tvarila som sa, ze davam tie co nam dala nasa pediatricka)
tak sme volali este dalsej lekarke, aby sme sa poradili, co mame vlastne robit a ta uplne vylucila ATB, ked nema zapalove priznaky a poslala nas k alergologicke, no proste katastrofa, moje male chudatko bude musiet zazit tento tyzden uz 3. sok z lekarov. Snad uz to bude mat aj nejaky vyznam....

ramka2
12. jan 2013

@martina833 môj 8 mesačný syn tiež už skoro 4 týždne stále kašle. mal ant. Cefzil kt. bral 14 dní a nepomohlo, teraz má ambrobene a zodac tiež berie fenistil dlhodobo lebo je atopik ☹ výtere má v poriadku, rentgen tiež čistý, CRP menej ako 8 a stále je zahlienený. Lekár vraví že to bude asi alergického povodu. Dal nám ant suprax ked sa nezlepší. Tiež neviem či ich dávať alebo nie. Som už z toho zúfalá. Môj malý je narozdiel od tvojej malej je nervozny, plačlivý a zle spí

martina833
autor
14. jan 2013

davala som nakoniec len ambrobene, mam pocit, ze najviac pomohli olejove zabaly a cibulovy sirup, uvidime, co povie lekarka na kontrole

nesa12
18. jan 2013

my sme pri zapale priedusiek brali zinnat ATB,ktore su sirokospektralne,ale strasne hnusne a tazke na zaludok,sinupret,fenistil kvapky,ambrobene sirup. Kedze nas od 2 mesiacov stale trapia sopliky,tak nam zase sadli na priedusky a liecba bola zase ATB penbene,sinupret,ambrobene sirup,do nosteka tantum protect sprej a naparovanie vincentkou. Kazdy den davam malej do izby vyparovat vincentku,velmi dobra je na dychacie cesty. Samozrejme denno-denne odsavame sopliky :(