Liečba zápalu pľúc u 4-ročnej dcéry

nalarla_
4. nov 2023

Ahojte, ako sa liečili vaše detičky, ktoré mali zápal pľúc? My sa našťastie liečime doma, ale na urgente nám predpísali ATB Klacid na 7 dní, spreje Ventolin a Flixotide. Doktorka z urgentu povedala že má brať Kalciový sirup iba pokiaľ ma suchý kašeľ. Naša lekárka, že jej ho mám nechať aj keď bude mať vlhký. Tak som dávala všetko. Dcéra kašle málo, má vlhký kašeľ, sople má stále, už je to ale lepšie oveľa …ale ja stále rozmýšľam, či nie je treba podporiť to vykašliavanie iným sirupom. No keďže ma predpísané aj tie inhalačné spreje, zaujíma ma, či je pri takejto liečbe vôbec potrebný sirup na podporu vykašliavania.
Je tu niekto, koho dieťatko malo takúto liečbu (len atb a spreje)? Alebo muselo brať aj nejaký sirup? Samozrejme ešte si to zistím na kontrole u lekárky 🙂
Ďakujem

drake122
4. nov 2023

@nalarla_ na vlhký kašel solmucol, pripadne ambrobene. Tie spreje nie sú primárne na kašel. Kalciový sirup pokiaľ má suchý kašel, je zachripnutá, alebo šteká.

danielahamar
4. nov 2023

ak už vykašliava kúp ambrobene sirup, alebo ak znesie solmucol, tak ten je tusím aj na horné dutiny a ja osobne som za inhalaciu vincetka a ambrobene