Liečba po prekonaní respiračného syncyciálneho vírusu

lucinka4
3. jan 2013

Dobry den mamicky, pred Vianocami sme boli hospitalizovani kvoli silnemu zapalu priedusiek. Zistilo sa,ze to bol RS virus. Tento virus casto sposobuje astmu a preto sme absolvovali vysetrenie a sme sledovani v pneumologickej ambulancii. Zaujima ma,ci ste niekto prekonali tiez tento virus a ake lieky ste brali. My mame Zodac, Montelukast Teva a odporuceny nam bol aj Imunoglukan na pol roka. Mala ma 9 mesiacov . Dakujem 🙂

melanche
3. jan 2013

ahoj, ako citam tvoj prispevok, tak mozno sme to mohli mat. netusila som ze nieco take je. ale moja 4 rocna mala teraz silny zapal priedusiek, s piskotom pri nadychu. uplne to vyzeralo ako astma, dr. ju vylucil ale s tym ze este par takychto zapalov a astma to moze byt. nikdy sme nic take nemali, ale aj teraz pri nadyhu niekedy pocut chrcanie. neviem nic o tom vygooglit, nemas nahodou link?

lucinka4
autor
3. jan 2013

@melanche nie kazdy zapal priedusiek je sposobeny RS virusom, berie sa na to ster z hrdla .teraz som cez mobil takze link nemozem ale mne google nasiel nejake odkazy.skus dat len RS virus.

melanche
3. jan 2013

uz som nasla. nam nebrali ster vtedy. lekarovi sa asi nechcelo. hned nasadil atb :( len mala to neprijemne piskanie este aj po dolieceni. preto som spozornela, lebo nieco take sme este nemali, mohlo to byt sposobene aj tymto. zapal priedusiek sme uz mali par krat, ale toto bolo uplne ine. my sme mali duomox a teraz mame uzivat aerius a nasofan. ale nasofan nedavam.

sipocka
13. jan 2015

so zapalom priedusiek sme skoncili s 5-mesacnym synom detskom oddeleni v nemocnici, kde nas liecili kortikoidnymi sprejmi Flexitide a Berodual, ktore po 3 dnoch zamenili za Solu-medrol (kortikoidy intravenozne) +Solmucol sirup na vykasliavanie...ptvrdil sa zo sterov RSV virus..Domov bol prepusteny s kortikoidmi Prednisonom tbl. + Isoprinosine sirup + Sumamed atb....Isoprinosine berie maly uz druhy mesiac na posilnenie imunity..Kvoli RSV sme boli odoslani na sledovanie v pneumologickej ambulancii, kvoli vysokemu predpokladu na vznik astmy a alergie..Predpisany bol rovnako Zodac, Montelukast Teva granulat + dobrat Isoprinosine...

sipocka
13. jan 2015

@lucinka4 Ako sa vam dari s odstupom casu? Pomohla vam liecba Zodacom Montelukastom?

lucinka4
autor
14. jan 2015

@sipocka u nas uz vsetko ok. Sme bez liekov, uz nie sme ani sledovani. Ale mala uz nemala potom žiadne tazkosti.

xxx007
23. feb 2015

@lucinka4 ahoj nam sa potvrdil rs virus.......mam sa niecoho obavat? ako dlho trva liecba a smie chodit dieta do kolektivu?

lucinka4
autor
23. feb 2015

My sme boli vtedy v nemocnici ale lieky zabrali tak sme išli domov po par dnoch. Vraj moze spustit astmu tak sme chodili pneumologovi a brali lieky. Na kolektiv bola este mala vtedy kedze mala 9 mesiacov ale dnes uz chodi v pohode do skolky😀

moninka666
23. máj 2016

Maminy nam potvrdili rsv virus u 7mesacneho dietatka sme v nemocke od stvrtka stym ze mala sa pri kasli v spanku zacala dusit avsak sopliky vtedy este nemala teraz uz ma ale bez zapalu a bez teploty...som zvedava ako dlho si nas este nechaju..

ivka707
22. nov 2016

@sipocka
@moninka666 ako dlho ste boli v nemocke?prezivam to iste s 5 mesacny synom,som tu 5 den a....

sipocka
22. nov 2016

@ivka707 my sme boli 8dni, na vianoce 24.12. som podpisala reverz...nevedela som si predstavit, ze stravim vianoce v nemocnici

ivka707
23. nov 2016

Dakujem...my sme ku tomu tucny,pastozny to oni volaju,nejde nam pichnut kanyla,ja uz som z toho na nervy...a potom doma ako?neboli nejake komplikacie?
@sipocka

sipocka
23. nov 2016

tiez bol maly velky, tucny, narodil sa skoro 4,5kg...po hospitalizicii bol 1,5 roka na imuno liekoch a sledovany na pneumologickej ambulancii...byval casto chory (po dobu 1,5 roka vkuse nieco mal), casto braval atb ..vela som toho precitala o rsv viruse, po jeho prekonani pri tak malych detoch je tam predpoklad na vznik potravinovych alergii a po kortikoidnej liecbe dochadza k naruseniu imunity...preto ta synova chorobnost...ale lekari mi tvrdili, ze to tak nie je 😉 maly mal podozrenie na laktozovu intoleranciu/alergiu, vyse roka bol na bezlaktozovom nutrilone a bezlaktozovej diete...nic sa nakoniec nepotvrdilo z krvnych testov, ale mal dlho problemy s riedkou stolicou so zvyskami..cize nemal v rovnovahe crevo..crevo=imunita. Plus sa pridal ekzem...teraz ma 2,3r...od januara 2016 som svojvolne vysadila vsetky imunolieky, lebo pocas ich uzivania bol aj tak vkuse chory...vyhodnotila som, ze chemia mu nepomaha, nechala som, nech si buduje telo imunitu a zabojuje samo a nie lieky za neho...toto je nas pribeh...maj na pamati, ze kazde dieta je individualne...to, ze mojho syna to takto zobralo, nemusi tvojho...kazde telo sa s tym vysporiada inak...hlavu hore!!!! prajem skore uzdravenie!

sipocka
23. nov 2016
origalaxis
23. nov 2016

@ivka707 moja dcera mala rsv ako dvojtyzdnova. 12 dni v nemocnici, islo jej o zivot. Nepamatam si lieky presne, ale bola to kombinacia kortikoidov, antibiotik a niecoho na vykasliavanie. Dnes ma skoro 2 roky a byva malinko chora, nema alergie, ani nic ine. Takze vobec nemusi za sebou rsv zanechat nejake nasledky. V nemocnici sme boli s dvoma maminkami, co to mali a obe rovnako bez nasledkov. Bude to dobre 😉

moninka666
23. nov 2016

My sme boli tyzden ale mala to nastastie nemala bakterialne nemala ani teploty chvalabohu cize ziadne lieky ani atb sme nemali len pamycon do nosteka a povinne odsavat sopliky aby sa jej to v nosteku nezapalilo...my sme len inhalovali zvlhceny vzduch a to nam pomohlo..tiez som sa pytala domov ked snou nic nerobili..sopliky ju drzali este asi tyzden a kasel mala z toho ze jej zatekali...nastastie sme zdravy od vtedy😁😁😁😁nechidime ani k pneumo ani nic tak ziadny strach.odporucam na imunitu probioticke kvapky bio gaia..myslim ze aj tie nam pomohly
@ivka707

ivka707
23. nov 2016

@moninka666
@origalaxis
@sipocka dakujem baby..no mame to uz lepsie,skoro ani jtslik nam netreba.my sme malu teploty,uz ustupili ale je to tiez na virusovej baze.teraz berieme atb na prekrytie aby sme nedostali este nieco ine...davaju nam spreje,tak uvidime ako dlho este.my sopliky nemame ale kasleme vela a silno...

kiki75
22. aug 2017

Ahojte, ja som to preza s 4.5 mes. Syncekom. Teraz ma 7 mes. A znovu ma sopliky,teplotu, neviem xo a kde chytil. V septembri sa mame hlasit na imun.ambulancii, co som povaxovala za prehnanuopatrnost,ale ako viudim radsje sa tam.objedname;lebo je leto a je chory, co byde v zime....a ako sa vam dari inac, boli vase deticky potom.este casto chore? Dakujem

origalaxis
22. aug 2017

@kiki75 moja nebyva takmer vobec chora klop klop. Raz rocne ma sopliky. Ale bola aj v lete, proste sa stretla s nejakym bacilom 😉