Liečba molusiek u 4,5 ročnej dcérky

zabinkalenka
27. mar 2019

Dcerka (4,5r) ma molusky. Boli sme u obvodnej, nasledne u koznej. Vzhladom k tomu, ze ich ma vela, dala nam jedine riesenie- ist na jednodnovu chirurgiu na Kramare, kde ich dcerke v CELKOVEJ ANESTEZE vyrezu 🙈🙈🙈
Tuto moznost by som chcela nechat na neskor. Kozna nam dala este taku "podpultovu" informaciu, ze je nejaky pripravok (Conzerol), da sa objednat v zahranici a mal by pomoct. Objednali sme ho, cakame.
Citala som mnohe diskusie, je vela domacich receptov, nechcem na nej robit pokusy, ale ani dat ju uspat kvoli nejakym vyrazkam :(
Potieram ich 3x denne Betadine a na inom mieste koloidnym striebrom, zatial len 2 dni.
Zaujima ma este jedna vec- moze chodit do skolky? Mam ju teraz uz 2 tyzdne doma, liecenie moze trvat aj niekolko mesiacov.

janinah
27. mar 2019

Kedže ich má veľa,tak zrejm este to začali liečiť neskoro,oni sa nakotia z jednej-materskej. Riešenie uspať dieťa a oddstrániť ich všetky naraz je oveľa lepšie ako dlhá liečba kdečím.keby mne toto bol niekto ponúkol pred rokmi,ked mala molusky moja dcéra,tak mu ruky bozkávam,trápili sme sa s nimi skoro tri roky.

nickpick
28. mar 2019

sestrina 4-rocna dcerka mala molusky pod pazuskami, niekolko mesiacov skusala vsetky mozne maste, tinktury, posilnovala imunitu, radila sa s lekarmi, v lekarnach, hladala informacie na nete, len sa sirili a bolo ich coraz viac, potom sme sli v lete k moru, mala lietala naha po plazi, kupala sa v mori, koncom dovolenky sme prekvapene pozerali ze skoro z 80% poodpadavali a po prichode domov ich uz nemala, ani sa nevratili, akoby jej ta kombinacia more a slnko pomohla....

silvi70
28. mar 2019

@zabinkalenka , skús napísať do skupiny Zdravotníci na MK, je tam kožná lekárka

jjeanny
28. mar 2019

@zabinkalenka môj syn ich mal 2x . Kožná nám radila !vyskrabovat! ich mini skalpelom doma a ošetrovať, dezinfikovať...syn mal pri tom také záchvaty plaču,že som s tým okamžite prestala. Vôbec to nezabralo,iba sa to rozsirovalo. Na internete som si našla info,že v prvom rade treba posilniť imunitu a teda liečba zvnútra. Nám ohromne zabral Ampcare Junior sirup,v oboch prípadoch a iba dezinfikovať Betadinom. Max.hygiena. Liečba trvala cca 3 mesiace.

nikpa
28. mar 2019

@zabinkalenka nám zabralo to koloidne striebro ako píšes, že používaš. Do tyzdna boli preč, zatiaľ sa nevrátili

zabinkalenka
autor
28. mar 2019

@jjeanny pred 4 dnami som nasadila Imunoglukan na posilnenie imunity, snad pomoze

@janinah pred skoro 3 tyzdnami som si vsimla prve 4, posielala som foto pediatricke- myslela si, ze su to kiahne, tak kazala cakat. Dalsi den sa kusok vedla objavili dalsie 3 a potom to uz islo. Po novych fotkach a osobnom prezreti uz bola diagnoza jasna. Momentalne ich ma vela hlavne pod kolenom.

Chodili vase deti do skoly/skolky? Predpokladam, ze ano vzhladom k dlzke liecby.

zabinkalenka
autor
28. mar 2019

@nikpa duuufam, ze pomoze ❤

Nechcem ju do celkovej anestezy davat :(

evitka83
28. mar 2019

@zabinkalenka dieta do skolky nepatri, molusky su infekcne, ine mamicky by vam asi vdacne neboli. Ja som to dcere potierala betadine, kupala som ju v hypermangane, potierala pripravkon molusk, plus koloidne striebro. Zvnutra som jej dala kapucinku, imuniglukan, vysoke davky vit c a straaasne vela probiotik. Mala to asi 2 tyzdne. Vyriesili sme to takto 2x. Tiez by som pred sedaciou skusala najskor ine alternativy, ale keby to nepomohlo do tyzdna aspon zredukovat stav, riesila by som to operacne. A este obmedzila som sladke. Strava robi vela pri akychkolvek ochoreniach

evitka83
28. mar 2019

@zabinkalenka a vsetko oblecenie som po jednom pouziti prala, aj uteraky, denne som menila plachty

zabinkalenka
autor
28. mar 2019

@evitka83 dakujem za rady
Som doma s mladsim, takze mi az tak nevadi ju mat doma, ale zaujima ma ako to riesia pracujuce maminy. 2 tyzdne su OK, ale niekedu liecba trva mesiace az roky

renka30
28. mar 2019

dcere ich kozna vypalovala tekutym dusikom ale mala vzdy iba 3-4ks, teraz mala 3x po sebe vzdy iba jednu. A kozna nam vtedy aj odporucila prat dcerine veci samostatne v dezinfekcnom pracom prostriedku

evitka83
28. mar 2019

@zabinkalenka No bud sa s tym doma trapia roznymi pripravkami a su pn, alebo to vyriesia jednorazovo a daju to dietatu odstranit v narkoze, alebo dieta supnu na drzovku do skolky, zamlcia to, alebo oklamu ucitelky, ze je to nieco ine a pred ostatnymi maju reci, ze oni si nemozu dovolit zostat doma tak dlho lebo praca a bla bla a to ze si to zliznu dalsie deti a matky kvoli jej sebeckosti ju nezaujima. Poznala som vsetky 3 typy. Iny scenar si neviem predstavit. V ziadnej skolke nevezmu do kolektivu dieta s vedomim, ze ma nejaky infekcny problem.

mkado
30. mar 2019

@zabinkalenka urcite poriadne posilnit imunitu. Moja znama sa s nimi trapia uz 2 roky. Na odporucanie zacala uzivat produkty od forever na posilnenie imunity 🙂

mimi6789
21. nov 2019

Prosím vás, natieranie molusiek s koloidnym striebrom stipe, páli? Alebo To dieťa necíti?

zabinkalenka
autor
21. nov 2019

@mimi6789 necitit to. Nam ale nepomohlo. Pomohlo vypichovanie a dezinfikovanie Betadine.

mimi6789
21. nov 2019

@zabinkalenka a zvládli ste to vypichovat? Alebo mali ste nejaký systém? My mu Ich natierame moluskom a nemôžeme ho udržať.

angi07
21. nov 2019

@mimi6789 nam velmi.pomohol emolux...sice maleho po naneseni to stipalo ale len par sekund fukala som mu a za par sekund to preslo...a posilnit imunitu

zabinkalenka
autor
21. nov 2019

@mimi6789 prosim pekne, vypichla som jej spolu 52 molusiek. Kazdy vecer pred spanim 2-3.
Najprv som potrela Betadine, podobrala som ihlou a vytiahla bud tou ihlou, alebo pinzetou. Opat vydenzifikovala Betadine a dala naplast. Rano som dala naplast dole a opat potrela Betadine. Nerozsirovali sa nam dalej a sice to trvalo, ale podarilo sa aj bez tej celkovej anestezy pekne doma 🙂

alex1212
18. feb 2020

@jjeanny dobrý deň.. dcéra ich má. stále sa tvoria nové a rozširujú.. berie amp care už vyše mesiaca a pol.. dezinfikujeme betadinom.. ako ste to robili vy? každú zvlášť dezinfikovať vatovou tyčinkou novou? či jednou tyčinkou všetky??? väčšinou ich viem zlikidovať moluskom. no už ma to nebaví, jej to stále natierať. štípe to. za den sú fuč. no trápi ma, že sa jej stále robia nové..

cycuska
25. máj 2020

Ahojte mamičky. My sme sa trápili s moluskami 3 roky. Vyskúšala som všetko možne od podporenia imunity rôznymi druhmi sirupov, od mastičiek na molisky, od gafrovej masti, čajovnikového oleja, cez bylinky sedavé kúpele, prepichovanie a vytláčanie. Nič nezabralo až jedného krásne dňa som jej to začala striekať s Aloe Vera Emergency Sprej 83%tný ! Striekala som to raz za deň pred spaním po 2 týždňoch sa jej to krásne vysušilo a po mesiaci nemala už ani jazvičku. Vedieť to skôr tak sa takto netrápime 3 roky. Bolo to až neuveritelné a som neskutočne štastná že sme sa toho po tolkom trápení zbavili. Je to naozaj malý zázrak a používam to na všetko aj na akné mi veľmi pomáha kedže sním mám problémi. Skúste to. Nám to neskutočne pomohlo. 🙏