Liečba Covidu u deti

zuzula507
27. feb 2022

Ahojte aku liecbu dostali vase deti pri covide? Synovi 2x vybehla teplota, dostal 3dnove antibiotika subamed.Teploty uz druhy den nema ale sopli a pokaslieva. Davali ste isoprinosine sirup? Alebo klasicke sirupy na kasel

majamat
27. feb 2022

u nas bezns liecba ako pri virozach.

majamat
27. feb 2022

dcera mala priznaky tyzden. po tyzdni to skoncilo. my sme mali este Deltu, pri Omikrone je priebeh lahsi. mnohi maju priznaky 3dni. tam su aj ATB zbytocne.

mozu sa davat leiky na kasel, na nadchu, na bolesti hrdla - nieco napr, an cucanie u starsich deti

jaroe
27. feb 2022

@zuzula507 nám nedala nič. Resp. odporúčala kalobu, kvapky do nosa atd...Jeden den teplota, potom upchatý nos.

ja_mama
27. feb 2022

Kaloba kvapky, betaglukan s vit C, vit D, kalcium (na zachripnutie). Ked je sopel zvyknem davat sinupret kvapky, ked ke kasel tak bezne sirupy/kvapky na dany druh kasla. Ak sa covid prejavuje ako bezna viroza/prechladnutie tak su naozaj atb zbytocne..

slavkadi
27. feb 2022

@zuzula507 vitamíny, colostrum, inhalovat vincentku, Solmucol alebo Propomucil proti kaslu a na noc Stoptussin kvapky, cez deň sedieť na slniečku 🌞 ATB sme nepotrebovali, za pár dní boli fit.

sojorez
28. feb 2022

Deti mali 3 dni teplotu (kolo 38,4), bolesti hlavy, tela, nadcha a kasel. Dr odporucila paralen, vitaminy (davala som C,D, zinok), imunoglukan, kalobu, kapucinku, na kasel stoptussin. Ked zacali odkasliavat, dala som solmucol. Do nosa Vincentka a nasivin.

tinuska_d
25. júl 2022

@ja_mama davali ste kalobu aj sinupret naraz? Lebo na kalobe pisu ze je aj na kasel. Dcerku 2,5r nakazila svokra🤦‍♀️ prve 2 dni teploty, potom vsetko ok a teraz na 6ty den sa jej zacali tvorit hlieny. Kazdy den od zaciatku prejavov dostava kalobu, kolostrum, vit. C, biogaia probiotika

ja_mama
25. júl 2022

@tinuska_d nie naraz, dcerka mala pri covide chytene skor dolne dychacie cesty tak som davala tu kalobu. Sinupret davam ked ma horne - dutiny, zapchaty nos. Na hlieny ktore sa nedaju vykaslat je super aj mucosolvan junior, ale teda pri nom treba aj vela pit aby pekne odchadzali. Kludne by som pridala aj D vitamin, ak ste kvoli chorobe menej na slniecku. A neboj, to zvladnete, drzim palce nech je mala cim skor fit 🙂