Leukémia u 4-ročnej

14. júl 2024

Ahojte, dcéru mesiac bolia nohy. Ale každý deň, stále sa sťažuje, niekedy strašne plače, niekedy sa pýta na ruky čo nevládze. Teraz je aj chorá. Čítala som a môže to byť aj leukémia? Doktorka odmieta zobrať krv a ja sa fakt bojím. Vraj rastové bolesti. Čo robiť?

anjelicek26
14. júl 2024

Tak zmeňte pediatra.. moze to byť čokoľvek od obyčajného nedostatku vitamínu D a vápnika až po detskú reumu. Bez krvného obrazu len strácate čas.

autor
14. júl 2024

@anjelicek26 jasné, hľadám inú mimo nás okres ale majú väčšinou plno

anjelicek26
14. júl 2024

Tvoja obvodná za poplatok neodoberie krv? U mojej sa dá dohodnúť, ked bola pediatricka na dovolenke, zobrala synovi ona. Potrebuješ len niečo, od čoho sa odrazis akým smerom sa uberať,aby ste pomohli.

majamat
14. júl 2024

urcite to treba preverit, ale je tu skor pravdepodobnost, ze to budu rastove bolesti, ma to mnoho deti.
moja dcera to mavala tiez. uz ju nebolievaju.
ak sa to vyskytuje teraz pri chorobe, tak dovodom moze byt aj ochorenie.

autor
14. júl 2024

@majamat mala to aj mimo choroby ja som to lekárke tri krát spomínala a aj som kvôli bolestiam noh k nej išla kázala dať nurofen vraj rast ale ja sa bojím strašne tej leukémie

jarmila2010
14. júl 2024

Nebolia ju nohy hlavne vecer a v noci? Aj z choroby moze prejst zapal do klbov...nasad jej magnezko https://www.benulekaren.sk/naturprodukt-kidimag... a od bolesti nurofen,kt je aj protizapalovy

autor
14. júl 2024

@jarmila2010 práveže cez deň počas dňa večer ráno skoro stále

jarmila2010
14. júl 2024

Dcera ma 11 a od malicka (cca 3.r.)ma s bolestami problem...ale nasa dr porobila aj odbery a boli sme aj na neurologii

autor
14. júl 2024

@jarmila2010 ja zajtra idem zase k dr a tie odbery si vydupem lebo ten strach je proste strašný vidieť svoje dieťa ako ho noc nebaví lebo ju bolia nohy. Ako teraz viem že to je aj zchoroby ale aj tak sa bojím strašne

majamat
14. júl 2024

veru, nech jej skontroluje krv, aj na streptokoka. tie tiez dokazu vselico narobit.

dahra
14. júl 2024

Môj syn sa takto rok sťažoval, že ho bolia kĺby, nakoniec to bola celiakia. Boleli ho hlavne doobedu a večer. Až potom to dávalo všetko zmysel. Vždy keď jedol pečivo, prebiehali trávenie a telo malo akútny nedostatok D a Ca, čo si bralo z kostí. Vtedy ho to veľmi bolelo.

jarmila2010
14. júl 2024

Aj ja som sa bala,lebo po chorobe sa ,ani na nohy postavit nemohla...bude dobre,uvidis...inak,v nemocnici na hematologii by sa mali dat urobit odbery,ako samoplatca...skus sa niekde na pokladni/recepcii informovat

koniarova
14. júl 2024

Nevymýšľaj prosím ťa s leukémiou. Kľud. Zajtra si vydup tu krv.

autor
14. júl 2024

Ja som dr hovorila že sa bojím proste tej leukémie a ona že to by mala modriny ktoré teda dcéra nemá a ako nebýva unavená len teraz ako je chorá ... No neviem... Ešte možno chlamýdie ale tak tam tiež treba krv brat ... Ona si stále ide svoje že nebudeme stresovať odbermi malé deti ... Ona vôbec neberie krv

ada309
14. júl 2024

Možno vydupat aj rtg ... môže to byť reumatického pôvodu...
Po nurofene sa jej uľaví?

autor
14. júl 2024

@ada309 áno nurofen pomôže po cca hodine

dzina007
14. júl 2024

Chod k lekarke... s tym ze proste chces krvny rozbor... hlavne nestrielaj hned pred nou diagnozy ako leukemia a podobne lebo pri takych mamickach skor lekarky prekrucaju oci ze aha dalsia google mama doktorka ci mama z konika...
Normalne povedz ze sa ti to uz nezda a ze by si chcela rozbor... Ze ak bude vsetko ok budes len rada a ked nie aspon mozete riesit a pomoct dietatu nakolko podavat neustale nurofen dlhodobo sa ti nezda ako vhodne riesenie...

anjelicek26
14. júl 2024

dko neberu automaticky, to jej povedz, nech vezme navyse

autor
14. júl 2024

@anjelicek26 čo je dko prosím?

anjelicek26
14. júl 2024

Vitamin D, bez neho su rastove bolesti... syn mal uplne nizke hodnoty, ked mal rastove bolesti, ale ze fest... a to bolo leto a nic s toho...berie d-ko od tych 4 rokov celorocne, uz ma 14... odkedy berie, bolesti nema... ma autoimunny defekt, ale s tym to vraj nesuvisi, ale je to tak zriedkavy defekt, ze aj boh vie...

autor
14. júl 2024

@anjelicek26 ale boleli ho nohy aj cez deň? Moju bolievaju aj cez deň aj ráno aj večer niekedy týždeň nič a potom zase bolesti ale dnes aj včera až také že vrieska ako ju to boli strašne ale mala aj teploty od včera. Preto sa bojím strašne že čo ak to bude leukémia 🙁 rastové bývajú v noci

anjelicek26
14. júl 2024

ano aj cez den, plus bol dost casto unaveny, nezvladal chodit dlhsie trasy...

autor
14. júl 2024

@anjelicek26 tak toto je aj u nás. Trošku si ma teraz ukludnila ❤️ budem zajtra pýtať aj na D vitamín. Ďakujem ti

majamat
14. júl 2024

mojej dcere sa pravdepodobne takto rozbiehala celiakia.
nevladala chodit, do 4r som ju vozila v kociku. ie uplne stale, ale vozila sa pomerne dlho.
nohy ju boleli od 1,5r.

hopsas
14. júl 2024

Podľa mňa to má z toho ako rastie ..veľa detí sa sťažuje v tomto veku na toto

11bodka11
14. júl 2024

Mojho syna stale bolievali nohy cez den. Mal malo Dcka. Davali mu injekcie. Aj teraz ho este obcas pobolievaju.

autor
14. júl 2024

@majamat to zistia tiež z krvi alebo gastro prosím?

koniarova
15. júl 2024

Nohy ploché nemá?

majamat
15. júl 2024

najskor boli pozitivne protilatky u pediny, potom sme boli na gastre a po dalsich vysetreniach bola diagnostikovana celiakia.
robi sa aj biopsia ( nie vzd yje nevyhnutna ), dcera mala ale slabe poskodenie creva, no diagnostika tak prebieha, ze sa porobia vsetky dostupne vysetrenia apokial tp ostatne nasvedcuje celiakii, potom sa takato d. uzavrie, aj napriek slabsiemu poskodeniu creva.

salome123
15. júl 2024

Ak máš poisťovňu Dôvera tak skús nahodit jej symptómy sem: https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/vsetky...