Laserové odstránenie molusky u dieťaťa

masha123
13. jan 2021

Dobry den, prosim vas dcerka 4rocna ma na nosteku od leta vyrastok najprv to vyzeralo ako maly pupacik a postupne to rastlo. Boli sme u koznej vraj moluska dala nam strasne smradlavy nejaky roztok ale vobec nepomohlo skor to opat narastlo. Chcela by som jej to dat odstranit bud laserom alebo nejakou lyzickou to vysrabuju. Riesili ste niekto takyto zakrok u tak malych deti? Ako to prebiehalo? Ostali jazvy a kde ste to davali robit. Pripadne je nejaky pripravok co by pomohol? Budem velmi vdacna za kazdu radu je mi dcerky luto vadi jej to.

zuzanaokasova
13. jan 2021

Keď jej vyškrabne lyžičkou, bude mať jazvu. Syn ich mal vyše 100 na tele, pomohol mu Infectodell

masha123
autor
13. jan 2021

@zuzanaokasova vyskusam dakujem davali ste aj na tvar?

masha123
autor
13. jan 2021

@masha123 ja teda neviem myslela som ze molusky sa mnozia ale ona ma len jednu ak teda je to teda dost obrovska.

zuzanaokasova
13. jan 2021

@masha123 len na tele to mal... sesternica mala na tvári a rukách , jej to vyskrabla a dusíkom vypálili a má jazvičky ... myslím si, ze na nose sa môže použiť tento prípravok...Nie som lekár, ale toto mi nepríde ako moluska. Ma len túto jednu?

masha123
autor
13. jan 2021

@zuzanaokasova ved prave ani mne. Ma len jednu a od leta uz. Este pojdem inej koznej mne sa to tiez nezda len teraz ta korona nechce sa mi chodit po doktoroch ale jej to rastie tak jej to chcem odstranit co najskor

zuzanaokasova
13. jan 2021

@masha123 teraz čítam, ze ma len jednu. Teraz som pozerala na internet a netušila som, ze môžu byť takto veľké... syn mal veľa a drobné... treba dávať pozor, aby sa tekutina z nej nikde nedostala, aby sa nerozniesla. Skús pomaly vypáliť tým Infectodell. My sme 2x denne natierali. Sčernali, vysušili sa a potom odpadla chrasticky.Jazvy mu nezostali

zuzanaokasova
13. jan 2021

@masha123 inak tiež mu po tomto ako keby napuchli, scerveneli,potom sčernali, chrasticka a odpadla. Pozri na nete, tam su ozaj veľké... držím päste, aby ste sa toho zbavili. My sme s tým tiež bojovali pol roka ,bol zhruba vo veku tvojej dcéry... ako som písala mal ich vyše 100 (chrbát, telo, ruku a pažu z vnútornej strany) to mu tiež na kožnom chcela škrabať lyžičkou a vypaľovať, co som odmietla. Potom mi poradila Infectodell, vtedy bol dostať kúpiť len v ČR. Teraz nie je na Slovensku problém kúpiť v lekárni okolo 10€

tindal82
13. jan 2021

@masha123 podla mňa to nie je moluska. Odporúčam ist k inej kožnej.

andreatytler
14. jan 2021

@masha123 Ak sa ti nepozdava diagnoza, skus ineho lekara.
Je tu dobra kozna lekarka @dextella14 ktora vravela ze u nich na klinike sa molusky odstranuju laserom.

dextella14
14. jan 2021

Podľa môjho ide o juvenilnú bradavicu

My takéto prejavy odstraňujeme výlučne laserom, nehrozí riziko jazvy

Určite neodporúčaˇ samoliečbu doma keď nechcete dojazviť dieťa. A ni dusíkom by som to nedávala preč- je to neselektívna metóda, laser ničí len Chorobné tkanivo

Www.paracelsi.sk naša stránka

Dr derm

teress
7. okt 2021

@dextella14 dobrý deň , ak mozem radu lebo ja som už zúfalá mala skoro 5r má molusky najmä v oblasti pipinky triesla vnútorne stehná pár na nohe brušku ale najhorsie je na tom ta intímnejšie oblasť...mala 3 zoškrabali jej to chir.lyžicou na koženom a potom sa to začalo vo vlkom množiť, skúšala som to aj vypichovat ale pri 5rocnej vtejto oblasti nemožné..robila som jej to keď zaspala ale budila hodunovy boj a dve von nakoľko sa stále budila ..potierame aspoň betadinom ale zatiaľ nič …roztok že na tuto vlasť nie je vhodný , noli sme aj na imunológii urobili jej odbery a že z imunologickeho hľadiska je v absolútnom poriadku a teda nám nič nepredpisu a vyradila nás ..som zúfalá zúrivá a neviem ako jej pomôcť , obvodná tiež nič …kúpili sme aj to české od hádka ale zbytočne vyhodené peniaze ..trápime sa stym od konca augusta , chytila od sesternice bratranca im zabral na to imunor ale nám ho nedali a ani nedajú nakolko má imunitu OK, prudko sa to roznieslo po tej kyretazi a odvtedy je to noj s veternými mlynmi

dextella14
7. okt 2021

@teress dobry den my molusky odstr len laserom

Www.paracelsi.sk

enigmaenie
9. apr 2023

@dextella14 dobry den mozem sa spytat ci je mozne odstanit molusky aj dietatu 3 roky laserom ? Lebo spolupracovat asi moc nebude chciet ma ich vela na krku a nevieme sa njako zbavit toho uz pol roka

kythos21
14. máj 2024

@teress dobry deň
Ako ste sa ich zbavili prosím?