Laryngitída - vaše topky

ikonica
22. okt 2022

Idem do lekarne. Napiste mi prosim vase topky pri liecbe laryngitidy u malych deti (3r.) Na pohotovost s tym asi nepojdeme (ci?)

zuzu1304
22. okt 2022

@ikonica u nas studený vlhky vzduch a co zabera najlepšie sú fenistil kvapky ale tie sú na predpis no zaberu vzdy

hilda08
22. okt 2022

@ikonica tiez sa mi osvedčil fenistil, volnopredajne nepomohlo asi nic, a ked bolo zle tak zabaliť do deky, čiapku na hlavu a nosit vonku po studenom vzduchu, ked ho nadrapovalo z kašľa, otvoriť chladnicku a nechat ho nadýchnuť.

ikonica
autor
22. okt 2022

@zuzu1304 to mame
@hilda08 ok, tieto veci som si nacitala, takze asi fakt zbytocne mi ist na pohotovost (ine lakocinky nachytat), ked vsetko sedi na laryngitidu... Doteraz len sopel bol, dnes v noci uz aj tazsie dychala a kaslala ako stary hrniec... Naparovala som ju s ambrobene a vincentkou, fenistil, sinupret... Teplotu nemala...

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hilda08
22. okt 2022

@ikonica viem ze na to davaju dake hormonálne čipky, ale zalezi aj od stupňa závažnosti moj mal uplne slabú cize za 4 dni bolo dobre, len na dva dni uplne stratil hlas

ikonica
autor
22. okt 2022

@zara1357 larygitida je virusova pokial viem... Na tu asi atb netreba... Neviem, ma ju prvy krat... Minulu nedelu dobrala pamycon do nosa... Tri dni chodila do skolky a v stredu uz prisla so soplami zas... Vyzeralo to na nadchu ale dnes v noci prisiel aj ten hnusny kasel...

ikonica
autor
22. okt 2022

@hilda08 ano to som tiez citala ze v najhorsom kortikoidove cipky davaju...ja len ci niekomu nieco ine este nepomohlo...

eeffka
22. okt 2022

@ikonica olejovy zabal na hrdlo, calcium sirup, a studeny vzduch, vypnut radiatory a spat v studenej miestnosti. Odtocila som si s dcerou svoje

masinka
22. okt 2022

Nam odporucili kalciovy sirup a fenistil. Nasa pravidelne mavala zachvaty v noci ( cez den kaslala a v noci hikala a nevedela sa nadychnut), odkedy sme davali vecer toto kombo, tak zachvat nemala. Volakedy na to boli este cipky Rectodelt, ale viem ze to prestali predavat, neviem ci uz su zase alebo nieco podobne.

ikonica
autor
22. okt 2022

@eeffka ako na ten zabal prosim?

ikonica
autor
22. okt 2022

@masinka ok dame aj kalciovy sirup

eeffka
22. okt 2022

@masinka restodel sa myslim ku mojmu koncu tak -7r sozadu uz nepredaval, ale nieco sa miesalo v lekarni na cipok do chladnicky

eeffka
22. okt 2022

@ikonica ideal na vlozku nakvapkat oliv olej nahriat do mikrovlnky a dat na krk, omotat satkou/salom

husky25
22. okt 2022

@ikonica jednoznačne Stoptussin , fenistil a kalciovy sirup

slavaf
22. okt 2022

@ikonica kalciový sirup a dithiaden

nikpa
22. okt 2022

@zara1357 netreba hneď robiť takúto paniku ani hneď utekať na pohotovosť. Väčšina detí zvládne laryngitidu doma bez lekára, nie to ešte že do nemocnice, nestraš ju. My sme zatiaľ nepotrebovali ani raz pohotovosť, krčné, ani ATB.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
autor
22. okt 2022

@zara1357 diky. Ja len nechcem tam zatial ist zbytocne este cosi ine nachytat. Samozrejme ak bude velmi zle, tak pojdeme.. pripadne ak vydrzi a bude to potrebne, tak skocime v pondelok k dr.

matabb73
22. okt 2022

@ikonica Fenistil, kalciový sirup, olejový obklad na hrdlo a dýchať studený vzduch. Toto všetko som vždy dala a spravila a vždy zabralo. Tak mi kázali na pohotovosti keď sme tam skončili pri prvom záchvate. Ako poistku sme mali čipok Rectodent, ale našťastie som ho nikdy nemusela použiť.

euka210
22. okt 2022

@ikonica ako prva pomoc miesto pohotovosti su cipky, ale to dava len dr. Inak nasa nas naucila zvladnut to doma...ked ma v noci zachvat, dieta zabalit do deky a von na chladny vzduch, aby mu to trochu odpuchlo a lepsie sa dychalo. Ked sa mi videlo velmi zle, tak tu 1 kriticku noc som mu dala cipok, vacsim detom prednison. Plus fenistil dat.

euka210
22. okt 2022

@ikonica ano, na laryngitidu sa Atb nedavaju, ani na zapal priedusiek...vsetko je to virusove. Starsi mali virozu a malemu 1,5r to preslo do laryngitidy...mal ju tak 2xrocne...uz ma 6r a akosi najlepsiu imunitu, starsi boli teraz 2x chori a on od sept.stale chodi do skoly.

1mina
22. okt 2022

Laryngitida je myslim moze byt aj virusova aj nevirusova... Moj rok a pol stary mal iba nabeh pred troma tyzdnami - tazsie dychal, plechovo kaslal, dr povedala ze sa moze za hodinu dve prepracovat k laryngitide ze keby tak mam ist na pohotovost lebo je este moc maly a dala mi aj pre istotu tie kortikoidove cipky do chladnicky ze mu mam hned dat keby zacal tak kaslat...ale zase on je mensi ako vasa

sono2
22. okt 2022

@zara1357 hlúposť laryngitida neni infekčná
Je to vírus a sú na to náchylné len deti, a už vôbec sa na to nedávajú atb

sono2
22. okt 2022

@ikonica nikdy nič. Aj keď dcéra posledne chrčala. Ráno jej nič nebolo.
Už ich ale máva zriedka.
Keď sa premenil kašeľ na mokrý, dávala som solmucol.
Akútna fáza zvyčajne trvá 3,4 dni ale môže trvať aj pol dňa, ako posledne u dcéry.
Nemá nejakú intoleranciu alebo alergiu?
Dcére zistili intoleranciu mávala ekzém teraz ma už pekne telo, nemala ho nikdy strašný

ikonica
autor
22. okt 2022

@1mina skusim v pondelok cinknut dr ci nam nepredpise cipky pre istotu keby nieco...

ikonica
autor
22. okt 2022

@sono2 zatial o ziadnej intolerancii ci alergii neviem... Zacala chodit do skolky tak musime vsetkymi soplami a kaslami prejst ..

sono2
22. okt 2022

@ikonica laryngitida nemá s škôlkou nič.

adamar
22. okt 2022

@ikonica ja som davala aj vlhky uterak, plachtu na postielku, k posteli. V zime ciapku na hlavu a pri otvorenom okne, ale na striedacku. Moji mavali aj v lete, vtedy ciapka a mraziak ked bolo velmi zle. Lieky ak je dieta vacsie tak Aerius namiesto fenistilu. Ono to prejde, nech hlavne nekrici a neplace a je v klude.

sono2
22. okt 2022

@ikonica a si si istá že ma laryngitidu?
Si dobra že také poznáš, moja dostala prvýkrát ako ročná v noci a teda som kukala čo to je