Laryngitída u trojročného

moon123
14. mar 2018

Syn ma skoro 3 roky a až teraz sme prekonali prvý laryngitídový záchvat :( chcem sa spýtať mamičiek ako dlho to trvá..zachvat bol z piatka na sobotu, uz je streda a stále máme zachrípnuty hlas..cez den min.naznak vykašlania, stale suchy kasel sem tam taky štekotavy...nie je to uz dlho? Uz som zufala, len ho sledujem, bojim sa ze sa to vrati :( boli sme v pondelok na pohotovosti pobalena ze si nas tam nechaju pre ten suchy kasel dusivy ale poslali nas domov zeto nieje na prijem :(

moon123
autor
14. mar 2018

Okrem toho berie aj ATB Unasyn pretoze mal z vytery v nosteku premnozeneho zl.stafylokoka...teploty nemame...soplik číry, riedky minimum...strasne sa bojim, uz to nechcem zazit :( dcera mala laryngitidu v 2 rokoch raz ale len strata hlasu nie toto dusenie a kasel neustupujuci...na kontrolu mam ist zajtra...chcem len vediet ci sa to tak dlho moze vliect :( dakujem

pininka
14. mar 2018

Tak laryngitida nieje na prijem, aj nas strasne kaslal, az vracal. Prisli sme na pohotovost a nic, doktorka pozerala ze naco tam sme. Treba vela vetrat ked kasle, kludne ho dat pred otvorenu chladnicku. Jasne ze je zachripnuty ked tak velmi kaslal. A nedali ti tie cipky na laryngitidu? Ak sa ti zda ze to dlho trva treba ist na orl, ale ked berie atb tak asi treba len vyckat.

kikus48
14. mar 2018

@moon123 zachvat sa objavuje vacsinou vecer. Prva pomoc je studeny vzduch - dychat pri okne ci pri v krajnom pripade aj je teplo tak pri otvorenom mrazaku. Treba podat prednizonovy cipok ktory stazenenu dychaniu hned ulavi. V liecbe sa davaju antihistaminika stoptussin a calcium.Larynitida trva 5 dni cca a opakuje sa.

moon123
autor
14. mar 2018

Takto upresnim to...v sobotu rano po zachvate sme utekali na pohotovost dostal prednison...v sobotu vecer druhy...v pondelok u doktorky obvodnej sa nezdalo ze stale štekavo sucho kasle a dala nam listok na prijem nech ho maju pod dozorom...tam nam povedali ze to nie je na prijem...trapi ma ten kasel uz by mal byt produktovny vykasliavaci a my len min. inak stale suchy..aj to pripisujem tym soplikom ze mu asi stecu a to vykasle troska :( a ako casto sa moze opakovat? Ked citam diskusie pisu baby ze skoro kazdy mesiac :(

moon123
autor
14. mar 2018

Zvlcujem, inhalujeme, vetrame...uz neviem co viac robit

hanka_se
14. mar 2018

Dcerka mava toto casto, aj sme boli u pediatra viac krat, ale lieky nedal nastastie ziadne. Ja som za prirodnu / alternativnu liecbu. Ked ma ten "prvotny" zachvat, nechavam v izbe aj celu noc otvorene okno, spim s nou na sebe, aby som ju kontrolovala (ale skor kvoli chladu, aby bola zakryta alebo nedajboze nesla do okna 🙂 ). Potom cca 3-4 dni mava suchy kasel. Davam vysoke davky C-ecka, D-ecka a kapucinku. Na noc k posteli nakrajanu cibulu. Kludne mozes aj cibulovy sirup davat. Jediny sirup co nam z lekarne celkom dobre robi je Stodal 🙂 Drzim palce, nech to mate cim skor za sebou

mirka2405
14. mar 2018

Syn ma uz 12 rokov a mava laryngitidY doteraz, tiez cca od 3 rokov. Bol uz aj hospitalizovany, nevedel sa nadychnut. Na ten kasel je najlepsi calciovy sirup, maju uz aj rozne prichute, prve 3 dni, ked je laryngitida akutna a zle sa mu dycha uziva prednison aj aerius, plus mame doma vzdy cipky Rectodelt. Kasel odznievat aj 2 tyzdne. Zial casto sa to opakuje hlavne v zime. Malo by to prestat cca po 6 roku , ale u nas to zial pravda nie je.

mirka2405
14. mar 2018

A este, dodrziavat hlasovy klud, suche teple zabaly na krk, v pripade zhorseneho dychania dat ho na chladny vzduch, ked je vonku teplo, otvorit mraznicku a dat ho dychat ten chladny vzduch(...toto urobila dr.,ked mal posledny zachvat u nej v ambulancii..)

danielahamar
14. mar 2018

my sme len raz ležali s laryng., aj to len vtedy, keď prestal úplne piť a jesť, čo ho hrdlo bolelo, mal asi rok, odvtedy sme mali doma vždy čípky, trvalo to cca 7rokov

kikus48
14. mar 2018

@moon123stoptussin promethazin kalcium.zvlcovat vela a v pripade zachvatu predznizon cipok okamzite...atb netreba

moon123
autor
14. mar 2018

Uz to nechcem zazit...je to 5ty den a stale sme neni OK ... zajtra uvidim co mi povie doktorka na ten suchy kasel drazdivy...neni uz vyslovene laryngitidovy ale skaredy az ho napne

moon123
autor
14. mar 2018

Tie ATB mame hlavne kvoli tomu zlatemu stafylokoku v nose Unasyn vysla nanho citlivost

andrejockat
14. mar 2018

dcerka 4,5 rocna tiez mava laryngitidu, prvy krat v oktobri a druhy mala pred dvoma tyzdnami, zdedila predpispoziciu po tatkovi. zobudila sa vzdy, ze nevie dychat. akonahle sa ukludni a vie da lepsie nadychnut, dostala fenistil (antihistaminikum), a kalciovy sirup. potom od zachranky cipok rectodelt (vydrzi aj 2 mesiace v chladnicke, treba si pytat od obvodnej predpis). laryngitida sa objavu u deti od oktobra do marca, zvacsa sa opakuje a deti maju tendenciu z nej vyrast, tak do 6 rokov, takze si myslim, ze sa s nou este stretnes a treba byt pripraveny. doktor predpisal stoptussin na kasel, ale ked mala suchy drazdivy, tak sme davali namiesta stoptussinu ditustat a pekne ustal uz na druhy den. niekedy prudam aj cibulovy sirup. a aby isli sopliky von (trochu sa zriedili) sinupret. vzdy bola do 7 dni uz ok. toto je nasa osvacsena klasika. mat doma fenistil, kalciovy sirup od generiky s vanilkovou prichutou (inak je hnusny) a do novej “sezony” si zabezoecime aj cipok do chladnicky. potom na kasel ked dusivy ditustat, ked bezny stoptussin. pekny den a nech ste skoro zdravy.