Laryngitída u bábätka

25. jún 2024

Tie ktoré ste prekonali, ako sa to prejavovalo? Maly mi pár dni híka také piskľavé zvuky a híkanie, často aj zo spánku a akoby lapal po dychu potom. No a včera mu po dlhšom plači odišiel hlas, boli sme u pediatra, popočuvali ho a nič…dostali sme kalcium na hlas ale nič ine, vraj môže isť o reflux (doteraz veľa grcal a prekvapivo teraz posledné dni nič)…ja son sa ale dočítala o laryngitíde tak sa trochu bojim a stresujem..to híkanie, strata hlasu/zachrípnutie máme…teplotu ani iné prejavy nemáme..

drobcek8
25. jún 2024

Náš malý mal už 4x laryngitídu, ale vždy mal vtedy soplíky a tie mu stekali do pľúc (z toho sa mu to občas robí). Ťažko dýchal a riadne sucho kašľal od pľúc. Neviem, či to môže byť to isté. 2x mal riadnu, že sme museli ísť na pohotovosť, ale 2x som to "zachránila" kým to neprešlo do akútneho stavu. Rýchlo som mu dala Kalcium a Zyrtec kvapky od alergie 🙂

anavixy
25. jún 2024

Pri laryngitide dieta kasle - stekavo, pri placi robi hrdelne zvuky. Ked ho dr vysetrila, pozrela hrdlo a popocuvala, tak teraz nie je dovod pomyslat na laryngitidu len kvoli dr google. Ked dieta nekasle- nie je chore - nema laryngitidu. Kalciov sirup je fajn, neublizi, ale na hlas vplyv nema. Reflux sa mohol “zmenit” na skryty, tichy, pokracujte v rezimovych opatreniach. Hlas by sa mal do par dni vratit. Ak by malo dieta horucku alebo zacalo kaslat, tak znova konzultovat s dr.

autor
25. jún 2024

@anavixy ďakujeme, hrdlo nam nepozerala ale počuvala, dalo by sa aj na zaklade toho len zistiť? Ďakujem!🙂
No zrejme to potom bude ten reflux.

autor
25. jún 2024

@drobcek8 ďakujeme veľmi pekne za skúsenosť, no chvalabohu kašeľ nemame..zrejme to nebude to..ale google je hrozný🤣🙈

drobcek8
25. jún 2024

Určite by mal soplíky a kašeľ, ťažko by sa mu dýchalo a laryngitída príde naraz, že to nečakáš. Ak sa mu to opakuje, tak to ona isto nie je 🙂

pandorra
25. jún 2024

My sme mali laryngitidu a mala sa v noci az zadusala, nevedela dychat. V nemocnici odporucili inhalovanie

jazula
25. jún 2024

Laryngitídu by si spoznala určite, je nárazová, akútny zápal, neťahá sa niekoľko dní, to už by si bola na pohotovosti. Dcérka ju mala zatiaľ 2x, oba razy s vysokou teplotou a oba razy tak kašľala, že som si myslela, že už sa nenadýchne…
Mala aj skrytý reflux ako minibábo, to sa prejavovalo takým pokašliavaním, chrapotom, ako podráždeným hrdlom. Dobrým testom je mať pár dní malého vo výrazne vyvýšenej polohe (non-stop a nemyslím klinový vankúšik), ak sa mu polepší, bude to najskôr ten reflux.