Laryngitída u 4,5-ročného syna

toffifee0902
28. sep 2022

Dievčatá 4.5r syn má laryngitidu . Od pondelka užíva antibiotika , prednison čipky kvôli záchvatom kašľa... vetram izbu , dýcha chladný vzduch ale záchvaty ma stále. Nevie povedať vetu bez toho aby nekaslal až sa pozvraca. Poraďte mi ešte niečo čo mam robiť s nim ... jest odmieta. Len plače a od rána kašle a kašle...:(

medyna
28. sep 2022

neviem, či to pomôže na kašeľ, ale nám doktorka kázala dávať na krk olejové zábaly ... na gázu/vatu naleješ olej a obviažeš napr. prostredníctvom šatky okolo krku. Dcéra mávala laryngitídu často a asi to aj pomáhalo. Boli sme aj v nemocke, lebo sa dusila.

katkaseiner
28. sep 2022

Ahoj, trapime sa s laryngitidou od roka, maly ma teraz 7 a kazdy mesiac laryngitidu...
odporucam zvlhcovat, stoptussin, fenistil (alebo aerius), calciovy sirup, nech je a pije len vlazne jedla, ak nechce jest, u nas najlepsie vtedy ide vyvar (!! pozor, fakt len vlazny).
Odporucam hlasovy klud.
Cudujem sa ale antibiotikam... Po chorobe odporucam zbehnut na alergo... u nas to dlho trvalo kym som isla, a mame to vlastne aj kvoli alergiam...

toffifee0902
autor
28. sep 2022

@katkaseiner antibiotika dostal kvôli horúčke tri dni vkuse teploty až antibiotika začali zaberať. Mala to dcéra rovnaký priebeh potom od nej ochorel syn . Dcéra ju máva od 2r dva krát do roka na jeseň jar a to ma pomaly 10r. Syn to dostal prvý krát. Ma to hrozne . Až slzy z očí mu vytisne keď kašle. A keď sa pozvraca tak husté hlieny... ťaží ho to na žalúdku. Nechce jest . Len leží a kašle. Celým telom ho napína

ada_alica
28. sep 2022

@toffifee0902 stále stekavy kašeľ? Alebo?

katkaseiner
28. sep 2022

@toffifee0902 ok tak v tomto pripade chapem atb... len v original poste to nebolo spomenute.

renab
28. sep 2022

@toffifee0902 nelezat, sediet. Ukludnit, aby neplakal. Zvlhcovat vzduch, ak nema teploty, olejove, mastove zabaly. Vetrat.