Laryngitída - škekavý suchý kašeľ

30. jún 2024

Ahojte, dcérka 4 ročná v piatok poobede mala zvýšenú teplotu 37,2 inak bola čulá a na nič sa nesťažovala. Nedala som jej nič. V noci nemala teplotu. V sobotu ráno už bola mrzuta, teplota len zvýšená 37,3 a okolo obeda už vyskočila na 38,6 dala som nurofen, na noc som tiež dala nurofen. Ale v noci začala škaredo kašľať taký štekavy kašeľ ako pri laryngitide. Ráno sa zobudila so záchvatom kašľa, pri kašlani lapala dych a plakala lebo sa zlakla a my tiež. Trvalo to asi minútu, potom už iba štekavo kašľala. Dala som jej liek od teploty lebo ju mala a stoptusin a akciový sirup. Prosím ako jej pomôcť od tohoto kaslania. Mám aj fenistil môžem dať aj ten? A ten stoptusin je dobrá voľba? Teraz pokasliava ale už až tak nepočuť ten stekot skôr sucho dráždivo. Dýchanie má ok nič jej nepíska. Stav na pohotovosť to nie je, naša lekárka robí až od stredy. Je možné že sa to zlepši alebo zajtra ísť radšej k zastupujúcej doktorke? Ďakujem za každú radu.

drake122
30. jún 2024

Ten "akciový" sirup a potom studený vzduch keď šteká postav ju pred otvorenú mrazničku.

marzii35
30. jún 2024

Inhalovat, fenistil , kalcium, pri záchvate dýchať do mrazáku, zvlhčovač a vyvýšena poloha. Dr ani nebude treba. Máme ju často 😆 a keď bolo veľmi zle tak kortikoidny čipok ale to ozaj iba keď je to veľmi zle

brezza
30. jún 2024

Ahoj. Moj mal laryngitidu uz asi 7x. Je typicka tym, ze stav sa zhorsuje v noci. Pri zachvate sa odporuca dychat studeny vzduch. Teraz v lete treba otvorit chladnicku/mraznicku, posadit ju pred nu aby dychala studeny vzduch. Ak sa to v noci zase zhorsi treba ist na pohotovost, daju na to lieky a to hned zaberie. Moj mava aj nizku saturaciu, aj adrenalin musel dostavat. Ak to bude v noci zle necakajte.

pukanec123
30. jún 2024

My už toto máme tiež za sebou xy krát, pri oboch synoch 🙈 ja už som odbornik na laryngitidy, stekave a suché kasle 😅 dobre lieky si zvolila, podľa mna to zvládnete aj doma. Ja mám kombo, ktoré mi vždy radila Dr pri takýchto stavoch. Stoptussin, fenistil kvapky, kalciovy sirup a keď je to moc vážne tak Dr nám dá ešte do toho ditustat kvapky. Fenistil 3x denne podľa vahy, ten je podľa mna najpodstatnejší zo všetkých liekov lebo po ňom odpuchaju dýchacie cesty

zorkahorka
30. jún 2024

U nas pomaha okrem kalcia a stoptusinu fenistil, dr nam na velke zachvaty v noci davala cipky. Naposledy som si pytala zlty trifed a veeelmi rychlo bol syn ok. Moje deti mali vzdy kratke laryngiyidy, tato posledna trvala asi 3 dni 😀 prajem skore vyzdravenie

zuzana9393
30. jún 2024

My sme to mali tiež teraz. Maly o 8 večer 2x škaredo zakaslal, ale len ozaj take odkaslanie, zleznejuce. A o 10 večer už mal záchvat takého kašľu, že vracal, striasol sa no úplná pohroma. Noc bola zla, išli sme k lekárke ale veľmi rýchlo to prešlo, hovorila nám, že to tak 2 dní je tento škaredý kašeľ. U nás to už na druhý deň bolo omnoho lepšie, cize možno 10-12 hodín.

autor
2. júl 2024

@zuzana9393
@zorkahorka
@pukanec123
@brezza
@marzii35
@drake122 žienky ďakujem vám veľmi pekne, od dnes je už kašeľ taký, že vykasliava - vlhký a pekne počuť ako sa to trhá. Občas aj napína, veľa hlienov zrazu a aj soplik sa spustil. Môžem nechať tak alebo nasadiť nejaký sirup ? Ďakujem ešte raz 🙏

marzii35
2. júl 2024

Ja som na taký vlhší už dávala mucosolvan 😊