Kývanie hlávky u 5-mesačnej

miriam7979
6. jan 2021

Ahoojte mala my zacala od dneska kyvat z hlavkou stale ale aj ked poviem ne ne ne do prava do lava ...ale aj ked nic nepovieme len tak to robi sama od seba a casto...zvykli to aj vase deticky robit alebo to objavila nieco nove alebo daco neurolg.? Dakujeem🙏

viki128
6. jan 2021

Ja mam tiež 5 mesačného a ten nedávno začal takto kyvat, ale nie doprava doľava, ale hore dole. Tak ma tiež zaujíma odpoveď 🤔 ja si myslím ze len objavili nový pohyb ale istota je istota

deedol
6. jan 2021

u nas to bol novy pohyb a preslo to po par dnoch. ale bolo vidiet, ze to robi cielene, ze skusa, nie ze ho trasie.

lucindav
6. jan 2021

@miriam7979 moje obe deti to robili, synko veľmi casto. Hlavne keď bol unavený.. ale bolo to milé, ja som v tom žiaden problém nevidela.. teraz ma vyše roka, už to niekoľko mesiacov nerobi.. je zdravý, žiaden problem

andreatytler
6. jan 2021

@miriam7979 Podobna debata tu bola pred par tyzdnami.
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/2-5-mesacny-syn-robi-kmitave-pohyby-hlavou/
Ako si precitas, moze to byt zapal ucha. Nas syn (ma 13 meiacov) tak robi uz niekolko mesiacov pred zaspavanim, ked sedi v jedalenskej stolicke a v kociku. Pediater mu pozrel usi a su OK. Povedal ze je to len nejaky nauceny pohyb. Citala som ze deti sa tak uspavaju... ze ich to dezorientuje a to im pomoze zaspat. Ale preco to robi ten nas pri jedle neviem... stale mam trochu obavy ze je to nieco neurologicke ale zatial to riesit nejdem.

blondmummy
12. sep 2022

@andreatytler ahoj ako maly?

andreatytler
12. sep 2022

@blondmummy Ahoj... stale to robi, aj ked je zdravotne uplne v poriadku. Robi to ovela, ovela menej a len pred spanim. Uz ma 2.5 rokov ale ked sa mu neda zaspat, stale pokyve hlavou aby ho to dezorientovalo a navodilo spanok.
Mate to aj u vas?

blondmummy
12. sep 2022

@andreatytler vieš čo mne to malá začala teraz robiť ked mala 7 mesiacov cca pred 2-3 tyzdnami… kýbe hlávkou akože ano ano.. vobec sa mi to nepaci a nervy a stres mam z toho .. aj ste u neurologičky boli? Ja sa tam chystam

andreatytler
12. sep 2022

@blondmummy Aha.... Nas syn kyval hlavkou akoze Nie-nie. Zo strany na stranu a co viem, aj ostatne deticky to robia takto v tej "Nie" forme.
Neboli sme u neurologicky, lebo je to dost bezne toto kyvanie a neboli ziadne ine problemy.
Chod najskor dat pozriet usi, ci tam nie je zapal, lebo deti vtedy hybu hlavou.
Deti v tom veku robia vela cudnych pohybov iba z toho dovodu ze objavili novu vec a zaujme ich a trenuju to. Ja som tiez mala nervy koli tomu. Asi 3 rozne diskusie som tu zakladala koli 3 roznym pohybom. Tie druhe 2 odisli asi po 2-3 tyzdnoch... iba toto kyvanie hlavy mu ostalo dodnes.
Kludne chodte k neurologicke. Ja som za kazde vysetrenie ak sa mame nieco nezda. Vzdy lepsie si nechat poradit od odbornika ako nieco zanedbat.

blondmummy
12. sep 2022

@andreatytler no ved jasne ja som uz aj v kontakte s nasou pedi posielala som aj videa a zajtra to ma prebrat s neurologickou a uvidim co a ako..

andreatytler
12. sep 2022

@blondmummy Drzim palce a daj vediet ako ste dopadli. Ja sa vzdy rada dozviem nieco nove a ako som vravela o takomto "Ano" kyvani hlavicky som este nepocula. Tie decka nas vedia riadne vystresovat.

blondmummy
12. sep 2022

@andreatytler ja uz som aj na konovi citala ze niektore deti to robia alebo robili a aj u neuro dopadli dobre ze povedala ze to deti robia
Uvidim sama som zvedava ale nerobi to stale len dakedy a zacala mi to aj ked je v stolicke alebo na rukach tak neviem

blondmummy
14. sep 2022

@andreatytler no tak te je to ok a mlada oani mi zacala aj nie nie ukazovat vyplazovat jazyk a podobne vecičky takže to ma nauceme a ziadn patologick problem tam nebude . Bráško ju zaúča

andreatytler
14. sep 2022

@blondmummy 😀😝 Potvorka mala. Som rada ze si uz v klude.