Kvasinová infekcia - diéta pre 10 mesačné dieťa

gemelos
16. feb 2018

Ahojte, prečítala som si už veľa článkov čo všetko sa môže a čo nie, ak má kvasinkovú infekciu dieťaťko na tele no nikde som nenašla konkrétne čo môžu deti do 1 roku. Máte niekto s týmto skúsenosti, resp. nejaký link na recepty?
Nie sú mi jasné niektoré otázky, ako napr. namiesto bieleho pečiva (rožky, chlieb), môžem dávať celozrnné pečivo aj tak malému dieťaťu? A ak áno, ako zistím, ktoré je ozaj že celozrnné bez použitia bielej múky, neobsahuje kvások a ani vajcia 🙄

Tak isto sa všade píše že treba vylúčiť aj bielu ryžu. Takže asi ani ryžová kaša by nemala byť vhodná? a čo kukuričná? lebo už aj to som čítala, že aj kukurica je "sladká" potravina.. Ja vôbec neviem čo vlastne mám dať 10 mesačnému dieťaťu ked aj tak toho ešte veľa nemôže do roka😕

bibistec
16. feb 2018

Tak ak to mate potvrdene lekarka by mala dat v prvom rade lieky ale dieza je namieste. Pokial pamatam tak bezlepk pecivo je vhodne aj ked je z ryze a kukurice este pseno je vhodne, pohanka atd aj probiotika pearls su dobre ale neviem ci moze take male dieta

babulina
16. feb 2018

ja som ako dospela drzala protikvasinkovu dietu a neviem si predstavit ju aplikovat na tak male dieta - porad sa s pediatrom - ja som jedla len maso, iba zelenu zeleninu a vela tukov, ziadne ovocie

katrin21
16. feb 2018

@gemelos celozrnne pecivo pre take male dieta NIE.. drazdi mu to moc crevka...
Dieta je takato : vela roznych probiotik, idealne si kup Probiotika GAPS , najdes na nete, zadaj do hladacika.... inde ich nekupis.. su najlepsie...
a vela vela vyvarov , tie aj 2x denne, aj 3x, netreba sa bat.. hoja steny criev a podporuju spravne bakterie......
vela kvasenych veci ( kysla kapusta,staci mala lyzicka stavy 2x denne), nakladana zelenina, ak ti spapa nieco z toho, napr. karfiol a pod.... to su prirodne probiotika...
Mlieko bezlaktozove davat...
muka obmedzit, cukor vylucit.....
vsetko kde je cukor a ten je aj v mlieku....
ak chces fakt super navod, kukp si knihu Syndrom travenia a psychologie. tam to mas aj s receptami, fakt super kniha, napisala ju lekarka
ja som ju drzala par mesiacov, tiez som sa chcela zbavit kvasiniek, candidy....

gemelos
autor
16. feb 2018

@babulina práveže malá toho ešte moc neskúsila z potravín, tak čím skôr chcem začať.. podľa tohto článku, len nie sú tam konkrétne výrobky napr. napísané

https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-...

gemelos
autor
16. feb 2018

@katrin21 Ďakujem ti veľmi pekne. Mne sa to teraz zdá že okrem pohánkovej kaši s vodou, vývarou a masa so zeleninou nemôže nič :-O Tak snáď sa do toho dostaneme. Mlieko idem zmeniť na Nestlé althera, dúfam, že ho prijme v pohode. Probiotika dokúpim. Len to pečivo neviem čím nahradím :-/ Ráno po vypití mlieka zvykla chlieb alebo rožok s maslom.. to ju aj zasýtilo, aj mala čo "hrýzť", takto budeme len na tých kašiach asi.

luba41
16. feb 2018

@gemelos vymen kaše za zeleninu- zelenú..dieťa má exem? kaše sú sacharidy / obilie/, takže to vám nepomože..najprv treba zmeniť mlieko alebo vylúčiť všetko mlieko aj stopové prvky v iných jedlách úplne z jedálnička/ kasein, syrovatka/, karob..nepomožu ani celozrnné obilniny..,,najlepšie všetko si pripravovať doma..takisto vynechať soju a hovädzie, telacie..vynechať sladké ovocie, korenovu zleninu..atd..

gemelos
autor
16. feb 2018

ja hladám čo všetko by mohla a vy mi tu vylučujete postupne aj to čo som chcela dať 😀. Ale ďakuje za rady. Budem musieť viac naštudovať. Podľa tohto ale ozaj môže celý deň len vývar piť so zeleninou a masom. No ale pohánka, ovos, pšeno je ok nie?

babulina
16. feb 2018

ja som viac menej isla podla tejto tabulky https://www.fertility.sk/sk_SK/terapie/prirodna... co je tu, ale vacsina veci je nevhodna pre tak male dieta

katrin21
16. feb 2018

@gemelos v tej knihe je navod ako robix tzv, turmixy.... kasa nech je akakolvek obilna, ryzova, je len zas sacharid... mlieko staci bezlaktozove, aj Beba ho ma.. neviem ake je althera, nepoznam, ale bezlaktozove od nich ano..
urcite si kup tu knihu....

katalanka
7. apr 2022

@katrin21 dobry den, citam vase rady okladom kvasiniek a diety. Mate odporucania aj pre dieta plne dojcene? Mame 6 mesiacov, kvasinky v stolici. Cize je to na mne? Protikandidova dieta pre mna?

katrin21
12. apr 2022

@katalanka ano hlavne tak... a aj probiotika dietatu

taniap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz