Kvasinky z hrdla u 2,5 ročného chlapca

alenka2101
22. apr 2021

Ahojte,2,5 rocny chlapec bol trochu zachripnuty a zistili mu pri vyteri z hrdla kvasinky a na alergologickom vysetreni alergia na plesne,lenze byvaju v panelaku,byt je cisty a suchy,tak neviem ake plesne mu mozu vadit...nemate nahodou niekto s tym skusenost?

babovka2321
22. apr 2021

@alenka2101 je chlapec stale kojeny?

alenka2101
autor
22. apr 2021

@babovka2321 nie,neni a ani nebol zo zdravotnych dovodov matky,mlieko vobec nepije..jogurty papa

majusikk
22. apr 2021

@alenka2101 nás nesmie kravské stho mal aj pliesn môže len kozie

simsalabim
22. apr 2021

@alenka2101 je to zrejne alergia na vzdusne plesne, pritomne vo vzduchu v podstate celorocne. Nie su to plesne v fomacnosti napr z vlhkych stien. Vo vzduchu su ako alergeny hlavne Alternaria a Cladosporium. https://www.prealergikov.sk/texty/alergia-na-pl...

evallu
22. apr 2021

ahoj, mne tiež teraz v ustach zistili kvasinky (neviem presne ktorý druh, nie premnožené ale také čo tam ani byť nemajú), nikdy v živote som to nemala, boleli ma dasná a zuby tak na to prišli. Dali mi na to lieky (tabletky). Ked som sa pýtala z čoho a prečo, tak bud z nejakej "nečistoty" z vonka (klasicky detičky malé to mávajú, ked si pchajú ruky do úst v pieskovisku a tak) alebo po nejakej infekcii, po antibiotikách, z dlhotrvajúceho stresu a nepohody a podobne.... nič z toho si ale so sebou nespájam, jedine zápal ucha v poslednom období - tak možno z tej infekcie. Som alergička ale na roztoče pel a také, a nie nejaká výrazná, s tým mi to dr nespája do súvislosti........................