Kvapky do nosa pre 2,5-ročné dieťa

12. okt 2023

Ahojte poraďte dobre kvapky do nosa pre 2,5r, mame nasivin ale moc nezaberá. Ďakujem

belllinka
12. okt 2023

Kup silnejsi Nasivin od 6 rokov

stanulienkat
12. okt 2023

Sú rôzne kvapky do nosa pre také malé detičky. Určite sa poraď v lekárni a dajú ti dobrý tip, určite nekupuj kvapky pre staršie deti, pretože sú agresívnejšie na sliznicu.

autor
12. okt 2023

@stanulienkat v lekárni mi poradili tento nasivin, skúsim sa ešte spýtať

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
12. okt 2023

Majú aj ine rôzne firmy, tak určite obehaj lekárne. Alebo si radšej predtým vygoogli nejake-Olynth... Ale sa cudujem, lebo Nasivin je dobry. Len daj pozor a neprekročiť 7 dní užívania.

autor
12. okt 2023

@denisah6 dávam jej aj morskú vodu, toto https://www.pilulka.sk/sterimar-baby-na-upchaty...

@stanulienkat tiež sa čudujem, vždy zabral, ale ma teraz také husté hnusne tie sopliky. Volala som lekárke a žeby jej predpísala pamycon, že máme zajtra prísť 😞

evinqua
12. okt 2023

Sanorin

mima172
12. okt 2023

Od 2r je aj Olynth.

gabu_lienka
12. okt 2023

Olynth 👌 vyborne uvolni hlieny, streknem a o chvilu odsavam.

denisah6
12. okt 2023

Na nič nenahováram - ale my máme taký medvedíkovský inhalátor - microlife značka.
Nalejem tam vincentku, pustím a deti posadím blízko, nemajú to na tvári zase, ale sú v bezprostrednej blízkosti. Mne to kedysi odporučil imunológ/alergiológ - ešte keď som ja začala mať problémy s dýchaním. Mne to tiež pomáha a deťom keď majú nádchu tiež. Aj ich to baví, lebo je to taký milý medvedík, aj je to pre ne zaujímavé, lebo predsalen z toho ide taká para a pekne mi vydržia sedieť pri ňom. a potom vylezie z nosa všetko čo tam nemá byť 🙂

tamvtme
12. okt 2023

Nam dobre zabera Olynth a je od 2 rokov

simca06022011
12. okt 2023

Ak nezaberajú kvapky porad sa s lekakrou, síce novodobo tu idu prispevky ze to nepomáha ale nám vždy pomohol aerius. Morská voda, poodsavat, nasivin (s kvapkami to nepreháňaj), ak treba pamycon a pod. Za pár dní sa to uvoľní. Zase okamzity zazrak netreba cakat. A teda moje dieťa dostávalo na nádchu welness ale to uz bola trošku starsia:D niekdy pomôže teplo, inokedy chlad, ťažko povedať... treba si vyskúšať

autor
12. okt 2023

Ďakujem všetkým, pôjdeme zajtra radšej predsa len k lekárke. Nech jej dá ten pamycon ak bude treba a pozrie ju, spýtam sa aj jej ,čo odporúča

belllinka
12. okt 2023

@stanulienkat Dievčatá, Nasivin od 6 rokov a Olynth od 2 rokov obsahujú tú istú účinnú látku v rovnakom množstve, takže je to úplne to isté.
https://www.drmax.sk/olynth-ha-0-05
https://www.drmax.sk/nasivin-0-05-sprej

tianna
12. okt 2023

Skús olynth

stanulienkat
12. okt 2023

@belllinka olynth-xylometazolinium chlorid. Nasivin -oxymetazolin hydrochlorid. Nie som chemička, takže ja neviem povedať či to je rovnaké, ale znie mi to trošku rozdielne. Neviem... Ja osobne by som asi nedávala tieto kvapky pre staršie deti, pretože naozaj vedia urobiť paseku aj dospelému človeku pri nesprávnom používaní.

tianna
12. okt 2023

@stanulienkat áno, je to úplne iná zložka. Náš stredný syn má na nasivin akoby alergiu, vždy po ňom kycha a nezaberá mu. Olynth zaberie vždy. A veru určite kvapky podľa veku treba, dokonca ja si dávam len detský nasivin lebo z toho dospeláckeho ma sliznica stipe.

monischek
12. okt 2023

Nam zabrala morska voda Sterimar a kvapky Vibrocil. Tie môžu aj detičky od 1.roka.

belllinka
12. okt 2023

@stanulienkat jezis ano, mne to kamoska minule zadrela a som si to nejako neoverila 🤦‍♀️

mimi3008
12. okt 2023

Otrivin

kr058
12. okt 2023

Dobrý deň, čo znamená, že nezaberajú? Oni fungujú len na odpuchnutie sliznice, ale dôležité je aj ako ich aplikujete a čo vlastne od nich očakávate. Keď upresníte, poradím 🙂 (som farmaceut)

autor
12. okt 2023

Ďakujem všetkým za rady

@kr058 vždy keď je takto chorá jej odsajem soplik a keď som jej potom dala kvapky tak sa jej aspoň na hodinku uľavilo ze sa vedela napr najesť a dýchať normálne noštekom ale teraz ma nonstop plný nos ,dýcha len ústami.