Kúpeľná liečba pre deti s astmou

zuzulkazu
11. jan 2018

Mate prosim niekto skusenost s kupelnou liecbou pre deti? Dcera ma 4r,od narodenia problemy so zapalmi priedusiek, ijalatory nemocnica atd, celu zimu len prekasle, uvazujem nad kupelnou liecbou, ja mam astmu tiez
Absolvoval niekto taketo liecenie, ak ano kde a ake skusenosti? Odporucate?
Je moznost ze mam v podstaze rovnake diagnozu ze dostaneme kupele obe?, poistovnu mame foveru
Vdaka

kubkovamama
11. jan 2018

Môj mal ísť ako 5r, spolu rodic+dieťa určite nie. Priedušky a pľúca posielajú do Vyšných Hagov al.Matliare. Je to oddelenie iba pre deti do 3r v sprievode rodiča. Staršie detičky chodia samé. Až je miesto a zdôvodnis to,schvália rodiča aj k starším deťom. Sú tam ale rôzne poplatky. Lekár ti všetko vysvetlí, vypíše žiadosť pre poisťovňu a ďalej si už musíš ostatné vybaviť sama. My sme to vzdali,keďže astma je v kategórii B a doplácali by sme cca 500€.

katkas1979
11. jan 2018

Moj syn ma astmu od 3 rokov. Teraz ma 7. Boli sme 3 roky pi sebe v kupeloch v Lucivnej. Ja mozem len odporucat, je tam krasne. Byval casto chory,kazdy druhy mesiac. Postupne sa mu to zlepsuje. Poistovnu mame vseobecnu, kupele schvalili vzdy na 21 dni. Dovera dava tusim az 28 dni. Ked si pozriete www.tkl.sk dozviete sa viac. Za maleho som platila cca 50 euro za tych 21 dni

@kubkovamama

katharines
11. jan 2018

Skuste ist k moru tak na 3 tyzdne (napr. Chorvatsko), pripadne sa da inhalovat Vincentka cez ultrazvukovy (alebo iny zdravorny) inhalator

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@kubkovamama
ono co som pozerala su tam dost podobne diagnozy, mala ma teraz spasticka bronchitida
s v kategorii A a niektore B tak zalezi od diagnozy

abriela
11. jan 2018

Berie dcerka lieky? Moj syn od 2,5 roka je denne na flixotide. Cakali sme ked bude mat 3 roky, ze ide na liecenie. Nakoniec sme nesli. 2 roky po sebe sme posilovali imunitu ribomunilom. Pred letom dostal dalsie lieky na astmu - montelukas. Tie som vsak davala len ked kaslal. Zyrtec na alergiu berie od 2 rokov. Kazdy rok od 6 mesiacov chodíme k moru. Podarilo sa nam aspon ustrazit atopicky exzem. A výsledok - klop, klop - od septembra este chorí nebol, aj ked berie denne lieky. V Lucivnej som bola aj ja, ako dieta - pobyt pomohol.

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@abriela lieky berie ale nie pravidelne, lebo mame nechcem nadavat blbu pedinu, ked mala cca rok tak dovtedy mavala tazke zapaly priedusiek, pedina to neriesila, max ventolinom, skoncili sme v nemocnici a dlho mala flixotaid, potom montelukast asi pol roka, posledny rok nemala nic len dokola jej predpisovali aerius no vzdy jej po nom zacal dlhodoby kasel, teraz uz kasle 3 mesiace uplne otrasne, imunitu posielujeme samozrejme, uz vystriedala vsetky sirupy na kasel, pedina sa tvari ze nic, a vzdy najde nejaky co este nemala ale prd to pomohlo, teraz ma znovu ventolin, a nejaky dalsi inhalator co ma brat denne...
od kedy mame deti, tak chodime dovolenkovat len na hory, tatry orava a tak to mam odpozorovane ze jej tam je lepsie
bohuzial k moru na 3 tyzdne ist nemozme, manzel by nedostal dovolenku, permanentne v praci-des a hroza

abriela
11. jan 2018

ja som sa pokusala lieky vysadit. Zo zaciatku aspon pri mori, to slo. Posledny rok vsak po vysadeni flixotide pride po par dnoch kasel. Uz neskusam, aj ked montelukas som vysadila. Ventolin je len na lahsie dychanie. Mne ho alergo stale odporuca a krcny hovorí nie. Skuste to liecenie. Urcite neuskodi.

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@abriela nam vymaenila imuno flixotaid za montelukast, potom bola v pohode, ale celu minulu zimu preklaslala aj teraz, uz od oktobra len som si to nejak nespojila az dnes
uz mam tretiu imunologicku, konecne normalnu co aj nieco robi
len mame doveru, ocakavam ze aj tak nam nic neschvalia

matabb73
11. jan 2018

Aj moja dcéra má astmu. Ju lieči detská alergologička a imunologička. Nedá sa vám ísť k takejto lekárke? Moja berie budelin a zirtec a keď berie lieky pravidelne, nekašle vôbec. Ventolin máme len pre prípad núdze, ak by dostala astmatický záchvat. Nemá sa brať dlhodobo. Kamarátka bola na liečení s deťmi v Lučivnej a veľmi si to pochvaľovala. Boli tam tri týždne, ale za seba si musela doplácať. Deti boli zadarmo, boli tam kvôli častým chorobám a jedna mala astmu. Tiež som nad tým uvažovala, ale moja už nebýva tak často chorá a ani astma nie je nejaká dramatická.

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@matabb73 chodime imunologicke, od nej ma aj lieky

matabb73
11. jan 2018

Ešte k tomu kašlu. Aj moja kašle v zime a zistili jej alergiu na roztoče a tie majú sezónu hlavne v zime. Okrem toho je alergická na mačku. Tento rok jej lekárka nasadila Staloral, aby sa zbavila alergie na roztoče, len to musí brať minimálne tri roky. Dúfam, že to zaberie. Dcéra má 9 rokov. Aj vaša dcéra môže mať na niečo alergiu. Robili jej testy?

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@matabb73 alergicka nieje na nic, nastastie, ale mavala ekzemy

matabb73
11. jan 2018

Aj u nás to začalo akzémami. Tiež mala najprv testy negatívne a okolo piatich rokov jej začali vyskakovať. Najprv roztoče, potom mačka a teraz už aj pele. Ja by som na vašom mieste skúsila tu Lučivnú. Tam by vám možno aj lepšie zastavili liečbu. Aj vám by to prospelo.

alexa21
11. jan 2018

Ahoj,ja som sice na materskej ale pred nou som pracovala v deskych kupeloch horny smokovec.sice v kancli,ale mozno budem vediet pomoct..
Vysledky liecenych deticiek su lepsie,ale ak sa na to date,treba opakovat,idealne striedat aj s morom.
Ak by si mala nejake otazky rada ti odpoviem..ale nie som ale zdravotnik,takze viem poradit len to co som sa tam naucila-alebo v papierovackach

gabu_lienka
11. jan 2018

@zuzulkazu ked mate obidvaja astmu kupele Štós su zamerane na deti aj dospelych, cize by ste tam boli obidvaja cez poistovnu a tym padom by si nemusela ist a platit ako doprovod. Astma je v kategorii A, plati sa iba kupelny poplatok.

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@alexa21 jeeej dakujem
teraz som hlavne vo faze ze ci nam to vobec schvalia, imuno ze ma to vypisat pedina, ale pedinu ani nechcem ziadat lebo ta bude zas frflat a to nechcem, zajtra chcem zavolat do poistovne ci to ma vobec vyznam, lebo sa bojim aku diagnozu mi tam svacne kedze su v tej kategorizacii dost podobne akoby 2 astmy, no jedna je a a druha b, ak by mi dala b a este seba mam platit tak sa nedoplatim
nevies nahodou co vsetko si doplaca rodic ak je schvaleny doprovod?
+ mam este malehy syna tak aj toho budem musiet poriesit, urcite aspon na tyzden aby prisiel aj s manzelom alebo take nieco
chcela by som ist v lete, lebo inak ma manzel problem s dovolenku, ale ze to byva hrozny pretlak
tak uvidime
v pondelok idem imuno tak ju budem bombardovat nech mi to vypise

alexa21
11. jan 2018

Ano,ono bud vypisuje pediater,alebo specializovany lekar u ktoreho sa liecite..
Lositovna vas moze po telefone odbit,pretoze nemaju nahlad do karty..ked sa dava rovno na posudok tak komisia vidi vsetky choroby a tazkosti ktorymi si dieta prechadza..bolo vela schvalenych deticiek,ktore ani nemali priamu diagnozu len caste choroby..
Positovnu mate aku?
Ak si schvaleny doprovod,platis menej ale cennik si musis pozriet na stranke www.kupelehs.sk podla vyberu izby..
Leto ale naozaj neodporucam..vela ludi v kupeloch,vela ludi vsade .v lete by vam pre manzela a synceka urcite nenasli izbu v arealy a na izbe s vami byt nemozu..a na vase problemi by bola vhodna prave zima koli imunite,pripadne ak ma alergie tak ist vtedy ked u bmvas kvitne to co jej vadi
Ak by ste sli jesen,zima urcite by to bolo z tohto dovodu jednoduchsie

alexa21
11. jan 2018

@zuzulkazu ale u nas sa moze liecit iba dietatko...
Niektore maminky to robili tak,ze oni boli v kupeloch v novom smokovci,deticky u nas a cele dni mimo procedur boli spolu..Ale to je este asi malicka.
Niekedy sa deticky bezne id 3 rokov same davali ale teraz je to uz vynimka.

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@alexa21
dakujem, skusim to dat vypisat imuno, a uvidime, termin teda asi nebudem riesit
mame doveru
alergiu nema zatiala nic, aspon nic nevyskocilo
len problemy s prieduskami

alexa21
11. jan 2018

@zuzulkazu dovera je fajn,myslim ze by vam mohli schvalit..
Nepamatam kolko ma poistovna na schvalenie,ale hned ked vam pride rozhodnutie a bude schvalene tak si zavolajte na cislo "recepcie"a dohodnite si priblizny termin.
Keby ste nieco potrebovali kludne sa ozvite

alexa21
11. jan 2018

@zuzulkazu a je dobre uviest do akych kupelov chcete ist

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@alexa21 vdaka

zuzulkazu
autor
11. jan 2018

@onestar dakujem ale pise ze neexistuje

onestar
11. jan 2018

@zuzulkazu skuste prosim.zas

bibistec
12. jan 2018

Alergiu ma mlieko nema? Ma napadlo, ci ste davali testovat aj viackrat lebo poznam.pripady ze na vine bolo mlieko a akonahle vysadili uplne zlepsenie
.my sme.sa az do astmy nedostali nastastie

zuzulkazu
autor
12. jan 2018

@bibistec ahoj dakujem za tip, musim pozriet na co vseko bola testovana, ale doki hovorila ze nic nevyliezlo z krvy ani z testov, no je este relativne mala
mlieko maju kazdy den v skolke, pri tych skolkarskych kombinaciach sa ani necudujem ze tie deti byvaju chore

ducina
12. jan 2018

Ahoj, ja som so svojimi deťmi absolvovala diagnosticko-liečebný pobyt v Dolnom Smokovci a další rok v Lucivnej.Oba pobyty boli pre mna v niečom prínosné.Myslim však, že viac prospeli mne ako mojim deťom.Ja som po každom pobyte, prestala kaslat(kašeľ má trápil po mnohých chorobách absolvovaných s mojimi deťmi). Takze ja Kupele doporučujem, moje deti nimi neboli nadšene, ale na niečo to bolo dobre.Starsia dcérka má astmu, alergiu podľa testov nemá na nič, dokonca v Dolnom Smokovci je zmenili liečbu, lebo výsledky mala dosť dobre, ale ona na tu zmenu zle zareagovala a museli sme sa vrátiť k inhalatoru, ktorý sme používali pred tým...alefgologicka nám pekne vysvetlila, že aj keď dieťaťu nevyjde alergia ani v krvných ani kožných testoch, tak to neznamená, že nie je na nič alergická....dôležité je, riadiť sa podľa klinického stavu dieťaťa..moja mala trpela na zápaly priedušiek, každá choroba začala kašľom, trvala dlho, priebeh bol hrozný a opakovalo sa to stále dokola a velmi často.Ani nechodila poriadne do škôlky , lebo bola stále chorá...ale nakoniec som našla spôsob ako jej i nám,ako rodine pomôcť.Zacala som jej pravidelne dávať vitamíny C,D, skupiny B, rybi olej, probiotiká, pravidelne každý deň! A to najdôležitejšie: natierame sa každý deň tymianovym krémom. pri chorobe viackrát denne... verte alebo nie, tymianová krém jej jediný pomohol zmierniť kašeľ a večer zaspať...dala som jej ventolin a nepomoho, namazala som tymian a pomohlo.Preto som začala natierať viac a v súčasnosti pri chorobe spi kľudne celu noc, bronchitidy nemáva klop klop, vysadili sme inhalatory... 4 roky po sebe v decembri sme prežívali muky kvôli chorobám, ale tento december moje dievčatá mali iba nádchu... a pri tom minuly rok mala tá staršia zápal pľúc! Ja nedám na tymianovy krém dopustiť, pre mna je to zázrak a každému ho vrelo doporučujem vyskúšať, stojí to za to! A ešte jedna vec: pred 3 mesiacmi jej naša Dr. urobila test na histamínovú intoleranciu ( na môj podnet, lebo to mame v rodine) a to len potvrdilo, že to je nás problém...Všetky výsledky Ok iba jeden enzým, ktorý je je zodpovedný za histamínovú intoleranciu, nie je v poriadku. A presne to sa potvrdilo i u mojej mladšej dcérky i u mna...

zuzulkazu
autor
12. jan 2018

@ducina vidim ze ste na tom podobne ako my, ja tiez pravidelne schytavam od mojej dcery vsetky dobroty a minuly rok som bola chora skoro stale, zapaly dutin, kasel, bolesti no des a hroza, imuno ma dozubala tak tento rok som brala lieky na alergiu nonstop, plus na posilnenie imunity, chora som bola len raz ale to este predtymi imuno liekmi, ale dost zle, tak mi obvodna dala antibiotika, aj ked z mojho pohladu asi potrebne neboli kedze teploty nemavame, ale radsej som ich vybrala lebo som mala naplanovanu operaciu a nechcela som ju rusit,chvalabohu zatial som zdrava
s histaminom mam problem aj ja, ci aj dcera sa este neziistilo, je problem ze u takych malych detoch dokopy nic nevyjde na testoch
ale stale dokola malej vsetci predpisuju aerius a ten by mal byt na potlacenie histaminu alebo nieco take
co sa C?D tyka to jej davam aj ja, samozrejme prirodne alebo ako kiselinu askorbovu, a decko mam swanson, robila som jej rozne caje sirupy od cibule majoranky a neviem co este, rozne prieduskove sirupy a zatial to nejak extra nepomohlo
tak som zvedava co povie pondelok
ale dakujem
je nejaka konkretna ta timianova mast?

ducina
13. jan 2018

@zuzulkazu áno tymianovy krém od kamarátov Švajčiarov z justu.Kedysi som kúpila aj z lekárne, ale tá sa nedá s tou justackou porovnať.Sirupov na kašeľ sme vyskúšali veľa aj majorankovy vývar, ale tymianka je číslo 1! A na tu HITku(histamínovú intoleranciu) pomáha cucoridkovy sirup narosan a articokovy nápoj, tiež od svajciarov...drzim palce, nech to dobre dopadne a tymianku si skús zohnať, určite neoľutujes,nepoznám človeka, ktorý ju vyskúšal a nebol by spokojný!!!