Kúpele Turčianske Teplice s dieťaťom

aber
8. sep 2021

Ahojte idem s dcérkou do kúpeľov , je tam teraz niekto? Veľmi pekne dakujem za odpovede

mattkapd
8. sep 2021

@aber akurát tam dnes spieva moja sestra s ocinom🤭

aber
autor
9. sep 2021

@mattkapd my tam s dcérkou ideme do kúpeľov , asi tam nie sú ubytovaný 😔

makova333
9. sep 2021

@aber naj kupele ak mas dieta. Chodime kazdy rok. Je tam detsky kutik, kde mozes dietatko aj nechat alebo aj byt s nim a celkovo kupele velmi pro detske 🙂

maculkac
9. sep 2021

@aber vrátila som sa pred týždňom, síce nebola som s dieťaťom, ale je tam veľa nielen mamičiek s deťmi, ale aj obaja rodičia. Kúpele sú fakt perfektné, pobyt si určite vychutnáte. Procedúry sú super, môžeš si vybrať, ktoré Ti vyhovujú, personál veľmi milý, ja chodím opakovane 🙂

vikusjk
9. sep 2021

@aber ja som bola min.rok s mojou mamou a dcerou (mala vtedy 8) a bolo to v pohode, je tam krasny park na prechadzky, blizko ubytovacieho domu V.Fatra je hned pizzerka, zmrzlinaren a robia tam aj palacinky. My sme boli v auguste, tak sme sa denne chodili aj kupat na term.kupko. Celkovo sa nam tam pacilo.

mattkapd
9. sep 2021

@aber až potom som si uvedomila co ste písali.. Ale nevadí hrajú tam aj budúci týždeň

aber
autor
15. sep 2021

@makova33li
@maculkac idem s dcérkou schválené s poisťovňou ideme do veľkej Fatry ++++dufam že bude super

maculkac
15. sep 2021

@aber jasné, že bude super, VF++++ sú už komfortne zariadené izby, kúpelka s vaňou, fén, rýchlovarná kanvica, denne dopĺňaný čaj, cukor a kávička /tá maličká nescafé typu 3 v 1/, ak ste na B poukaz máte župan, malý tvárový uteráčik a osušku, ak na A tak bez županu, ale dá sa zapožičať. zober si pár kolíčkov na prádlo, sušiak tam je, len keby bolo veterno 🙂, posteľné menia raz za týždeň, uteráky ako potrebuješ, internet na izbe. Ak máš otázky, pýtaj sa 🙂. Ja by som išla hneď späť...

lusyc
15. sep 2021

Prosím vás a na aké diagnózy chodíte? Aj s viacerými deťmi naraz? Koľko sa dopláca? Ak sa vôbec dá odpovedať na tieto otázky. Ďakujem.

makova333
15. sep 2021

@aber Ano, Velka Fatra je naj, potom uz len Royal (ale tam by vas z poistovne urcite neposlali 😀) My sme vzdy ubytovani vo Velkej Fatre. My chodime na gold, takze neviem velmi popisat co vsetko mate narok z poistovne. Ale zariadenie oboch casti Fatry je super, nam postelne menili kedykolvek sme si poziadali, uteraky si ja nosim svoje, aj zupany, ale my sme mali v golde.

maculkac
15. sep 2021

Ono závisí od toho, akú diagnózu Ti lekár vypíše do návrhu, na to je klasifikačná tabuľka v nejakom zákone, kde je presne rozpísané, koľko týždňov a či každý rok, alebo každý druhý rok máš nárok. Iné sú pooperačné stavy, tam by sa mal pobyt ak sa podá návrh na kúpeľnú liečbu absolvovať do roka a tam hradí poisťovňa všetko /procedúry, ubytko, strava/, ty hradíš len miestnu kúpeľnú daň a ešte nejaký poplatok. To sú "A" čkové pobyty. Ale aj niektoré diagnózy už chronické /nie len pooperačné/ sú "A"čkové, čiže platíš len nejaké základné poplatky. Pri diagnózach "B"čkových /podľa tej klasifikačnej tabuľky/ ti poisťovňa hradí procedúry a ty si hradíš stravu a ubytovanie. Preto majú kúpele aj lacnejšie ubytko, aj drahšie, taktiež stravu si môžeš dať plnú penziu, niekomu stačí polpenzia. Ak nájdem ten rozpis diagnóz, pridám Ti link.

makova333
15. sep 2021

@lusyc zalezi aku mas diagnozu

maculkac
15. sep 2021

@lusyc https://www.dovera.sk/najcastejsie-otazky/zdrav... tu si otvor ten indikačný zoznam a môžeš pozrieť jednotlivé diagnózy.

lusyc
16. sep 2021

@maculkac ďakujem veľmi pekne, zlatá duša. Naštudujem si.

aber
autor
24. sep 2021

@maculkac super toto som potrebovala vedieť prať sa dá v práčke či peru? Či ja budem ručne ? Ideme na A kupila som župan prosím porad čo si mám zabaliť fén nie už viem dakujem🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

aber
autor
24. sep 2021

@maculkac
@maculkac Dá a ísť aj na výlety ? Niekde s vlakom? Dakujem že si napísala 🙏🏻Ideme do rodinného apartmánu

aber
autor
24. sep 2021

@maculkac môžem ešte otázočku budem 608e platiť v tom je strava a ubytko a keď chcem procedúry aj ja tam sú aké ceny? Neviem si to nejako predstaviť 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

aber
autor
24. sep 2021

@maculkac a čítala som že na večeru sa chodí v spoločenskom ?

makova333
24. sep 2021

@aber a to kde si citala? Ja tam chodim 15 rokov a nikdy tam nikto na veceru nebol v spolocenskom. Normalne v com chodis ides aj na veceru.Tu su ceny procedur: https://www.therme.sk/pobyty-a-ceny/cenniky.html

fiffinkaa
24. sep 2021

Prosím Vás to chodíme s deťmi ako samoplatcovia.
Alebo má dieťa diagnózu?
Aké ochorenia sa tam liečia, ďakujem

maculkac
25. sep 2021

@aber
@aber nebola som včera doma, tak píšem až teraz. Určite sa dá pranie objednať, ale je to platené, to ja nevyužívam, tých pár vecí som si v rukách preprala... Čo sa týka výletov, oproti recepcii je informačný kultúrny pultík, býva tam buď animátorka, alebo kultúrny referent. Kúpele poriadajú jednak výlety s dopravou /Čičmany, Oravský hrad, Gaderská dolina, Bojnice... a iné/, alebo je program na každý deň /cvičenie, nordicwalking, pilates, joga, aquaaerobic, tabata, brušné tance, rôzne spoločenské hry a rôzne aktivity pre deti, či už hry spoločenské, hry v parku, premietanie pre deti a pod./. A večer je plánovaná samozrejme buď disco so super DJ Pavlíkom alebo zábava so živou hudbou. Program je podľa mňa dosť bohatý, každý si vyberie, vždy je dopredu plán na týždeň, majú to spracované farebne na informačných letákoch tam pri tom pultíku. Ak by si sa nudila, dá sa ísť vlakom priamo z Tur. Teplíc do Martina, Žiliny, alebo do Banskej Bystrice ... Čo sa týka tých procedúr, ak ideš na Ačko /neviem, či sama, či ako doprovod s dieťaťom/ .... viem, že Ačko obsahuje všetko aj procedúry aj stravu aj ubytko, len neviem, čo v tom má zahrnuté ten "doprovod", ja som ako doprovod ešte nebola. Ale samozrejme, že aj ten "doprovod" chodí na procedúry, len neviem aký počet z nich ich má hradených a čo už si dopláca.

maculkac
25. sep 2021

@aber aha, už som si pozrela vyššie, že s dcérkou.... Pozri si do faktúry, neviem, či tebe ako doprovod faktúrovali pobyt "klasik" alebo aký... Máš to v tej faktúre rozpísané že za Teba zvlášť, a za dieťa zvlášť? Čo sa týka spoločenského oblečenia, toto je potrebné na tie večerné tancovačky /ale samozrejme je v tom voľnosť, kľudne tričko rifle... žiadne róby 🙂/ Na stravu chodia bežne ako po celý deń aj v kraťasoch a šlapkách, komu ako vyhovuje, kto sa ako "stíha" prezliekať 🙂 Niekedy musíš plánovať a najmä Ačkari majú presne stanovený čas na jedlo - sú prvá skupina a druhá skupina, takže napr. už na raňajky koľko krát idú v plavkách, lebo majú hneď procedúru, alebo z procedúry hneď na obed... Čiže v čom Ti je pohodlno, kľudne aj v teplákoch...

maculkac
25. sep 2021

@fiffinkaa ahoj, ja nechodím ako doprovod s dieťaťom, len so sebou, takže ako s dieťaťom Ti skôr odpovie @aber . Ak má niekto vhodnú diagnózu na kúpeľnú liečbu, tak buď obvodný, alebo odborný lekár (podľa toho komu chodíš s akým problémom) vypíše návrh na kúpele a tvoja zdravotná poisťovňa schvaľuje. Ak schváli, podľa diagnózy máš kúpele na Ačko, resp. Bčko. Na Ačko určuje poisťovňa /dá sa s nimi dohodnúť, ktoré kúpele preferuješ/, na Bčko si vyberáš zo zoznamu, ktoré má poisťovňa zazmluvnené na danú /tvoju/ diagnózu. Ty sa rozhodneš, vyberáš si aj termín, aj ubytovanie (pri Ačku nie, ale môžeš si doplatiť vyšší štandard, ako na Ačko preplatí poisťovňa). V Turčianskych sa liečia pohybové problémy (vrodené, po úrazoch), urologické, gynekologické, onkologické...

stanulienkat
25. sep 2021

@aber nie,nechodi sa v spolocenskom, ale slusne oblecenie. Lebo niektori sedlaci su schopni ist do restiky v plavkach. Je tam fajn.

maculkac
25. sep 2021

@aber čo sa týka balenia: prv som prevetrala aj pol skrine, samozrejme zbytočne. Ja obyč. chodievam pred letom, alebo v lete. Podstatné je aspoň troje plaviek, nakoľko niekedy ideš z procedúry do procedúry, resp. nestíhajú vyschnúť. Určite pre každého jednu osušku čo budeš nosiť do Aquaparku /je celoročne prístupný/ a zober si uterák aj na umytie hlavy, na Ačko je len maličký tvárový (alebo na ruky sa zvykne používať) a osuška do sprchy. Ten stredný mi chýbal. Tričká, tepláky, legíny, ja obľubujem tie "tričkovinové" šaty, na večer rifle, mikinu a bundu s kapucou do dažďa. Inak priamo vo VF++++ dole je pri výťahu je obchodík, kde majú od novín, časopisov, kníh, potravín, pitia /voda, víno, džúsy/ kozmetiku, drogériu, hyg. potreby, šlapky /prezúvky/ čo si len zmyslíš/ a poniže VF je námestie kde sú potraviny, drogérie, čínsky obchod, kde ak by si čokoľvek zabudla, kúpiš 🙂 Keďže na niektoré procedúry stačí ísť v plavkách a župane, že si zoberieš len spodné prádlo, keď zamočíš plavky, veľa vecí Ti netreba... Po väčšine vodných procedúr dostávaš veľkú plachtu na utretie.

maculkac
25. sep 2021

@aber @stanulienkat nerada, aby niekto pochopil zle, že na raňajky v plavkách - ja som tým myslela, že pod oblečením už som mala plavky, aby som sa rýchlejšie prezliekla na procedúru.

aber
autor
28. sep 2021

@maculkac super pomohla si je tam prosím pedikúra salón kde robia gelove nechty a kaderníctvo ?🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

maculkac
28. sep 2021

@aber pedikúra a kaderníctvo určite hneď vedľa recepcie, či robia gelovky neviem, ale je tam jeden salón smerom od Veľkej Fatry k tomu čínskemu obchodu (v uličke za lekárňou) volá sa Nechtové štúdio Merilyn /nájdeš na FB/ jej práca sa mi páčila... pozor, kaderníka a pedikúru je treba objednávať asi hneď keď prídeš, lebo potom je problém s termínmi, majú dosť roboty (veľa zákazníkov)...

aber
autor
28. sep 2021

@maculkac super pomohlo mi to veľmi čo si písala

maculkac
28. sep 2021

@aber tak to som rada, keby potrebuješ čokoľvek vedieť, napíš, Turčianske sú moja srdcovka 🙂