Kto nedával dieťaťu vitamín D celé leto?

11. sep 2024

Ahojte mam 2 ročne dieťa a celé leto som mu nedávala vitamín D.. Predtým vždy 2 kvapky denne. No doktorka nám vravrla že v lete nemusíme.. No kamošky ma strašia ze to treba dávať vkuse ci leto či zima. Je tu ešte niekto kto NEDÁVAL v lete dieťaťu vitamín D vôbec? Prosím píšte len tie ktoré nedávali.

mamamasama
11. sep 2024

V lete nikdy nesuplementujem

kikuska1416
11. sep 2024

Ja som tiež nedávala, bolo dosť slniečka myslim, každý deň vonku samozrejme že nie priamo.

svetlonos
11. sep 2024

Nedavala som a v tých hicoch sme ani von veľmi nechodili. Maly prežili ale nabudúce dám. On neuškodí s mierou.

janababana
11. sep 2024

Nedavala som ani ja, priznam pravdu 🙄 ale teraz som zacala znova davat. Hladina vitD sa zevraj aj tak prejavi az po urcitej dobe, nie je to ihned ale chvilku trva

beata_k
11. sep 2024

Nedavam. Ved je na slnku. To ako nosit drevo do lesa....

petronellla87
11. sep 2024

Nám povedala doktorka že v lete nemusíme, tak sme tiež nedávali

skeblicka777
11. sep 2024

Nikdy nedávam počas leta deťom starším ako 1 rok, tento týždeň som znova začala.

naily
11. sep 2024

Nedávala som a teraz začnem. Malý má 2 roky.

candii
11. sep 2024

Nie. Na čo v lete.

anavixy
11. sep 2024

Takmer kazdy. Kamosky ta strasia zbytocne, je uplne ok v lete suplementaciu vynechat.

pe_mi
11. sep 2024

V lete sa má vynechať

denden77
11. sep 2024

nedavala.. a teraz tiez zabudam 😁

dixitka
11. sep 2024

Mne pediatrička povedala, že do 2 rokov mám dávať každý deň a potom už stačí len v zime. Napr. švagriná tuším od pol roka nedávala vôbec (mala na to dôvody, nejdem rozpisovať). Obe deti už má veľké a nič im nie je (to len aby si sa nebála, že keď si teraz to leto vynechala, tak sa hneď ktoviečo stane 🙂)

lonely66
11. sep 2024

toto leto určite nie. slnka bolo až-až. ak si kŕmila dieťa vitamínom D len tak, lebo jedna baba povedala... vrele odporúčam dať OL odobrať krv dieťaťu a zistiť hladinu vitamínu D. ono totiž vitamínom D sa dá aj predávkovať a tuším potom trpia močové cesty a obličky. a to snáď svojmu dieťaťu nechceš urobiť...

matkav21
12. sep 2024

V lete nie. Iba do 1 roka je potrebne davat stale, potom uz staci v mesiacoch, kedy toho slnka je pomenej

gwendolyn
12. sep 2024

Ja som si dala v polovici augusta spraviť krvné testy vrátane vit. D a mala som ho nedostatočný napriek tomu, že som každý deň bola vonku s deťmi na záhrade. Odporúčam pozrieť tento diel relácie (z 24. 4. 2023, ak mi neskopirovalo dobre link):
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15377/3999...

biglovemom
12. sep 2024

Ja nedavam ani v zime nie to este v lete😃

pericolosa
12. sep 2024

mne povedala ze staci od oktobra zacat

mamutka
12. sep 2024

Mne kedysi dr vysvetlila, že lietanie po vonku keď je v lete dosť slnka absolútne nestačí, aby mal človek dosť Vít D. Že sú to proste zaužívané bludy. Mala pred sebou výsledky testov môjho syna, ktorý bol vonku celoročne, nie len v lete a jasne mu vyšiel nedostatok Vít D

mamutka
12. sep 2024

Inak v Brazílii sa robil výskum na tuto tému. Všetci tam majú slnka viac než dosť, ale ľudia majú nedostatok Vít D. Ono to s tým slnkom nie je také jednoduché

taktotedanie
13. sep 2024

Jedine ze by si dieta grilovala v tych horucavach na slnku 12 hod denne co pochybujem
Nasa pediatricka je za uzivanie d pocas celeho roka- riadim sa jej pokymni
Jedine mas dieta na um?

3petka
13. sep 2024

Ja mám 18 mesačného a tiež som nedavala.

nicol_10
13. sep 2024

Nám dr povedala, že od troch rokov stačí dávať iba od jesene do jari, v lete vynechať..mladšie by mali celoročne