Krvný obraz pre dieťa ako samoplatca

16. júl 2024

Ahoj kde viem dať zobrať dieťaťu 4 ročnému krv ako samoplatca prosím? Obvodná nám odmieta zobrať krv, vraj trauma pre deti a podobne keci. Malého bolievaju už pol roka nohy, je bledý a niekedy ho nič nebaví a chce len sedieť. Niekedy skáče behá ale poslednú dobu je naozaj taký iny. Vidno ze ho to obmedzuje... možno fakt mu chýba železo, ja som tiež každé dva roky na železo od dr. Chcela som zmeniť doktorku ale druhá 40km od nás na nevezme má plno. Takže som ochotná ako samoplatca precestovať aj pol republiky len neviem že kam. Poradíte mi prosím vás? Budem veľmi vďačná. Ortopéda máme absolvovaneho tam problém nie je. Potrebujem dať urobiť krvný obraz proste. Ďakujem

nika11103
16. júl 2024

Ahoj pozri medirex stránky či niečo také neponúkajú . A držím moc palce

lienocka2808
16. júl 2024

@nika11103 medirex odoberá biologický materiál iba dospelým čo viem.

nahodnemeno
16. júl 2024

citala som diskusiu predtym, o tej leukemii - nemyslim si , ze ak pol roka trva symetricka bolest noh (oboch) ze ide o onkologicky proces...leukemie u 4 r deti pridu akutne, kludne s 2 tyzdnovym odstupom medzi dobrym a zlym krvnym obrazom. Ak ortoped dieta videl a problemy su nadalej az tak , ze to dieta obmedzuje v beznom fungovani, tak treba skusit reumatologa , specificky si vsimnut ci klby neopuchaju a nie su na dotyk teple...4 rocnemu dietatu nemyslim, ze v labaku niekto bude ochotny vziat krv... Mimochodom v krvnom obraze sa zasoby zeleza neukazu priamo, takze na to je druha skumavka este...