Krvná skupina bábätka

drobec222212
8. jún 2014

mamicky mam otazocku neviem ci je to dnes normalne ale chcela som vediet aku ma krvnu skupinu moj drobcek a lekarka mi vravela ze uz to neni v karte vraj sa to tam uz nepise mate s tym skusenosti da sa to zistit a kolko to asi stoji ? normalne som sokovana co ak by sa nieco stalo a ja neviem aku ma krvnu skupinu dakujem za kazdu radu

alami
8. jún 2014

@drobec222212 krvná skupina sa zisťuje vtedy, keď sa ide podať transfúzia, je to rýchlovka a je to na istotu, na rozdiel od info od niekoho, kto môže byť v tej chvíli v šoku a nebodaj sa pomýliť. je to teda v poriadku, netreba sa obávať 😉

ellca123
8. jún 2014

v karte to nie je, mozno ten zapis z porodnice vlozeny v karte
my mame obaja A +,tak deti mozu mat len tuto skupinu

shrekula
8. jún 2014

no myslím si, že ak by si požiadala lekárku, že to chceš vedieť, tak mu vezmú krv práve na toto vyšetrenie a príde výsledok. aspoň tak to funguje pri dospelých, ako som šla na operáciu vzali mi krv, vyznačili na lístku túto požiadavku a naspäť prišiel výsledok kde bola vyznačená moja krvná skupina. neviem síce, či to nebude v tvojom prípade za nejaký poplatok.

drobec222212
autor
8. jún 2014

ou dakujem velmi pekne a nie nemame to nikde sestricka vsetky papiere prestudovala ale ak sa neama coho bat tak je to ok 🙂

ammellia
8. jún 2014

@ellca123 to je zly predpoklad, vase dieta moze mat aj krvnu skupinu nula (podla genotypu, ktory nie je "vidno") a takisto Rh faktor moze byt + alebo - 😉

ellca123
8. jún 2014

@ammellia
nemaju ziadne zdrav.problemy tak to v podstate neriesim

ammellia
8. jún 2014

@ellca123 vsak neni co riesit, len aby si nebola prekvapena, keby nahodou malo dieta ks 0 🙂

siska53
8. jún 2014

@drobec222212 myslim,ze je to,v papieroch z porodnice..

0604katka
8. jún 2014

@ellca123 nie vzdy........my mame taktiez obaja A plus a chalani maju nulku plus a elizabeth nulku minus

janka2501
9. jún 2014

nieje to nikde, ani v papieroch s porodnoce, zial uz to nerobia, vraj preto, lebo sa do 1 roka detickam meni krv... taku odpoved som dostala ja v porodnici ked sa mi narodila mala... a na hematologii to stoji 20 eur...

niki101988
9. jún 2014

@drobec222212 ahoj v pôrpodnici sa zisťuje typ krvnej skupiny už len mamičkám ktoré sú Rh negatívne alebo 0 bez ohľadu na Rh faktor, lebo u nich je nebezpečenstvo inkopatibility krvných skupín a najma to, že mamička pokiaľ je Rh negat a dieťa by bolo pozit. musí dostať protilátky. Takže by som tu neriešila niečo o čom dané dámy nemajú ani páru. Pokiaľ by ste patrili k tejto skupine KS zisťovali v pôrodnici už KS dieťatka.
Veta typu deťom sa do roka mení krv ma vie dobre rozosmiať, mení za im tak akurát farba očí a nie krv. KS nepotrebuješ vedieť ak by sa aj niečo stalo pred každou transfúziou ide aj tak krv do labáku na krížovú skúšku.
Tak by bolo dobré keby si sa pýtala na kompetentných miestach takéto otázky a taktiež ľudí, ktorí tomu rozumejú a nie niekoho kto tomu rozumie akurát tak prd

tyssa
9. jún 2014

pozri ockovaci preukaz, tam by to malo byt na prvej strane napisane

latvia
9. jún 2014

@drobec222212 keby sa nieco stalo, tak aj keby si vedela krvnu skupinu, tak ide krv na vyšetrenie. nikomu v nemocnici nepostaci tvoje "slovo" ze ma dieta taku krvnu skupinu. Trva to asi hodinu, v pripade, ze by slo o zivot, a neda sa cakat ani pol hodinu, sa stale vola krv 0negativ. takze vediet skupinu vopred ti je v podstate na nic. jedine v pripade ako uviedla @niki101988

cucoriedkacucoriedka
7. feb 2021

@ellca123 alebo 0

cucoriedkacucoriedka
7. feb 2021

@janka2501 nam to urobili.maly sa narodil v roku 2014...a mame to v zazname z porodnice

cucoriedkacucoriedka
7. feb 2021

@0604katka aj moje dieta ma 0-