Krvavý hlien v plienke

30. jún 2023

Ahojte prosim mame 2,5 týždna, sme na UM...dnes ráno bol v plienočke kúsok krvavého hlienu, taka mala bodka, v ďalšej plienočke je zas...stolicu ma nezmenenu, pekne papa, spinka, je spokojná...co to moze byt? Doktorke sa neviem dovolať 😥😥

barbora0308
30. jún 2023

Ked je na UM, tak je to vacsinou alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, samozrejme to moze mat rozne ine dovody, dokonca obcas sa krv objavi a pri vysetreniach sa nic nezisti a uzavrie sa to, ako este nezrele crievko. Treba to prevysetrit gastro lekarom, az vysetrenie ukaze, o co presne ide. Drzim palce 🤞.

michellemary
30. jún 2023

U dievčatka to môže byť pseudomenzes, je to ok.

kacena4
30. jún 2023

ako pise michellemary u novorodencov ok

anavixy
30. jún 2023

Presne tak, treba rozlisit odkial hlien pochadza. Ak je pritomny aj v plienke bez stolice, alebo je viditelny v oblasti posvoveho vchodu tak pochadza z posvy a to je v novorodeneckom veku vporiadku, netreba nic riesit. Pokial by bol ako primes stolice, moze ist o ABKM.

bolarazjedna
30. jún 2023

Môj syn mal tiež vlasocnice krvi v plienke opakovane, keď mal 1 mesiac. Radila som sa na pohotovosti a aj s kamarátkou detskou lekárkou, obidve vraveli, že je to u takých malých bábätiek normálne, ak nie sú iné príznaky, mam byt kľudná, vyvíjajú sa črievka, samo to odznelo, neskôr keď som to spomenula v najbližšej poradni našej lekárke, povedala to isté.

autor
30. jún 2023

No tak prišla som na to, ze je to primes stolice, pri prebalovani mi kakala a slo to aj s krvavým hlienom...uz zvažujem pohotovosť

mima1608
30. jún 2023

Môže to byť alergia na bielkovinu kravského mlieka ako píšu baby. A známej malý to mal tiež a u neho zistili nedostatok vitamínu K

katarinamiskovova
30. jún 2023

Ziadna pohotovost a ziadne stresy.. urcite to treba zmienit lekarovi... ale do pondelka to pocka... potrebne. Vysetrit aj zadocek ci babatko nem nrjaku trhlinku na ritke co by mohla krvacat ale najcastejsie sa jedna o o reakcou na bielkoviju kravskeho mlieka - v lekarni kupte hypoalergenne mliecko s vysokoi hydrolyzou bielkovín... toro vam vie potom po vysetreni predpisovat aj lekar a mate to ciastkovo hradene poistovnou..

anavixy
30. jún 2023

Tiez suhlasim ze pohotovost je zbytocna, tam nemaju co spravit s tymto, akurat tak odbery na zrazanlivost… skus si tam najprv zavolat a poradit sa, nech zbytocne nevlacis take male dieta do infekcneho prostredia. Vitamin K dostalo dieta po porode injekcne?

autor
30. jún 2023

Zavolala som si na detskú pohotovosť a vraj tam s tym nic neurobia...ak by som tam prisla, tak by ma poslali rovno na chirurgiu, kde by jej len postlacali bruško a to je vsetko...ale ona nema anj tvrde bruško, ani ju neboli, pekne prdí aj kaká sama...ale doktorka mi povedala, ze ak je to čerstvá krv, vtedy je to prúser a treba riesit, inak az gastroenterológ...
@anavixy ano, vitamín K dostala po pôrode injekčne...
@katarinamiskovova my mame teraz predpísané comfort&colics kvoli kolikam...prvýkrát ho dostala v utorok a posledne dva dni ju uz vobec neboli bruško, trošku sa popuci v spánku, ked prdí, inak je spokojná...
Nestresovala by som, keby to bolo v plienke jednorazovo...ale bolo to uz 3x, tak mam strach, je to prve dieťatko, nemam skúsenosť..

autor
30. jún 2023

Doteraz sme ziadne probiotiká nebrali, ale mam doma biogaiu, tak som jej dala...normalne mam strach, co bude v ďalšej plienke🙈

simona92101
30. jún 2023

Ak je to v stolici,tak je to jasny znak alergie na kravsku bielkovinu.obidve dcerky takto od narodenia kakali,potom sa pridali hnacky,krce...
Na pohotovosti ti nijako nepomozu,treba kontaktovat svoju lekarku aby vas urgent poslala na gastro.cim skor tym lepsie.

simona92101
30. jún 2023

Este ti odporucim nepodavat Biogaiu,nevhodna pri alergii na kravsku bielkovinu.na gastre aj alergologii nam to prizvukovala.

autor
30. jún 2023

@simona92101 Super, prave biogaiu som jej dala 🙈 toto jedine som.mala doma... Myslis, ze do pondelka bude okej? Skor nemam sancu dostat sa k pediatricke

simona92101
30. jún 2023

@katarinamiskovova a @autorka - kym pojdete k lekarke,kup Nutrilon allergy care syneo,malo by sa jej ulavit.je tam ciastocne nastiepena kr.bielkovina.ako bolo tu spomenute,vie vam ju lekarka davat na predpis

simona92101
30. jún 2023

Nevadi,ked by si sla do lekarne,odporucam probiotika Probiofix imun baby, alebo Infant dophilus.velmi kvalitne a vhodne pri takychto tazkostiach.drzim palce

autor
30. jún 2023

@simona92101 ako je pravda, ze som jej to dala na lyžičku a cele mi to vyplula...tak som dala uz len 2 kvapky do fľašky, aby aspoň nieco mala v sebe...manžel pojde do mesta ráno do lekárne a kupi ten Infant dophilus...dakujem za radu ❤

simona92101
30. jún 2023

Kludne to pridavaj do mlieka,tie Infant su v prasku,v mlieku sa dobre rozpustaju.

autor
30. jún 2023

tak ideme nakoniec na tu pohotovosť, uz mala čistú krv v plienke a bolo jej vela