Krvacánie z nosa u štvorročného syna

kati1303
3. júl 2022

Ahojte, syn (4 roky) zacal asi pred pol rokom krvacat z nosa( len sem tam). Posledne dva mesiace sa to zhorsilo uz je to kazdy tyzden a niekedy aj dva krat denne. U krčneho sme boli X krat, stale povie ze musi z toho vyrast. Krv mu tečie vzdy len z lavej dierky, ma tam totiz oslabenu jednu cievku ktora hocikedy praskne. Vacsinou ked sme v prostredi kde je klima alebo suchy vzduch. Dnes sa mu spustila zase ale nie a nie prestat. Volala som na pohotovost a ze teda mame prist. Ked sme prisli chceli mu ju poleptat ale ja s tym velmi nesuhlasim lebo viem ze to nie je 100% vyrieseny problem. No nakoniec mu to ani nepoleptali lebo si to proste nedal spravit tak sa metal. A teraz k mojej otazke: ake mate skusenosti s poleptanim cievky, totiž nas krcny povedal ze to nerobi lebo to nie je istota ze krvacanie prestane a navyše to boli. Mam mu to dat spravit alebo kaslat na to? Treba hladat este niekde inde pricinu krvacania? Kde ist na vysetrenia- hematologia, cievne? Netusim. Chcem to riesit cim skor lebo sa mi to uz naozaj nepaci. Kazdy len povie ved pockaj on z toho vyrastie. Ale nechcem cakat.
Este dodatok-uziva ascorutin, davame morsku vodu aj olejcek do nosa Coldastop.

nika11103
3. júl 2022

Poleptat to ako myslíš “vypalit” tu cievu ? Mne to robili keď som bola decko , a spravili to hneď ako som mala masívne krvácanie z nosa a odvtedy sa mi to nikdy nezopakovalo . Netráp ho ďalšieho polroka a daj mu to spraviť . Viem že to je v dnešnej dobe ťažšie ale ver lekárom . Ja im dôverujem .

nika11103
3. júl 2022

A že to boli si teda nepamätám . Skôr sa mi zdá že to bolo nepríjemne , pre 4 ročne dieťa asi viac ako len nepríjemne ale je to otázka minútky dvoch ,

sorciera24
3. júl 2022

moj to mava tiež, zabera Panthenose (kup v lekarni), nam to odporucil ORL, je to taka mastička, kt. natieras v nosnej dierke miesto....synovi pomaha....

juliana30
3. júl 2022

@kati1303 moje dcéry majú 8 rokov a tiež im často tečie krv z nosa,keď mali 4 roky tak im to vypálil lekár,pomohlo to asi na trištvrte roka a potom znova,všimla som si,že keď má pršať a zvýši sa tlak,tak vtedy im tečie krv z nosa.Zaberá nám ascorutin.Tiež mi lekárka povedala ,že z toho vyrastú a pamätám si,že aj mne a aj ich oteckovi často tiekla krv z nosa.

kati1303
autor
3. júl 2022

@nika11103 ano vypalenie. No povedala sama doktorka ze bude to boliet. Mozno keby to dopredu nepovie tak by si to aj nechal spravit. Lenze ja som neni za to aby mu to vypalili. Viem ze to vela doktorov odmieta robiť