Krvácanie z nosa a nastavená liečba

qwer2019
28. máj 2023

Ahojte, dávnejšie som tu pisala, že synovi 2,5r zvykne tiecť krv z nosa. Boli sme už konečne na ORL, a povedala nam že mu mám dávať kvapky na zvlhcenie sliznice, lebo ju má rozsirene cievky, suchú sliznicu+ chronickú atrofickú rinitídu. Avšak každý deň má zakrvacany noštek, nejde mu krv silno, len ma vždy dierky od krvi, dnes mu mierne tiekla, ale nič silné. Nemáte z tým skúsenosť? Čím ro môže byť? Na kontrolu ideme o týždeň. Poprípade, ak ste alebo vaše ratolesti niečo také mali, ako sa to liečilo? Ďakujem

martinka17
28. máj 2023

Lekárka Ti dala dobré rady už len to dodržiavaj. Môj syn sa budil na "mokrý" vankúš od krvy (naozaj mu silno tieklo z nosa, nie pár kvapiek po vyfúkaní) a iné rady sme tiež nedostali 🙂 Zvlhčuj sliznicu, vzduch v byte a doplň vitamín C. Postupne sa to stratí.

qwer2019
autor
28. máj 2023

@martinka17 dodrziavam samozrejme. No nám sa len raz v noci stalo, že mu krvacalo z nosa ale to bol horor, v zivote som nevidela tolko krvi. Len mi nejde do hlavy, prečo mu teraz v podstate každý deň začala po troške tiecť.

martinka17
28. máj 2023

@qwer2019 ak je to trochu, sú to tie cievky... treba tomu dať čas aby sa to "ustalilo"

katica06
28. máj 2023

@qwer2019 nechcem ťa znepokojiť ale mám to cez štyridsať rokov, niekedy úplne bez príznakov niekedy hrôza. Okrem rád čo si ju dostala neviem veľa dodať, keby sa to opakovalo , keď bude väčší, opatrne fúkať nos, a existuje krém do nosa, na zúženie ciev

kristina82
28. máj 2023

@qwer2019 aj moja s tym mala problem,vyrastla z toho

monulienka242
31. máj 2023

Ahoj, aj môj mladší syn to mal. Aj keď je to už dávnejšie, pamätám si, že lekárka
mu odporučila užívať Ascorutin, obsahuje vitamín C a zložku rutin, ktorá pomáha pri oslabených cievkach v nose. Bral to mesiac v kuse, len to dávkovanie si nepamätám, buď sa poraď s lekárnikom alebo detskou lekárkou. Dá sa to kúpiť bez predpisu. Pomohlo to .... prajem aj vám úspešné zvládnutie ťažkosti 😘