Krv v moči u 2-ročnej dcérky

26. máj 2024

Dcérka sa sťažovala na bolesti bruška a mala teploty, lekárka jej zobrala moč a zistila že ma krv v moči dosť krvi. Povedala že nám stačí urologicky čaj, dcéra ma stále bolesti bruška ideme na pohotovosť. Bojím sa, či to nie je niečo vážne, mamičky zažili ste aj vy niečo také ? Prečo sa objavila krv v moči?

majamat
26. máj 2024

odbr mocu nesmie byt pocas horucky, vtedy sa moze krv objavit, aj ked s mocovymi cestami ni nema.

majamat
26. máj 2024

no je tu aj teda moznost,ze infekciu mcovych ciest. ma bolesti aj pri moceni?

autor
26. máj 2024

@majamat moc dávali do laboratória, mala veľmi vysoké hodnoty krvi v moči. Pri močení ju neboli iba bruško a teploty má. Prečo sa moc nemá brat pri teplotách ?

majamat
26. máj 2024

zrejme je tam z nejakeho dovodu prestup krvi do mocu.
ja som vysetrovala dcere moc pruzkom a tam krv pozitivna na 3+, co je najviac. vtedy mala horucku. ked jej poklesla, moc bol cisty. na nete mi o tom niekto pisal, nevedela som to

autor
26. máj 2024

@majamat tak na pasikoch nám ukázalo iba bielkoviny, krv v moči sa ukázala až v labaku.

majamat
26. máj 2024

to je dost zvlastne,lebo ak by bolo v moci vela krvi, potom to ukazu aj pasiky.
nam sa inokedy zas stalo, ze pruzkom mala stopy krvi a v labaku nic. pruzky prave mozeu reagovat na kadeco, cize ak by tam krv bola, mal by to ukazat.

bolo to vysetrovane pruzkom a v labaku v rovnakom case? resp uplne z rovnakeho mocu?

moja dcera, ked amla pocas horucky pozitivnu krv v moci pruzkom, mala to velmi silne pozitivne. to neboli len stopy, to bolo najviac ako je mozne zistit pruzkom.

majamat
26. máj 2024

dcera mala ten spodny riadok uplne najtmavsi. ta foto ma trosku tlmenu intenzitu, v skutocnosti je to tmavsie, ako na foto.

autor
26. máj 2024

@majamat 457 erytrocytov hodnota je do 10 na pružkoch krv neukazalo

autor
26. máj 2024

@majamat Praveže nie, pred týždňom jej robili vyšetrenia s tým prúžkom, a ukazalo iba bielkoviny viac nič žiadna krv, včera dali moč vyšetriť do laboratoria a tam už ukazolo tu krv v moči.

autor
26. máj 2024

@majamat Pardon dnes jej robili ten moč v labaku. už neviem ani dni z toho stresu

majamat
26. máj 2024

tak to je tyzdenny rozdiel. ved keby urobili pruzkom dnes, moze byt pozitivny.
zrejme infekcia.

hodiny22
3. aug 2024

@majamat Ahoj, mali ste nejaký zápal pri tej krvi v moči? Nám test ukazuje krv v moči, a na druhy deň keď som odniesla moč ku doktorke tak neukázalo, ale leukocity sa ukázali....

majamat
3. aug 2024

@hodiny22 nie, nikdy nemala zapal.
vtedy pri horucke to preslo s horuckou, hoci to bolo silno pozitivne a vtedy kad mala stopy, z labaku nic, moc cisty. anis a dalej nic nevyskytlo.