Krv na zadočku u 16 mesačného chlapčeka

dadinka1311
6. feb 2021

Ahojte mamičky chcem sa spýtať máte niektoré skúsenosť ?
Mám 16mesacneho chlapčeka a dnes už druhý x mal v plienočke prdnutu krv a na zadočku tiež mal krvičku..(dnes zatiaľ nekakal , len tu prdnutu krv tam mal ) nebolo to veľa krvi ale trápi ma čo to môže byť ..neviete prosím vás čo to môže byť? Ďakujem za každú radu

simona92101
6. feb 2021

@dadinka1311 toto by som riesila co najskor s lekarom.krv v stolici nevesti nic dobre,sice mozu byt take vlasocnice krvave-z tvrdej stolice ked poskriabe konecnik pri tlaceni ale krv na zadocku bez stolice -to nieje dobre.

karhu
6. feb 2021

lekar

andreatytler
7. feb 2021

@dadinka1311 Nemam skusenost ale vsade radia ze krv v stolici je vazna a treba hned riesit s doktorom.

dadinka1311
autor
7. feb 2021

@simona92101
@andreatytler
@karhu
Môže to bit aj s toho že sa nemohol vykakať?..lebo večer sa vykakal mal tvrdú stolicu ale samozrejme že mal krv a už tam bolo o niečo viac krvi ale odvtedy ako sa vykakal už v poriadku ..

karhu
7. feb 2021

@dadinka1311 moze a nemusi, urcite rano volat vasmu pediatrovi a poradit sa s nim, malemu davat jablka, jablkovy kompot, alebo mrkvovo jablkovy salat - vela..lanovy olej tiez neuskodi..ale v kazdom pripade sa poradit s lekarom

simona92101
7. feb 2021

@dadinka1311 to by nemal krvavy zadocek.kazdopadne treba vziat vzorku stolice na rozbor.dcerke takto zistili campylobaktera v crevach

marvin1234
7. feb 2021

@dadinka1311 ahoj, urcite lekar, ale moj to maval casto a dr povedala, ze u takych deti sa to stáva ak je tvrdsia stolica, ak je agresivnejsia, samozrejme nemalo by to byt casto. Jemu to robil kravsky jogurt inac. Boli to take jasno cervene akoby vlasocnice.

dadinka1311
autor
7. feb 2021

@marvin1234 @simona92101 @karhu
Dnes zatiaľ krvičku nemal ani v plienke ani na ritke,len sa nemôže vykakať chudatko tlačil tlačil a nešlo len mal na zadočku prdnute..

dadinka1311
autor
7. feb 2021

@simona92101 a to je čo prosím vás ten campylobakter?

dadinka1311
autor
7. feb 2021

No už sa vykakal ale išlo mu to ťažko a mal tvrdú stolicu...myslíte že mu niečo nesadlo alebo čím to môže biť toto ? 😟

andreatytler
7. feb 2021

@dadinka1311 Aj nas 14 mesacny kakal zajacie bobky pred tyzdnom a tak som zacala nukat vodu pocas jedla... davam mu 4-5 lyziciek prikrmu a vodu, zase 4-5 lyziciek prikrmu a vodu... a vodu nukam aj pred jedlom a po jedle a samozrejme aj pocas dna. Do zeleninoveho prikrmu tiez davam trosku olivoveho oleja. a v kazdom ovocnom prikrme ma trochu pomixovanych uvarenych sliviek, lebo on nechce slivkovu stavu. Jablko a hrusku ma kazdy den. a k tomu ovsenu kasu. a uz tyzden kaka velmi pekne.

dadinka1311
autor
7. feb 2021

@andreatytler mne maly poslednú dobu vymýšľa s jedlom , zje len trosicka..a vodu alebo troška cajiku pije stále ..vypije dosť za deň..mne malý práveže moc ovocie nechce dnes si dal troška jabĺčka aj to som sa čudovala.. banán ten spapa ale jabĺčko alebo takto to veru moc nie .

simona92101
7. feb 2021

@dadinka1311 je to virusove ochorenie criev,vacsinou byvaju caste hnacky s krvou,bolesti bruska,nechutenstvo,teploty.ale u vas je skor problem tvrda stolica a zapcha.skuste vyvar zo sliviek-vodu dat vypit,alebo kamilkovy caj,zriedi stolicu,nebude tak drazdit konecnik.dcerke som do kamil.caju zarabala UM ked mavala tvrdu stolicu.

andreatytler
8. feb 2021

@dadinka1311 Banan moze byt problem... vela deti ma z neho zapchu. Radsej by som ho uz nedavala... skusala si aj rozne formy toho ovocia? Surove porajbane, uvarene pomixovane, popucene, kusky uvarene alebo cele jablcko do ruky a nech si okusava... alebo do toho porajbaneho ovocia zamiesaj nejaku kasu.
je mozne ze preto ze v poslednej dobe vymysla, a nechce to ovocie, tak sa mu zahustila ta stolica. A co zeleninu? Tekvica a cukina su velmi dobre pri zapche.

dadinka1311
autor
10. feb 2021

@andreatytler skúšala som mu dať jabĺčko normálne do ručičky , nakrajala ,postrúhala a vôbec nie ...skúška som všelijaké ovocie ale okrem banána mu nič iné nechutí.

andreatytler
10. feb 2021

@dadinka1311 no vidim ze ovocie fakt nema rad. Musis teda davat viac zeleniny aby mal tu vlakninu... ten banan radsej len kazdy 2 den a hlavne nech je poriadne zrely... lebo ak nie je, tak urcite sposobuje zapchu.
A co jeho stolica? Je to uz bez krvi?

dadinka1311
autor
11. feb 2021

@andreatytler áno nechápem prečo vôbec nemá rád ovocie práveže banán mu tak často nedávam ... Hej stolica sa našťastie upravila a aj bez krvi