Krv na stolici u 9-ročnej dcéry

rebeca2
13. jún 2020

Ahojte, už 4 mesiace má dcéra na stolici čerstvú krv, navštívili sme dvoch gastroenterologov, chirurga, trhliny nemá, stolica vyšetrená na parazity, krv v poriadku, bolesti brucha nemá. Zistili akurát pravdepodobnosť na HIT a pozitívny gén na celiakiu(v krvi však nezistená). Zaradili sme psylium, viac tekutín, ovocie, zelenina, stolica tuhá. Už neviem, ako ďalej. Vraj ,keď sa to do ďalších troch mesiacov neupraví, čaká ju kolonoskopia. Tomu by som sa však chcela vyhnúť. Nemáte niekto podobné skúsenosti, prípadne odporúčania, čo ďalej? Dík.

zuzka0605
13. jún 2020

tipovala by som tu trhlinku to deti mavaju ale behom par dni sa zaceli...mozno to bude trhlinka hlbsie v konecniku, co nevidiet na povrchu

rebeca2
autor
13. jún 2020

@zuzka0605 lekár pozeral, naťahoval jej riťku, vraj tam trhlinu nevidí...trvá to už 4 mesiac? je možné , že za taký čas by sa trhlina nezahojila?

zuzka0605
13. jún 2020

@rebeca2 ak je vnutri vascsia..a nevies pomoct zahojeniu napr mastickami kupelmi zvonku..to miesto je stale namahane tazko sa hoji, ak je to cesrtva krv to bude len nejake natrhnutie, podla mna nemusis mat obavy..ak by to pretrvalo, sla by som aj na tu kolono, porad sa ako by to bolo co najlepsie spravit, oni vedia dat nejaky lahsi "oblbovak, aby si ani nepamatala, co ucinkuje par minut staci..ak by nasli trhlinku, mozno je moznost ju nejak zaleptat , zacelit..

janage
13. jún 2020

@rebeca2 ahoj skus capiky unigel procto ak zozenies alebo proktis M. Tie prve mozu aj deti, tehotne atd. Je to na sliznicu. Zaklad je veeeelaaa pit. Samotna vlaknina phylisium ak nepijes dostatocne posobi opacne teda zapchu a tvrdu stolicu

rebeca2
autor
13. jún 2020

@janage ahoj, vypije cca 2 litre denne, ovocie, varená brokolica, zelenina....trvá nám to už strašne dlho, dnes bol len tenký pásik na stolici, uvidíme čo ďalej...za tie mesiace mala asi 5x bez krvi , inak stále aj keď nie veľa, tak aspoň malú bodku...

janage
13. jún 2020

@rebeca2 tak skus tie unigelprocto je to capik rozpusti sa a regeneruje sliznicu. Uz za tyzden by to malo mat efekt. Ked nie tak pre tvoj klud by som volila kolono. Malym detom robia v celkovej narkoze co ja viem. Gastro sa nezmienila o priebehu u takeho dietata?A trhlinky ako pisali ak su hlbsie sa mozu aj mesiace hojit.

rebeca2
autor
13. jún 2020

@janage skúsim.....síce neviem, či môžem bez lekárskeho odporúčania, ale snáď jej neublížim

janage
13. jún 2020

@rebeca2 to je na volno pre vsetky vekove kategorie https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/uni...

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca2
autor
13. jún 2020

@sunnybaby15 aj napriek tomu, že nemá potvrdenú celiakiu ani intoleranciu na laktózu? bezlaktózovú dietu sme už mali, nepomohlo...

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca2
autor
14. jún 2020

@sunnybaby15 kvantita bola 4,16 a funkcia 8,50, mate pravdu, skusim takto....len si kladiem otazku, preco mi lekary nemohli takto poradit...ach jaj, dakujem krasne🌹

zuzana76
14. jún 2020

@rebeca2 mame to iste, zatial len mesiac a obcasne, ked zjedol jogurt, alebo zmrzlinu, cize asi tiez mlieko

zuzana76
14. jún 2020

inak moj syn je tiez 9-rocny, boli sme zatial na chirurgii, hemoroidy nevidel

rebeca2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeca2
autor
14. jún 2020

@sunnybaby15 lekari😁

rebeca2
autor
14. jún 2020

@zuzana76
@sunnybaby15 specificke protilatky na kravske mlieko tiez negativne...

zuzana76
14. jún 2020

nam protilatky este nerobili, on mal hnacku pred mesiacom po jogurte a odvtedy sa to stava, ale nie kazdy den, len ked zje jogurt, to som zatial vypozorovala, ale chcem ist na dalsie vysetrenia

rebeca2
autor
14. jún 2020

@zuzana76 dceru boli brucho a prezenie slahackova smotana, nafuknuta s bolebruchom je po strukovinach a kvasenej kapuste, inak nic...paradoxne ma HIT a jahody jej nevadia, tak ja uz neviem

zuzana76
14. jún 2020

@rebeca2 mojho brucho neboli, len konecnik, ked ide na stolicu

dominika7990
14. jún 2020

@rebeca2 ak má stále tvrdšiu stolicu je možné že trhlinka sa stále obnovuje keď je aj objemnejšia. Trojročná mala minule trhlinku na začiatku tu som videla a naposledy ďalej že som ju ledva videla. Ona nemusí krvácať keď roztiahnes. Vidím len niečo ako živé mäso sa tomu hovorí. Naposledy bola menšia a videla som len ružový pásik. Natieram buď bactrobanom alebo framykoinom

rebeca2
autor
14. jún 2020

@dominika7990 áno, máva tvrdšiu, vždy tá prvá časť stolice je tvrdšia, a to papá kopec ovocia, pije dosť, zelenina, už neviem,čo jej mám dávať....zaječickú, tú používam ja,ale pre deti asi nie je vhodná....🙂

janage
15. jún 2020

@rebeca2 vies to je niekedy tak, ze nezistia pricinu. Moja mala taky ekzem, ze na hospitalizaciu bola vysledky vynikajuce, vsetko negativne. Viackrat sa nam podobne stalo. Od vtedy sa riadim hlavne svojim pozorovanim.
Mozu vam este predpisat Lactulose tusim sa vola. Predpisuje gastro a je to na zmakcenie stolice. Kamoskin syn to mal a pekne sa im upravila stolica

w3ronika77
16. júl 2020

@rebeca2 ja som mávala v detstve a dospievani tiež tento problém, žiadna alergia ani intolerancia nezistena, ale našli mi polypy a malé vnútorné hemoroidy, ktoré boli dráždene tuhšou stolicou. Na stolicu mi začal pomáhať obyčajný kamilkovy čaj, pila som ho tak 0,6l a prišla som na to náhodou. Keď som ho pila, tak bolo dohre. Vyskúšajte. Inak zo zeleniny treba hlavne cviklu,ta je pri zápche skvelá, a pozor na mrkvu a čučoriedky, a namiesto ryže takisto zemiaky

zuzana76
16. júl 2020

@rebeca2 ako pokracujete? tak u nas obcas po stolici krv, pri utreti, hlavne, ked sa utiera sam, ja mu aj vidim, ze mu obcas nieco vylezie z konecnika, absolvovali sme uz aj gastroskopiu, rectoskopiu, v crevach nezistili nic, ale pravdepodobne celiakia a ma reflux, takze na ten uz dostal lieky a vysledky z biopsie zaludka cakame

rebeca2
autor
16. júl 2020

@zuzana76 dobrý večer, ďakujem za opýtanie🙂 vysadili sme mlieko a zdalo sa, že to bude dobré, krásne štyri dni po sebe žiadna krv, už som myslela , že ok ,môže za to mlieko...ale boli sme u babky , dcéra pojedla piate cez deviate, sladké a tak...a na piaty deň tvrdá stolica a šup krvavý tmavočervený fľak....takže z mlieka to asi nebude, mám pocit,že ju dráždi tvrdá stolica, kúpila som vlákninu od Nestlé, berieme len druhý deň a dnes krv už nebola, uvidím, budem sledovať ďalej, už je to piaty mesiac....dcéru asi objednám na kontrolu na gastro a chcela by som aspoň rektoskopiu dať spraviť, len na Kramároch ju robia len v celkovej anestéze, radšej by som bola za oblbovák,len neviem, kam ísť.....kde vám robili rektoskopiu,prosím?..nám akosi nenavrhli doteraz žiadnu gastroskopiu ani nič, nechápem....

rebeca2
autor
16. júl 2020

@w3ronika77 prosím vás, robili vám kolonoskopiu? v akom veku? mám z toho trochu obavy,ale niečo už podniknúť musíme,lebo 5 mesiacov je už dlhá doba a lekár nám kázal len veľa tekutín a vlákninu, je pravda,že keď má mäkkšiu stolicu krv nemá....keď zje viac sladkého stolica stuhne a šup fľak tmavočervenej krvi....vy ste mali ako dlho tento problém, tiež dlhodobo vkuse? dakujem

w3ronika77
16. júl 2020

@rebeca2 na kolono som nebola, iba na rectoskopii, a mala som ale už asi 12- 13 vtedy. Mala som vždy krv, kým sa tie ranky opäť nezahojili, a keď som mala zápchu, prišlo to opäť, vlastne to mam stále- bude to doživotne, len teraz si už dávam väčší pozor na stravu a pitný režim a keď cítim, že budem mať tuhsiu stolicu, radšej si dám glycerinovy čipok, alebo existujú aj také mini klystiry. Gastroenterolog povedal, že takýchto malých krvavých fliacikov sa nemusím báť, lebo pri vnútorných hemoroidoch a polypoch je to bežné. Pokiaľ má krv len pri tuhej stolici bude to mechanickým drazdenim. Co sa veľmi liečiť nedá, iba tomu predchádzať(co treba, aby sa to rokmi nezhorsovalo). naozaj odporúčam ten kamilkovy čaj, nie je najchutnejši, ale pomáha, ovsené vločky, sušené slivky a marhule, cvikla, celozrnné pečivo, veľa čerstvej zeleniny a veľa pohybu-ten tiež pomáha. Tiež zaraďte probiotika, jogurty so živou kultúrou, kefír, acidko. Mne kupovaná vláknina vôbec nepomahala