Krém na zadoček

lenka105
16. feb 2015

ahojte dievcata, potrebujem poradit - aky krem na zadocek pouzivate? ja uz som vyskusala vsetko mozne a mala ma stale zapalenu ritku, nie vkuse ale opakovane sa to vracia... ako casto natierate detom zadocek? dakujem za rady

anketkarka
16. feb 2015

@lenka105 mne sa osvedcil bepanthen stale podla potreby

petrusape
16. feb 2015

Dermalibour od Adermy, je uzasny, natieram iba ked je ritka zaparena, co byva u maleho casto, ma velmi citlivu pokozku, ale pri dalsom prebalovani po tom nie je casto ani stopy, je to najucinnejsia mast, a to som vyskusala naozaj vsetko, mozem iba odporucit

lenka105
autor
16. feb 2015

a cenovo?? bepanthen je dost drahy cca 12 eur? Dermalibour od Adermy nepoznam kolko stoji?

sednaja
16. feb 2015

@lenka105 ja som za klasiku - rybaciu masť........a pozor, sú krémy PROTI zapareninám a NA zapareniny. Pri prvej dcére som zo začiatku dávala pri každom prebaľovaní, potom už len po kakaní a teraz vôbec, ale to ju už učím na nočník......mladšia má 4 mesiace a tej dávam len po večernom kúpeli pred spaním a niekedy po kakaní.......... každé dieťa je iné, ak je tvoje náchylné na zapareniny, tak ho udržuj čo najvic v suchu a vetraj zadoček.

evka_evka
16. feb 2015

@lenka105 rybacia mast od galvexu cca. 2 eura

adkat13
16. feb 2015

sudocrem. u nás nič iné nefungovalo...

veriiii
16. feb 2015

@lenka105 ak mava zaparenu ritku,ma ju po kakani?mozno ma kvasinky v stolici a to ..treba preliecit..
Ak su kvasinky v stolici, detska to zisti zaslanim vzorky stolice do labaku-ak sa potvrdia, vtedy sa davaju celkovo posobiace lieky,aj probiotika mozu mat priaznivy vplyv..
a neskusali ste to preliecit,prave ked je zaparena niecim ako Imazol plus krem?popripade ak to ma velmi skarede, detska vam moze dat kombinovany krem s kortikoidom, proti zapalu,svrbeniu, malej sa rychlo ulavi, staci par dni ten kombinovany a potom pokracovat len s tym na kvasinky(napr imazol plus).
Dalsim dovodom casto zaparenej ritky ,mozebyt aj aj netolerovanim urcitych potravin,napr kysle ovocie,zelenina(napr paradajky) paradajky, moja napr nemoze brokolicu, je hned po nej velmi vystipana..a samozrejme, Bepanthen alebo Rybiu pastu-jecorisku po kazdom prebaleni preventivne.. preventivne..

zamilion
16. feb 2015

Na zapareninu imazol, proti zaparenine nepouzivat len obrusky ale po kakani umyt vodou a mydlom. Moja mladsia dcera bola casto zaparena ked bolo vonku horuco. Na to pomahal len holy zadok vzdy ked sa dalo

zabina27
16. feb 2015

nas mal zapareninu len raz, pomohol imazol ale krempasta, nie imazol plus krem, to som sa tu docitala, tak som od doktorky pytala. a sudokrem pouzivam tenucku vrstvu pri kazdom prebalovni doteraz

veriiii
16. feb 2015

@zabina27 ano,preferuje sa ta krempasta- ma vysusujuci efekt,ale obsahuje len jednu ucinnu latku-clotrimazol a je parfemovana.. imazol plus krem obsahuje 2 ucinne latky-clotrimazol a hexamidin,ktory rozsiruje spektrum ucinku..a nie je parfemovany..ale- nema vysusujuci ucinok,kedze je to krem..

hikokk
16. feb 2015

sudokrem používam kazdy vecer a este sme nemali ziadny problem

zabina27
16. feb 2015

@veriiii tak to som ani nevedela, len tu na MK som sa docitala, ze je medzi nimi rozdiel a nam teda ta krempasta pomohla, dokonca aj manzelovi, ked mal akesi zapareniny 🙂

andrejka159
16. feb 2015

v pôrodnici mi dali masť s rybím olejom za 2€ používame naďalej a všetko OK, ale máme doma aj bepanthen a sudokrém.. no zatiaľ sme nemenili.. skús umývať riťku vodou vždy pri prebaľovaní 🙂

mimake
16. feb 2015

Ked bola dcerka uplne malinka pouzivala som ten klasicky zasyp ( uz si nepamatam ako sa to vola ale to co aj nam davali na zadok 😀 ) Vzdy len podla potreby a vzdy zabral. Pred nedavnom sme ale mali velke problemy s cikulou aj zadockom, nic nam nezaberalo a to uz sme davno bez plienok. Nakoniec sa zistilo ze je to atop ktory sa jej ukazal prave tam. Kozna nam na to dala nejaku vecernu mast co nam rozrobili v lekarni a to nam okamzite pomohlo. Takze ak nic nepomaha treba vylucit aj ine moznosti ako su len zapareniny

vierkac
16. feb 2015

tiez hlasujem za rybaciu mast od Galvexu. a okrem toho ja teda po kazdom kakani osprchujem ritku, odkedy som to zacala robit, so zapareninou nemame ziadny problem. a teda o nocniku ani nesnivam 😀

anitra11
17. feb 2015

my po každom kakaní umývame ritku mydlom alebo detskym gelom na umyvanie a potom samozrejme krem - len namiesto predraženeho bepanthenu kupujme Babypanthen, je lacnejší a rozdiel tak vidim asi len v krabicke - jeden je tyrkysový a ten čo kupujeme je ružový ... 🙂

blska3
19. feb 2015

Ahojte dievcata,tiez suhlasim s pastou s rybim olejom od galvexu.Ja ju kupujem cca 1,60e.Je skvela,este sa mi nestalo aby sa ritka zapalila.Tiez som ju dostala este v porodnici.Ked sa mi malicky pokadi tak vacsinou tak ze musi rovno pod sprchu🙂 Ale aj ked iba poutieram obruskami,tak staci natriet,ani netreba vela a super🙂

damedame
23. feb 2015

ja pouzivam bepanthen ale asi vyskusam babypanthen co tu pisala anitra11. Je pravda ze bepanthen nie je najlacnejsi ale doteraz nikdy sme nemali problemy s ritkou.

lilu74
30. nov 2016

bepanthen extra je velmi dobry krem, v porovnani s inymi sa lahko rozotiera a hydratuje. vytvori ochranny film na ritke a tak malemu nemusim kremovat zadocek po kazdom prebalovani, ja som s nim maximalne spokojna.

autumn11
19. dec 2016

do roka som malému natierala prdelku bepanthenom extra. Je vhodý najmä pre malé bábätká. Pokožku dobre premastí a zapareniny sa rýchlo zahoja. Okrem toho ho zvyknem používať aj teraz na rôzne potničky a začervenania na pokožke.

eliniatko
19. dec 2016

za nás silno odporúčam kokosový olej, on tak stuhne že je ako krém a fakt skvelý poti zapareninám. kúpiš aj v drogérii aj v supermarketoch, v kelímkoch či sklenených pohároch, menšie aj väčšie... z rémov je topka Nivea SOS taký biely v kovovej škatuľke. Bepanthen nám vôbec nefungoval a to je dosť drahý...

eliniatko
19. dec 2016

a ak už je riťka zaparená, nepoužívať vlhčené, iba otierať repíkom - v ňom namočiť vatový tampónik... pri bábätkách mini mini som to robila skoro stále je to aj dobrá prevencia 🙂

bee_1
29. dec 2016

@lenka105 Kokosovy olej je naozaj dobrý ale aj sudrocrem, vždy po okúpaní natrieť zadoček, dobre pôsobí na podráždenú pokožku aj zapareniny

lilu74
29. dec 2016

Na trhu je vela kremov ale ostala by som radsej pri osvedcenych detskych kremoch a neexperimentovala s inymi...za mna urcite bepanthen.

lilu7
26. mar 2017

Predchádzať zapareninám je dôležité, ja preto po každom kakaní malému riťku umujem pod tečúcou vodou a natriem preventivne krémom-osvedčil sa mi najviac bepanthen care a dám plienku. Nikdy nenechávam malého dlho v mokrej plienke a často ho prebalujem a aj tým prispievam k predchádzaniu zaparenín.