Krém na atopický ekzém u dieťaťa

vera55555
9. jan 2024

Ahojte. Nebudem sa pýtať na to čo vám pomáha na ekzém...viem že tých tem je tu veľa. Chcela len sa opýtať na krémy na premastenie tela. Syncekovia 2 a 4 majú ekzém. Treba ich veeeela premastovat. Kremujeme 2 krat do dňa. Kremu ide kvantum. Používali sme A dermu aj Biodermu aj excipial aj linolu a kopec ďalších no žiaden nám nejak extra nepomáhal ekzém sa vracia. No ide to strašné do peňazí a preto by som chcela vedieť či by som im mohla kúpiť aj napr. Lactovit alebo Modru indulonu telové mlieko. Či je to vhodné pre deti. Alebo poraďte niečo čo nie je až tak finančné nárocne. Vďaka 😍

dori2
9. jan 2024

@vera55555 ja dookola striedam biodermu a la roche, efekt vidim

len_nig
9. jan 2024

Lipikar od La roche. Keď kúpiš to veľké balenie tak to vydrží a často sú akcie 😊

katarina1645
9. jan 2024

@vera55555 malá má tiež ekzém nič nepomáhalo ani krém čo nám odporučila doktorka ( imunoglukan), skúšali sme aj holtov krém a nič. Sestra má tiež problém s ekzémom od narodenia a dala mi telové mlieko od Mixy že nech vyskúšam a pekne jej pomohol vôbec nemala suchú pokožku. Odporúčam skúsiť Mixa Atopiance sú aj telové mlieka aj sprcháče.

iver29
9. jan 2024

Avene XeraCalm AD

nikpa
9. jan 2024

@vera55555 syn je atopik, tiež sme vyskúšali všetko možné. Zostali sme pri Mixa atopiance, je porovnateľna s oveľa drahšími značkami, dokonca lepšia. Pokožka zostane jemná, hydratovana, nie je parfumovany a hlavne neštipe. Malý sa na väčšinu krémov sťažoval, že ho štipu, tento nie. No a cena je ľudová 😀

domiklik
9. jan 2024

@vera55555 lipobase

milanemila
9. jan 2024

@vera55555 ak chces usetrit, nech ti kozna pravidelne predpisuje zarabane maste z lekarne. Stoja fakt par e. My sme pouzivali biodermu a la roche plus tie z lekarne (ichtyolovu, taku bielu s kys. mliecnou a potom aj taku mastnejsiu do zlta)
Suhlasim aj s tym stipanim, malu stipali tie kupovane, iba zarabana z lekarne bola ok.
Hlavne krpcov nekup vela, lebo to vysusuje pokozku, idealne iba rychla sprcha s nie velmi horucou vodou a my pouzivame balneum hermal.

aliaray1
9. jan 2024

@vera55555 ked mala plienkovu dermatitidu zabrali 3 veci:
- infadolan a ak moc nie,
- framykoin
- krem s kyselinou mliecnou.

dobromila
9. jan 2024

@milanemila nám zarábané ani žiadne na predpis nezaberali. Bola mi odporučená Bioderma Atoderm Intensive Baume ale kvôli vysokej cene som ju kúpila až ako poslednú možnosť. Prvé výsledky sa dostavili po cca 3 týždňoch natierania 2x denne. Stačila tenká vrstva. Používame aj sprchový olej Bioderma (fantasticky vonia). Po 2 mesiacoch už neboli potrebné kortikoidné masti.

mamusa123456789
9. jan 2024

@vera55555 vazelinu a bambucke maslo, mam to maslo pomáhalo tak, ze sme nekupovali ani špeciálne masticky na ekzém

mamusa123456789
9. jan 2024

@vera55555 zo maslo kupujem v dm, majú v bio kvalite... Je to prírodné a je aj vraj protizapalove

mamusa123456789
9. jan 2024

A ešte neoverené rada, kedysi som sa dala do reči z jednou pani a oni používali krém na nohy

jarka0
9. jan 2024

@vera55555 ahoj malý to má od narodenia hlavne v zimnom období aj sme boli u kožnej a dala mu kortikoidovu masť zabralo a keď sme ukončili liečbu tak opäť sa to objavilo 😢ale až tak že si to do krvi škriabal tak som skúsila červenú dezinfekčnú indulonu a tá zabrala oveľa lepšie a rýchlejšie ako od kožnej a teraz striedam modrú a červenú a dokonca až tak že napríklad aj mesiac máme pokoj tak držím palce 💋

zorkahorka
10. jan 2024

Nestaci kremovat tymito mliekami. Nimi len premastujes, su prevenciou a zakladom pre speci kremy od koznej. Nam zaberaju az tie.
A... toto leto sme boli pri mori a veruze syn sa vyhadzuje oooovela menej, takze v lete incestuj do dovolenky, nie do kremov 😀

vera55555
autor
10. jan 2024

@zorkahorka ja som písala že ja mám tie krémy od koznej ako kortikoidy tak ak rôzne miešané....ja skôr chcem vedieť čo na premastenie lebo keď sa to dá do dobrého stavu tak treba veľa premastovat len chcem vedieť s čím sa dá okrem týchto drahých krémov. Lebo nám to nezaberá rok kremujeme a nič.

kubkovamama
10. jan 2024

@vera55555 mojej pomohlo žiarenie,keďže ako ty píšeš,kortikoidy nič,to keď prestanes mazať za 3 dni to bolo ešte horšie naspäť.Dr.odporucila balea s ureou.Doteraz sme používali Leniens,má mierne antiseptické účinky a koža potom nesvrbi,nemusíš dávať zodac a čo ja viem čo ešte.Rano natriem Leniensku.Po kúpeli Lipobase alebo tu Baleu.Inak.ekzem sa bude vždy vracať,vekom už menej,ale bohužiaľ nezmizne nikdy.Este diétu,no na to sú ešte maličký

ivkag3001
10. jan 2024

Ja by som odporučila Lamelloderm krém z Justu.
-je to krém na veľmi suchú, citlivú a podráždenú pokožku, zabraňuje vysušovaniu kože, podporuje hojenie a predchádza infekciám,vhodný pri
kožných ochoreniach ako sú lupienka, atopický ekzém, psoriáza, dermatitída...kľudne mi piste správu, ak by ste chceli vedieť viac info 🙂