Kŕče v nohách 5 ročného dieťaťa

kajoma
24. feb 2018

stretli ste sa s tym ze sa vase dieta (5 r.) casto stazuje na krce resp bolesti v nohach? vzdy je to jedna noha,podla jej popisu mi to pripada akoby mala krc resp strpnutie ale z nicoho nic.... neviem ci to riesit alebo je to blbost, no uz to bolo v posl case velakrat. dalujem

bosoriak
24. feb 2018

Krce mozu byt z nedostatku magnezia. Skus zaradit detske davky. Pripadne je este mozne, ze noha boli aj z rastu, moje deti sa v takom veku castokrat stazovali na bolesti v nohach a bolo to kvoli tomu, ze rastli.

kajoma
autor
24. feb 2018

@bosoriak dakujem, je pravda ze v posl dobe velmi vyrastla, no ma prekvapuje ze ju vzdy boli iba jedna noha, raz ta, raz ta. To magnezium som skusala, aj myslim ze zabralo, len ma udivuje ze to pri detoch moze byt, dalujem este raz

bosoriak
24. feb 2018

@kajoma No u nas to vzdy prislo vecer a ked uz som vedela, o co ide, tak len dostali jednorazovo nurofen sirup a bolo dobre.

kajoma
autor
24. feb 2018

@bosoriak u nas hocikedy pocas dna, len tak sedi, kresli si a zacne plakat ze ju strasne boli noha

gama1542
24. feb 2018

U mojej sa takto prejavuju rastove bolesti. Od mala az doteraz, uz ma 11. Davam jej teply obklad a nurofen. Ked bola mala tak dokonca jednu nozku len tahala za sebou. Ale boli sme aj na vysetreni , dr jej zobrala aj krv pre istotu.

pininka
24. feb 2018

To byva velmi casto, moj muz ako byvali sportovec vravi ze kosti rastu rychlejsie ako slachy a to potom boli. Bola by vhodna nejaka fyzicka aktivita, teda nejaky kruzok.

kajoma
autor
24. feb 2018

@pininka dakujem, ona je velmi fyzicky aktivna az radioaktivna 🙂

pininka
24. feb 2018

@kajoma jasne,to chapem,skor by trebalo cielene cvicenie, zamerane na strecing, aby sa natahovali tie slachy

mnamko
25. feb 2018

Natri nohy mastnym kremom alebo voltarenom a nuren u nas je to vzdy cez zimu vtedy najviac rastie

mnamko
25. feb 2018

Nurofen malo byt

bibistec
25. feb 2018

Mozu to byt rastove bolesti
Davate d vitamin? Niekedy ked ho ma malo tak vtedy sa viac prejavuju bolesti. Ja ked dcere zabudnemndat tak vtedy ma vacsie bolesti

kajoma
autor
25. feb 2018

@bibistec lekarka vravela ze ma Dcka dost, nurofen som este nedavala, som myslela ze len ma aj teploty, co nema, slusala som zatial
Mg, aj sa mi zda ze to jednorazovo zaberie
ale opakuje sa to aj viackrat denne niekedy, ale snad to budu “len” rastove bolesti