Kravské verzus rastlinné mlieko

barborik3
15. máj 2017

Maminky,rada by som sa opytala na vase nazory.Od kedy je nas maly na svete snazim sa prenho vyberat taku tu zdravsiu alternativu.vobec to neprehanam,ale zaoberam sa tym,aby sa stravoval v ramci moznosti zdravsie.doteraz som mu miesto kravskeho mlieka davala bud sojove,alebo ryzove.ale poslednu dobu som zachytila viacero nazorov,ze davat detom tieto rastlinne mlieka nie je az taka dobra volba.uz som z toho fatk v pomykove.najnovsie som citala,ze ryzove mlieko obsahuje privelke mnozstvo arzenu.a soja ze je geneticky modifikovana,ze je to uz vedecky podlozene a ze male dieta by tieto druhy potravin vobec nemalo mat zaradene vo svojom jedalnicku.tak ako to je?? nie ze to nakoniec dopadne tak,ze ja v dobrom umysle dat malemu nieco zdravsie zvolim este tu horsiu alternativu.prosim poradte.dakujem 🙂

sykorkauhliarka
15. máj 2017

ma problemy s bielkovinou alebo laktozou ?

barborik3
autor
15. máj 2017

@sykorkauhliarka nie nema ziadne problemy.Len aj mna osobne kravske mlieko dost zahlienovalo,tak som chcela ist nejakou lepsou cestou.len teraz som si uz nie ista,ktora je ta lepsia alternativa.

evittam
15. máj 2017

@barborik3 Mojho syna tiez kravské mlieko zahlienuje, pije mandlove, spaldove, bezlaktozove.

willino1
15. máj 2017

každý extrém nie je pre dieťa ok... a nikdy dopredu nebudeš vedieť, či dieťaťu nedaváš nejaký sajrajt ... nie si Sybila... a ani nikto z nás... a nikdy neuvidíš do tej zeleniny, ovocia, obiloviny, strukoviny, mäsa, mlieka .... čo je vo vnútri... ak si chce byť niekto istý tak by si všetko musel vypestovať doma, aby vedel čo do toho dáva a ešte si musel dať pravidelne robiť chemické rozbory ... a to je nereálne... preto je najlepšie keď sa s ničím nepreháňa a dá sa dieťaťu zo všetkého (ovocie, zelenina, mlieko, mäso....) a ničoho príliš veľa a ani nič nevynechať a nekupovať stále rovnaké značky ... taká zlatá stredná cesta ... pretože výrobcovia nesprznia všetko naraz a tak môžeš mať aspoň akú takú útechu, že aj keby sa nejaká neplecha v nejakej potravine vyskytla, tak dieťa toho malo minimum ... 🙂 ale nebrať to tak tragicky... povedzme si rovno, za toho všetkými ospevovaného socíku v potravinách boli také chémie o ktorých sme ani netušili a doteraz nevieme a sme tu 🙂 ani myši na poliach neboli 🙂 a dravca som pri poli nevidela ani náhodou... a chrústa som videla naživo prvýkrát ako dospelá 🙂

barborik3
autor
15. máj 2017

@willino1 Dakujem 🙂

diankak
15. máj 2017

Maly tiez pil od roka kedy som prestala kojit ryzove, alebo mix ryzove-kokosove, ryzove-mandlove mlieko... nie som zastanca mlieka a mliecnych vyrobkov... nie je to potravina dolezita pre nas zdravy vyvin...

zuzana76
15. máj 2017

@barborik3 mozno kozie je lepsia volba

katie1
15. máj 2017

@barborik3 Ja ked som prestala kojit som od 1,5-2 rokov davala mandlove a od 2r. kravske plnotucne. Pediatricka mi mandlove aj schvalila. Bolo to totiz jedine mlieko, ktore mi dcerka pri odstavovani prijala.

siska53
15. máj 2017

@barborik3 ja som detom davala do 3r.UM. Potom mala pila kravske,maly ziadne,on aj tak po mlieko obcas vracaval.
Pritom ja mlieko nepijem nerobi mi dobre. Ale napr.mala mlieko miluje. Tak jej ho neupieram a ona si casto vypyta aj sojove mlieko..
Ono asi nic nie je v dnesnej dobe idealne.

katulienkax
15. máj 2017

Môj názor je ze lepsie je pit kravské mlieko pokial možno z dobrého chovu, samozrejme ak nie je žiadna alergia. Veď už co moze byt zdrave na soji a ryži ktorá sa posypuje kadejak ani nevieme ako to pestujú a modifikujú. A sójové a ryžové mlieko je tiez len umelý výrobok, v prírode sa bežne nevyskytuje 🙂))

renirv
16. máj 2017

ak je mlieko kvalitne a viete odkial a z akych podmienok pochadza, tak by som volila isto to kravske mlieko, predsa len je vyzivnejesie. no dalsia vec je, ze ho aj dietatko musi zniest. nie kazde dieta ho dokaze stravit, lebo je samozrejme tazsie ako rastlinne mlieko. treba len vyskusat 😉