Kratšia ramenná kosť u bábätka

1. sep 2022

Pozná tu niekto alebo má tu niekto dieťatko, ktoré zaostavalo v raste už v tehotenstve a narodilo sa s kratšími ramennými kosťami?
Resp. celkový rast išiel pekne ale dieťa malo kratšie paže? Stretol sa tu prosím niekto s týmto?
Ďakujem...

mamickalisticka
1. sep 2022

Moja kamoška to mala so stehennymi kosťami na ultrazvuku a bábätko sa narodilo úplne v poriadku... Niekedy su tie odchylky desivé a vôbec to tak nie je..

autor
1. sep 2022

@mamickalisticka ďakujem pekne za reakciu. Avšak ja už mám dieťatko, ktoré má kratšie ruky (konkrétne paže) a nikto sa s tým nestretol....

tehulka2023
20. dec 2023

Dobry deň, zistila ste niečo?

autor
20. dec 2023

@tehulka2023 nie, nič. Prebieha testovanie na skeletalne dysplazie. Bude to pravdepodobne opäť negatívne. Je možné, že ma niečo, čo ma len ona jediná na svete alebo len zopár ľudí

tehulka2023
21. dec 2023

Aj vám to robí nejake problémy pri bežnom fungovaní, resp vývine bábätka?

autor
21. dec 2023

@tehulka2023 momentálne má dieťatko 2 roky vyše a v podstate nejaké vážne ťažkosti nemáme. Bol tam oneskorený psychomotoricky vývin ale teraz je na nerozoznanie od "normálneho" dieťaťa. Trosku to sem tam vnímam, ze tie kratšie ručičky v niečom obmedzujú. Len teda nevieme, do akej výšky narastie. Aj prsty na rukách ma veľmi krátke, tucnejsie. Šlapu tiež malú. V podstate trup je normálnej dĺžky a nohy ruky zaostávajú ruky teda omnoho viac ako nohy.

autor
21. dec 2023

@tehulka2023 prežívate niečo podobné?

tehulka2023
21. dec 2023

Mali sme IUGR a zdá sa mi ako keby sme mali kratsie rucicky …. Zatiaľ však mame iba 2,5 mesiaca…. Neviem či mi už šibe, lekárka na to zatiaľ neupozornila, ale nakoľko už od narodenia mame všelijaké patálie tak si všímam všetko, možno až moc, ale napr všetky vecicky sú nám na rucickach dlhsie. Vás na to upozornili už v pôrodnici?

autor
22. dec 2023

@tehulka2023 áno aj my IUGR. Keď vám môžem poradiť, užívajte si bábätko. Dcéra vas 10000000x tak moc prekvapí, že budete žasnut. Ľutujem tie mesiace strachu, plaču a lustrovania všetkého možného na internete. Vôbec som sa nemusela tak moc báť. Verte jej a užívajte si nádherné obdobie.
Áno v pôrodnici vlastne zistili absolútne všetko. Kratšie končatiny, nález na sietnici, rozšírené mozgové komory, menší nález na srdiečku, facialnu dyzmorfiu, silný hypertonus...

tehulka2023
22. dec 2023

Mozete mi prosim napisat do správy?