Kožný problém na stehnách u 8 ročného syna

28. mar 2021

Dobrý deň, syn mi prišiel ukázať pupáčiky čo sa mu urobili, vraj ho to nebolí, nesvrbí. Vyzerá to ako malé pluzgriere, neviem ako to mám opísať. Netuší niekto náhodou čo to môže byť? Má to na vnútornej strane stehien, drogériu sme nezmenili, oblečenie nosí voľné, vôbec neviem čo to môže byť :(. Prikladám foto, vopred ďakujem za každú radu.

janage
28. mar 2021

Mohli by to byť molusky. Okamzite na kožné potvrdiť alebo vylúčiť. To jak sa vám rozlezie bude na dlho sa toho zbaviť

pribinak
28. mar 2021

To sú molusky. Začni to riešiť už zajtra, lebo ak sa mu to rozmanití, doho trvá kým sa toho zbavíte

autor
28. mar 2021

@pribinak fuha :( ... to vôbec nepoznám, idem to vygooglit a hneď ráno to riešim. Ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂

janage
28. mar 2021

A zatiaľ osobitný uterák, všetko co sa dotýka kože prať na 60 a žehliť (ja som z oboch strán) tá tekutina je veľmi infekčná. Ak si nejakú rozškrabal potrieť betadine.

autor
28. mar 2021

Ďakujem za odpoveď, práve som o tom čítala, vôbec nechápem kde to mohol dostať, do školy nechodil lebo bola zatvorená za koronu, nikam nechodíme, syn má svoj uterák a my to nemáme. Hneď ráno volám doktorke. Ešte raz ďakujem 🙂

ernina
28. mar 2021

určite molusky...

autor
29. mar 2021

@ernina mali ste pravdu, kožná to potvrdila, dala nám namiešanú mastičku ako tekutý púder na prvé 3-4 dni a potom máme dávať emolux tak dúfam, že nám to pomôže. Ďakujem každej za rady 🙂

janage
29. mar 2021

uvidíš, môže to byť beh na dlhé trate, hlavne sleduj či sa nerozširujú (moja v najhoršom období mala cca 200) a ak si náhodou rozškrabne okamžite betadine vydenzifikovať. Držím palce

fiafia
29. mar 2021

Je to infekčné, dávať pozor nech si to neskriabe a zvyčajne je to na dlho.

ernina
29. mar 2021

naša ma už 2 x ale vždy len jednu...no ale našej vybrali s ostrou lyžičkou...byva to ked je oslabena imunita...držim palce, vela šťastia, skore zmiznutie....všetko dobre prajem...

ernina
29. mar 2021

sorry mala🙂

autor
29. mar 2021

@ernina ďakujeme pekne 🙂. Syn bol chorý naposledy pred 2 rokmi, nemáva ani nádchu, nič, proste zdravý chlapec. Ale má alergiu a teraz mu začala sezóna tak môže byť, že bol trošku oslabený, driemalo to v ňom a teraz to vyšlo . Už sa liečime tak dúfam, že to čoskoro prejde, zvlášť keď to má na tak zlom mieste.

autor
8. apr 2021

@janage dobrý večer. Minulý týždeň v pondelok nám kožná na molusky prepisala Emolux. Takto to vyzerá momentálne. Je to normálny stav? Vyzerá to akoby sa mu vysušovali, robia sa mu z nich chrastičky a prídavok ktorý na ne dávame ho štípe :( . Ďakujem za každú odpoveď.

autor
8. apr 2021

Čítala som teraz v starých diskusiách, že to začervenanie spôsobil prípravok od kožnej, že vraj je lepšie koloidne striebro tak od zajtra skúsime ten. Pripadá mi to akoby ich Emolux zhoršil :(

janage
8. apr 2021

V čase keď mala moja tento prípravok nebol. Nám vtedy jediné čo zabralo bolo vydenzifikovať betadine, prepichnúť, vytlačiť, opäť betadine. Všetko v strerilnych rukaviciach so sterilnou ihlou. Keď máte len pár a už má toľko rokov išla by som týmto smerom. Moja mala tuším 5, 6 rokov.

janage
8. apr 2021

Mali by ste brať niečo na imunitu. A pozor ak sa začne rozliezať hneď riešiť. My sme zo škôlky museli vybrať na 2 mesiace tuším také to mala zlé.

autor
8. apr 2021

@janage berieme rôzne vitamíny, cédrový olej, ľanový olej, máme kvalitnú stravu a neboli sme chorí už roky, nechápem to :( . Zatiaľ sa síce nerozšírili ale budem skúšať iné prípravky. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂.

kittykat22
8. apr 2021

na imunitu by bolo mozno lepsie nasadit imunoglukan sirup na 3 mesiace, alebo nieco ine z imunologickeho spektra. Funguju na baze glukanov, nie na baze vitaminov. Rozne vitaminy a oleje su fajn ... ale ked davas dietatu napriklad vitamin C, B tak je to len jedna podskupina toho vitaminu. Podskupin je viac. Ale ked dieta dieta prijima vitamin vo vysokej koncentracii (vsetky doplnkove vitaminy su vo vysokej koncentracii), telo naberie velke mnozstvo jednej podskupiny, a tie dalsie potom odmieta. Pretoze naplni svoju kapacitu.

autor
8. apr 2021

@kittykat22 aha, dobre, kúpim, ďakujem 🙂 . Ešte berieme v sezóne od jesene do jary Zenaro, myslela som si, že je všetko v poriadku, molusky ma presvedčili o opaku :( . Ďakujem za radu, určite kúpim.

kittykat22
8. apr 2021

su to len blbe molusky 🙂 neboj, za chvilu sa ich zbavite a uz si na ne ani nespomenies.

autor
8. apr 2021

@kittykat22 ďakujem 🙂 , pevne verím, že to bude za chvíľu za nami a bude kľud 🙂

janage
9. apr 2021

Kožná môže predpísať alebo imunologička aby si zbytočne neplatila. Nám zabral až imunor od imunolog. napr. Isoprinosine čo sa bežne pri moluskach predpisovalo tak vôbec.
Určite to ale sleduj a rieš. Ja som urobila chybu keď som si povedala, že kvôli 5 vyrážkam (pri atopikoch som už preskákala kde čo) nebudem letieť na kožné. Moja to mala neskôr fakt otrasné a dlho. Kiahne u nej boli v porovnaní s týmto nič. A to mala klasický priebeh, nie mierny.
Ja už by som toto nikdy nepodcenila.
Držím palce nech ste tí šťastnejší a za mesiac, dva už budete bez molusky.

autor
26. máj 2021

Dobrý deň . Zakladala som túto diskusiu a chcem sa pochváliť aké pekné to teraz máme 🙂. Používali sme imunoglukan a každý deň na 15 min som prikladala vatové tamponiky namočené v tea tree olejíčku. Dúfam, že niekomu moja rada pomôže 🙂.

autor
26. máj 2021

Foto

autor
26. máj 2021

Molusky sa vstrebali, teraz liečime fľaky čo po nich zostali, ale spokojná som s výsledkom, nerozširujú sa, miznú, to je hlavné.

naduska72
7. sep 2021

a ktorý presne imunoglukán ? dcera ma 10 rokkov a ma molusky :(

autor
7. sep 2021

@naduska72 taký obyčajný, dajte si do googla imunoglukan pre deti a je to taká červeno biela krabička s medveďom 🙂

autor
7. sep 2021

@naduska72 to je ono 🙂

naduska72
7. sep 2021

a ako dlho ste ho brali? ja som ju potrela imazolom zatial ..