Kožný problém

teodorka99
1. mar 2015

Zdravim Vas mamičky čo citate tieto riadky. Syn ma kozny problem vid.obrazok. Ihned sme isli k detskemu doktorovi, dal nam imazol a framikoin, ze mame vyskusat čo zaberie. Skusala som 2-3 dni, nezabralo nič (tak som s tymi mastami prestala). Robim kupele v repiku, po kupeli ked maleho vyberiem ma to celkom fajn farbu,vôbec to nie je take červene ale po 1-2 hodine to opat očervenie. Vratili sme so opat k doktorovi, odporučil nam Niveu proti zapareninam, ze mame vyskusat a ked nezaberie tak ku koznej. Nivea zabrala tak na 1 den, opat sa to vratilo. Nemeni to tvar ale farbu. Prosim Vas ktore mate s niečim takymto skusenost, čo to je a čo na to zabera??? dakujem za kazdu radu

lenkadlo
1. mar 2015

Skusila by som este Pitiol.

jabadaba
1. mar 2015

@teodorka99 joj chudatko, este nosi plienky? Ak ano, skus vymenit, teda pokial nosi jednorazove, mozu ho drazdit tie co pouzivas. Ja na tvojom mieste skusim kalciovu mast. U nas zabrala vzdy ked doslo k podrazdeniu kozicky. Niekedy staci ak ma dietatko koncentrovanejsi moc pri horsom pitnom rezime, k tomu velmi citlivu kozu a na podrazdenie je zarobene.

darinar
1. mar 2015

Keď mala dcéra zapareniny, keď bola malá, že sme už tiež nevedeli čo s tým, tak nám lekár predpísal ichtyolovú masť a tá veru pomohla. Horšie sa dáva dole ☹, ale treba poprípadne skúsiť tiež.

teodorka99
autor
1. mar 2015

Plienky nosi pampers premium care, myslim ze su niečim napustne ale 10 mesiacov sme nemali ziedny problem, ale aj napriek tomu som vymenila za babylove

teodorka99
autor
1. mar 2015

@jabadaba maly ma citlivu pokozku,to je pravda

zmrzlinkams
1. mar 2015

moja mala tiež mávala problémy takto jej dolu šuška začervenala, hlavne keď išli zúbky a moč a stolica bola agresívnejšia mne dr. predpísala Imazol dá sa myslím kúpiť aj bez predpisu a do rána to zmizlo my sme mali raz až také pľuzgiere z toho a nedám dopustiť nám zabralo a pomohlo ako som videla že je zapálené už som na hrubo mazala a do rána krásna pokožka možno nezaberie ale treba vyskúšať keď som doporučila tak vždy kočky povedali že zabrala mastička 🙂 držím palce aby pomohlo chúďatko musí to byť nepríjemne pre neho ...

jabadaba
1. mar 2015

@teodorka99 moj mladsi ma tiez velmi citlivu kozicku a ako som nikdy nezazila zapareniny u starsieho dietata tak u mladsieho stacilo malo k zacervenaniu. Pampersky premium care sme aj my pouzivali. Presne, niecim su napustene, mne zapachali, vymenili sme za rovnako za babylove, tie sme kupovali v AT. Kazdopadne sme menili velmi casto, aby sa minimalizoval styk pokozky s mocom a dbali sme na natieranie kozicky tou kalciovou mastou. Skus mu teraz chvilu omyvat pokozku po cikani ak ste doma a vzdy osetri mastou, jemnou vrstvou. Nech sa koza skludni.

trgypadl
1. mar 2015

@teodorka99 smer kozny lekar a urolog,netreba nic zanedbat a hlavne neskusat xy veci,ci zaberu...ma to v katastrofalnom stave

zabulienka266
1. mar 2015

Ja som pri malom používala plienky babylove alebo klasicke pampers a na zapareniny sudocream. Ten som kupovala v DMku. Doteraz má citlivú drsnejšiu pokožku s ekzémom.

roklin
1. mar 2015

skúste rybaciu mast z lekárne a nechat ho co najviac bez plienky ,,vetrat,,

sokol11
2. mar 2015

Ahoj , podobný problem sme mali, ale treba to co najviac vetrat, vyskusali sme vselico a jedna lekarnicka mi odporucila spraj Flocetu, po ktorej zacervenanie ustupilo. skuste.

teodorka99
autor
2. mar 2015

mam podozrenie ze sa to spustilo po sudocreme :(

strociatka
2. mar 2015

@teodorka99 ahoj, tak presne s tymto sme bojovali roky, problem vsak nebol v masti, ale v alergii na plienky. Sustavne sa to vracalo, az som stratila nervy a presla na latkove. Ak sa na to necitis a nechce sa ti prechadzat na latkove plienky, skus do jednorazovky vkladat textilny pruzok, ktory oddeli babatko od plienky. Ja som davala flisove pruzky, vynikajuco odviedli vlhkost ihned do plienky a na povrchu ostalo sucho. Vrat sa k framykoinu a k hodne mastnym kremom. Skus do plienky vkladat tieto pruzky. Flis sa strasne lahko perie, ihned schne a netreba to zehlit. Samozrejme pozor na prasok a nepouzivaj ziadnu avivaz. Nam pomohlo jedine toto. Neskor som presla na uplne cisto latkovky, ale ak sa na to necitis, tak aj toto pomoze. Ak chces k tomu viac, kludne do IP. U nas to mali obe baby a to bolo des a hruuuza, strasne dlho sme sa trapili, ani kozna nepomohla, vystriedali sme uplne vsetky druhy plienok, ktore sa na SK a v AT pouzivaju, ale zial, alergia...

andromeda_ja
2. mar 2015

@teodorka99 Na neustupujuce zapareniny aj nam pomohli az latkove plienky. Hruba vrstva sudokremu, kym sme mali jednorazovky, to aspon zmiernila. Ked bolo najhorsie, tak na par dni imazol krempasta, ale ten je na predpis. Ked sme presli na latkove plienocky, tak sme aj prestali pouzivat kremiky - uz nebolo treba. Musite to hlavne vela vetrat - mozno je to prilezitost oducit od plienocky ;)

teodorka99
autor
2. mar 2015

@andromeda_ja nam sa to prave spustilo po sudocreme alebo druha varianta, ide na 1.zub a maly papal brokolicu, ze vraj z nej je agresivnejsia stolica, a odnaučit 10 mes. dieta od plienok asi nepude ☹

andromeda_ja
3. mar 2015

@teodorka99 To ano, ked idu zubky, tak celkovo sa vtedy opari ritka (aj v latkovkach). Len v latkovych je to o nieco miernejsie. Urcite hruba vrstva sudokremu, aby tam bola bariera medzi pokozkou a stolicou. To aspon trosku zmierni. Az vyjde zubok zrazu sa to napravi. Nech je ten nezbednik cim skor von ;) Nam tiez teraz ide zubok.

teodorka99
autor
3. mar 2015

@andromeda_ja na kazdom kreme proti zapareninam pisu ze jemnu vrstvu naniest, ked som uz zufala dam hrubsiu (napr.nivea) a je to lepsie. Manzel mi za chvilu donesie z lekazne Pytiol a rybaciu mast. Ma to viznam davat pytiol ked je to pravdepodobne zo zubka??

andromeda_ja
3. mar 2015

@teodorka99 Uplne staci akakolvek mast, ktoru pouzijes ako barierovu - aby sa co najmenej dostala stolica do kontaktu s pokozkou. Tak ako si davala napriklad niveu. Ale skor by som dala sudocrem, ten je hustejsi, posobi aj ako puder a tlmi bolest zo zapareniny.

patulienkab1
3. mar 2015

nám pomohlo striedať imazol a bepanthen ale hlavne často - aj každé 2 hod opláchnuť čistou vlažnou vodou. Malý bol celý šťastný veď si mohol vo vaničke posedieť každé 2 hodiny (tak na 5 až 10 min). Čiže - opláchnuť imazol, o 2 hod. opláchnuť bepanthen...

andromeda_ja
3. mar 2015

@patulienkab1 Imazol je dobry, ale je len na predpis a moze sa nanasat 2x denne a maximalne po dobu 7-10 dni.

kikushaa
3. mar 2015

@teodorka99 toto ma aj moj maly, spustilo sa mu to po vymene plienok za inu znaku, chcela som skusit nove zial si to odniesol jeho pipik. volala som doktorke povedala ze repik a imazol, ale do telefonu hovorila ze imazol nieje na predpis..a nasla som to aj na nete http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ima... tak teraz ako mam ist k doktorke po recept, alebo to mam risknut do lekarne bez neho..? 😒

andromeda_ja
3. mar 2015

@kikushaa Nam ho davali na predpis, aj na krabicke mame napisane, ze je len na lekarsky predpis. Mozno sa za ten rok dva zmenilo, ze uz nemusi byt na predpis.

patulienkab1
3. mar 2015

@kikushaa nám dali aj bez receptu

kikushaa
3. mar 2015

@andromeda_ja ach, uz vidim ako sa len rozculim ked mi ho nepredaju, a ist so zdravym dietatom k doktorke ktora ma plnu cakaren chorych deti mimo poradnu tiez niejje buhvico ☹

kikushaa
3. mar 2015

@patulienkab1 juch vdaka 😉

elmuska
3. mar 2015

@teodorka99 moje zlate, ja som pred 3 tyzdnami hladala na MK diskusiu na tento kozny problem. Nasej malej sa to vyhodilo ale na chrbatiku a zacalo sa to rozsirovat aj na ruky a tvar. Bola som uz zufala, doktorka nam predpisala excipial, v lekarni nam odporucili biodermu, ale ja som na odporucanie viacerych mamiciek skusila modru indulonu. Muz sa smial ze po nej mala smrdi ako robotnicka trieda 😀 😀 😀 , ale veru pomohlo, uz po 2 dnoch to bolo lepsie a po tyzdni nebolo po flakoch ani pamiatka. By som veru neverila, ze obycajna modra indulona dokaze take zazraky. Vyskusaj, urcite neublizi skor naopak. Drzim palceky nech sa toho skoro zbavite.

sokol11
18. máj 2015

@kikushaa ak Ti nepredaju Imazol povedz lekarnicke ze chces Flocetu gel - predsa je to prírodne 🙂

kikushaa
18. máj 2015

@sokol11 predali mi ho v pohode, nie je na predpis, asi kedysi bol, no teraz uz nie je

pe
21. máj 2015

aj moje deti mali obcas taketo zapareniny - davala som preventivne Bepanthen kremik, ale niekedy sa aj tak objavili - napr. pri tych zubkoch... vtedy tiez pomoze natierat Bepanthenom a umyvat tieto miesta cistou vodou, pri kazdom prebalovani som to takto umyla a natrela a rychlo im to preslo, vyskusaj a uvidis, ze ten Bepanthen je na to perfektny, teraz si ho uz moje decka aj sami pytaju, ked sa im zapari ritocha, vedia, ze im ulavi 🙂

miska312
27. máj 2015

Nasla som malej za uskom hnedy flak nikde inde na tele to nemam moze to byt znamienko?