Kožné výrastky u 4 ročného syna

sisilia
21. feb 2012

Ahojte maminky, môjmu synovi som prednedávnom objavila na krku drobnulinké milimetrové kožné výrastky. Boli dva, objednala som sa ku kožnej, ale termín máme až v marci. Potom som si všimla, že sa mu ďalšie tri objavili v okolí slabín, vedľa pipíka. Dnes som našla ďalšie tri... ☹ Idem zajtra k detskej lekárke, nech to zhodnotí, len sa chcem opýtať, či s tým nemáte niektorá skúsenosti. Podľa toho, čo som našla na nete, by to mali byť fibrómy, ktoré sa odstarňujú u kožného lekára, vypaľovaním, či laserom. Väčšinou som našla príspevky týkajúce sa dospelých, takže ak s tým mali problém aj vaše deťúrence, budem vďačná za akékoľvek rady a podnety, čo s tým 🙂 🙂 🙂

hajanka
21. feb 2012

@sisilia mas na mysli nieco take ako znamienka?

sisilia
autor
21. feb 2012

No nie sú tmavé, majú farbu kože... Sú to ako keby malinké guličky vystupujúce z kože, neviem ako to presnejšie opísať. Nebolestivé na dotyk..

bobocka
21. feb 2012

@sisilia aj moj drobec nieco podobne mal.len jeden vyrastok a v ustach.sla som s tym na kozne,koziarka,ze to ma riesit stomatolog.ten mi povedal,ze nebudeme trapit male dieta,ze pokial ho to neboli a nevadi mu to pri jedeni,tak to len odsledujeme.no a zmizlo same po dakych 2-3 mesiacoch.medzitym to podrastlo,aj zmensilo sa a zas podrastlo a zdrazu som si potom uvedomila,ze to tam uz nie je 😉 nezmenila som stravu,ani som malemu nedavala nijake vitaminy,ani som zubnu pastu nezmenila-proste to zmizlo.neviem ake je dietatko stare,no ja osobne by som to urcite dala prezriet pediatrovi i koznemu,no hned by som s tym asi nic nerobila ak by to nebolo teda bolestive.riadne by som to odsledovala a podla toho ako sa to bude spravat a samozrejme podla rad odbornikov by som konala dalej.ale uz hned teraz by som nad laserom nerozmyslala.

sisilia
autor
21. feb 2012

@bobocka Ďakujem za odpoveď 🙂 K detskej ideme zajtra, ku kožnému v marci- no zariadim sa podľa toho, čo mi zajtra pediatrička povie. Nad laserom neuvažujem, je to len info, ktoré som našla na nete. Mňa zaráža viac to, že sa mu to v pomerne krátkom čase dosť rozmnožilo. Ale nestresujem dopredu 😉

bobocka
21. feb 2012

@sisilia bude dobre ak to odsledujes a mozno si rob zapisky,ze v ktory den kolko,asi cca ake velke,aby si vedela presne dr povedat,ze behom co ja viem cca 2 tyzdnov sa spravilo 5 a narastli na 2mm.teraz trepem,to len tvoja mini statistika,aby na zaklade takejto info vedel dr urcit,ze ci je to mierna reakcia,alebo sa to rozsiruje rychlo a rastie a treba to riesit.vies co myslim.skus to odfotit a napisat na zadnu stranu foto datum a rozmery.proste si to poriadne odsleduj a poriadne sa porad s dr predtym ako sa zacne nieco ozaj riesit,nech sa drobec zbytocne nemusi stresovat kadejakymi zakrokmi.zelam,aby to zmizlo ako mojmu 🙂

hajanka
21. feb 2012

@sisilia nemusia byt tmave, mne to pride ako znamienko, aj ja mam take mam, aj syn ma pri pazuske, pomalicky mu to rastlo a teraz to je tak cca 2mm, nenapadlo ma s tym ist k doktorke, ved kazdy mame nejake to znamienko. Ja ich mam pomerne dost napr. 😅 🙂

sisilia
autor
22. feb 2012

Tak a sme múdrejší- už vieme čo je to:
Molluscum contagiosum-vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša z človeka na človeka cez drobné defekty a autoinokuláciou pri škrabaní. Inkubačná doba je asi 2 týždne. Môžu vzniknúť kdekoľvek na tele. Prejavuje sa polguľovitými útvarmi bielej či ružovej farby, ktoré môžu mať v centre priehlbinku. Po stlačení útvaru sa dá vytlačiť belavá hmota. Lieči sa odstránením útvarov – molusok ostrou chirurgickou lyžičkou, alebo vytláčaním uzlíčkov pinzetou, s následnou dezinfekciou.
Takže teraz to už bude riešiť kožná-dá sa to vraj odstraňovať aj kyroterapiou- zamrazovaním, tak dúfam, že mu to budú odstraňovať spôsobom, ktorý zvládneme...

januarova
22. feb 2012

@sisilia, je tu na MK aj tema o moluskach. To odstranovanie u deti je dost drasticke, ono to zvykne po cca 4-6 mes. zmiznut same, telo si vytvori imunitu. Mal to aj moj syn, tiez mi kozna odporucila bud to odstranit vypalovanim a to mi povedala ze treba si niekóho priviest, kto ho bude este so mnou drzat. Alebo potierat mastoui, ktora sa ale objednava z usa, alebo este u nas je dostupny infectodell roztok na potieranie. ale mne poradili aj cisty cajovnikovy olej, s tym som mu to potierala a za 5 mes. mu zmizli. Neviem akeho mas velkeho syna, mozno starsie dieta si to da uz urobit dobrovolne, ale moj to mal ako 3 rocny a taku traumu z lekarov som mu nechcela spravit, ked je tu aj ina moznost. 😉

sisilia
autor
23. feb 2012

@januarova Ďakujem za info- môj syn má 4 roky, pediatrička mu skúsila jednu odstrániť, aby sa uistila, že je to to a hneď kričal a potom už mi ich doma nechcel veľmi dať pozrieť, takže popzerám to fórum, aby som bola múdrejšia... Len sa bojím toho, že sa mu to rozšíri, lebo sa mu tvoria ďalšie nové malinké 😒 Takže navštívime tú kožnú a dohodnem sa, čo ďalej. Ale keď to bude bolestné, nedá si to robiť, lebo to má aj v okolí slabín a to by bolo veľmi bolestivé, to už viem aj sama. Tiež sme si už čo to pochoili po lekároch, takže nechcem ho stresovať, som rada, že mi teraz pokojne vojde k lekárovi a dá sa vyšetriť. Nechcem to pokaziť. V každom prípade ďakujem za rady. Pekný deň.

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenusiknr
23. feb 2012

@sisilia je mi velmi luto ze mate molusky... moj syn ich mal Tristvrte roka!!!!!! rada ti poradim ak chces.... u nas sa z jednej stalo sto molusiek a nic nezabralo.. jedine co nam po tak dlhom case pomohlo je liek ISOPRINOSINE a vsetky nadherne zmizli.... ak ti mozem poradit nedavaj to zmrazovat, vyskrabavat -vrati sa mu to... radsej ked spinka mu to vytlac ty sama okrem slabin.... najskor to potri Betadinom a potom vytlac- vyjde ti biela gulicka kt. je tvorcom nakazy... pokial ich ma malo takto sa ich rychlo zbavite no su to marhy a velmi rychlo sa rozmoznuju....
moj maly ich mal aj na pindurikovi a rituske- rovno pri otvore a tento isoprinosine nam pomohol, tiez davaj malemu nieco na posilnenie imunity - Imunoglukan je najlepsi- niektorym detickam sa to stratilo jeho pravidelnym uzivanim- 2-3 mesiace...a este som zabudla krvou sa to rozsiruje najviac- ak to vytlacis vyjde s gulickou aj trocha krvi tu tiez treba hned zatriet betadinom...
drzim Vam palce nech sa toho rychlo zbavite 🙂

sisilia
autor
23. feb 2012

@lenusiknr Veľmi pekne ďakujem za všetky rady- už som prečítala celú tému, ktorá tu na MK už je.. Nepotešilo ma, čo som sa dočítala ☹ Je to beh na dlhé trate- kúpim mu ten liek ISOPRINOSINE, ktorý si spomínala. Nevieš náhodou, či to môžem kombinovať aj s tým, že mu to budem potierať INFECTODELLOM? Opýtam sa aj v lekárni. K alergológovi chodíme pravidelne, keď bol menší bral aj Ribomunyl, má potvrdenú alergiu a mal aj problémy s ekzémom, ale teraz je to v pohode. takže dúfam, že aj toto zvládneme a bude to rýchly proces 🙂 Ďakujem ešte raz za všetky rady- aspoň viem, ako postupovať 🙂

kiya
23. feb 2012

@sisilia http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=56447
pozrela som to len zo zaujimavosti a toto mi naslo... mozno ked uz nic nepomoze, skus aj nieco taketo... drzim palce

sisilia
autor
23. feb 2012

@kiya Ďakujem, baby, čím viac čítam, tým mám hlavu väčšiu- asi ako melón 😖 Tých rád a postupov je toľko, že to sa snáď ani nedá vyskúšať... Každopádne Infectodell som objednala, s Betadinom už natierame, tú najväčšiu sme malému s manželom vyškrabli a rýchlo vydenzifikovali(ryčal ako tur), ostatné len natieram- skúsim naložiť aj ten cesnak do oleja a lepiť mu to. Tak uvidíme čo a ako rýchlo zaberie...

kiya
23. feb 2012

@sisilia pozor na ten cesnak, aby to bolo len na to myrastku, lebo mu to moze vypalit az pluzgier hlboko...

lenusiknr
23. feb 2012

@sisilia nemas zaco... aj moj maly ma od narodenia problemy s imunitou, suchu pokozku... no proste vsetko... :( hlavne musis skusat vsetko co najdes na nete, podla mna je to vzdy lepsie ako liecba u kozneho, ti sa s tym nebabru a nehladia nato ze je to dieta... aspon vacsina a aj tak to nema ucinok..
Isoprinosine ti musi dat na predpis bud imunolog, alergolog, kozna.... nekupis ho len tak v lekarni , no naozaj ho odporucam nam zo 100 molusiek do tyzdna nezostala ani jedna, prve zacali miznut po troch dnoch.. a to mojmu malemu ich bolo vidno a citit aj cez tricko... :(
infectodel sme mali tiez no maleho to stipalo a pri takom mnozstve nam to nezaberalo... kombinovat mozes, podla mna cim viac toho nasadis tym skor sa zbavis🙂 obvodna mi este dala jednu masticku, zarabali mi ju v lekarni a to bolo na slabinky, pipika ta nam tiez pomohla.. len neviem co v nej bolo... taktiez mozes skusit homeopatika- nam sice nepomohli ale inym detickam hej...
skusali sme aj cesnak, natierat stavou z cibule- to zabralo ale len na tie male- no znicilo kozicku, niekto odporuca potierat bananovou supkou, ananasovou stavou.. je toho vela, treba len skusat ale najme nasadit nieco na podporu imunity- kedze je to virusove.
este ma napadlo vsetko oblecenie hned preper, nic by nemal mat na sebe dva krat- prenasa sa to tym a taktiez vodou- ja som davala do kupela hypermangan a po case nam zacali po kupeli same vyliezat von.
drzte sa a hlavne nech vam tie marhy rychlo zmiznu🙂

sisilia
autor
23. feb 2012

@lenusiknr Jasné- si zlatá, ďakujem 🙂 Imunoglukan som mu už dnes tiež kúpila, už ho aj dostal, preventívne aj mladší synátor. No a musela som zrušiť spoločné večerné kúpanie, z čoho teda dvakrát nadšení neboli 😖 Na ten cesnak a cibuľu si dám teda pozor, aby som to neprehnala. Zatiaľ sa utešujem tým, že na krku má 4- tie dve najstaršie a najväčšie sme dnes odstránili, tie ďalšie sú ešte veľmi malinké, no a v okolí slabín ich má asi 6-7- Tak teda budem pozorne sledovať a dúfam, že sme to podchytili včas a nerozšíri sa to ďalej. Ale uvidím, len sme začali, takže som naozaj vďačná za akékoľvek podnetné rady 🙂 Zajtra chcem ešte kúpiť propolis a ten hypermangán máme doma, tak pridám do kúpeľa. Prajem krásny večer a ďakujem za podporu 🙂

lenusiknr
23. feb 2012

@sisilia urcite to zvladnete🙂je fajn, ze si to podychitila hned od zaciatku lahsie sa toho zbavite. niekde som citala, ze ak odstranis tu ich ,,matku,, tak jej ,,deturence,,odpadnu same.... len vediet ktora je ta hlavna. 😒
pekny vecer 🙂

krovka
23. feb 2012

Ahoj, tiež mame molusky, ale už mesiac na ústupe 🙂 . V novembri nám narástli a po prvom odstraňovaní lyžicou - ja tomu hovorím výškrab, nám narástli samoška ďalšie. Druhý krát dcéra dokopala doktora, tak mi ju odmietol ošetriť... 😖 . Poslal nás domov s tinktúrou a odporúčaním na INFECTODELL. Jačala pri tinktúre, tak som INFECTODELL ani nezháňala. Našťastie nám pediatrička dala homeopatický návod a funguje.
Thuya occidentalis 15 CH (5 granúl 1x denne), Vaccinotoxinum 30 CH (10 granúl 1x týždenne), ak je červené okolie vrážky, svrbenie - Cinnabaris 15 CH (5 granúl 1x denne), ak je bez červeného okraja - Dulcamara 15 CH (5 granúl 1x denne). Liečiť 1 - 3 mesiace.
Dcérka má 3 roky a rozrábam jej to v troške vody, jedno ráno druhé večer a každú nedeľu Vaccinotoxinum 😉
Imunitu sme vylepšili "lektvarom" - cibula, cesnak, med 😎

hajanka
23. feb 2012

@sisilia tak to potom vobec nie je to co som ja opisovala, nie je to polgulovite a nema to ziadnu priehlbinku a ziadna belava hmota tam nie je, tak to budu len znamienka.

sunnysummer
1. máj 2012

@krovka ahoj, prosim ta a zabera vam ta homeo? nam dr. poradila presne tuto kombinaciu, teraz koncime druhy tyzden, no zatial nezabera a rastu mu dalsie☹ ... velmi sa branim tej chir. lyzicke aj tekutemu dusiku, ma to na hrudniku asi 13 blizko seba.

@sisilia a vy ste ako na tom, uz ste sa toho zbavili? co pomohlo? je to riadna pliaga... my sme to asi trosku zanedbali, dlho mal jednu, sme si mysleli, ze nejaky fibrom alebo co a potom sa to rozrastlo...

dakujem za rady

sisilia
autor
1. máj 2012

@sunnysummer Ahoj, my sme prešli hocičím- najprv som dávala propolis a večer tintktúru z kvetu ľalie namočenej v alkohole. Potom sme začali užívať dlhodobo Imunoglukán. Zháňala som totiž ten Infectodell, u nás to nie je registrovaný liek, tak som to objednávala z Čiech. A ešte som si objednala krémik MOLUSAN- ten má ale strašne výraznú vôňu, tak mi ostalo jedno celé balenie a z druhého sme natierali asi päť či šesťkrát...(v prípade záujmu môžem poslať 🙂)). No a raz sme boli vypaľovať dusíkom, ale potrela to sestrička len tak minimálne, aby to neštípalo, takže ani neviem, či to pomohlo a čo z toho všetkého vlastne pomohlo. My sme ich mali pri pipíkovi v oblasti slabín asi zo šesť- za podplatenie čokoládkou , ktorú bežne nedávam mi dovolil odškrabnúť asi štyri, ale bol to riadny rev.. Dve mu ostali priamo na pipíkovi, to som nemala odvahu, lebo by to bol masaker. A tie postupne samy zmizli. Dve mu ostali na krku, sledujem ich, sú malinké, nerastú, tak čakám, či zmiznú či ako. Druhý syn mal jednu na ruke, tá mu tiež zmizla, takže ok. Tak teraz neviem, čo z toho zaberie u vás, ale ja som sa už potom riadila aj radou imunoalergológa, ktorý úplne pokojne konštatoval, že je to bežné vírusové ochorenie, ktoré samo ustúpi. Nerozšírilo sa nám to, takže som už teraz pokojná a po kúpeli ho len pozerám, či nie je niečo nové🙂))

sunnysummer
2. máj 2012

@sisilia ahoj, dakujem. my sme teraz v stadiu, ze davam to homeo a 2 krat denne potieram tee tree oil, chystam sa este kupit imunoglukan a betadine na dezinfekciu. uvidim ako sa to bude vyvijat ale dufam, ze to zaberie. mal jeden vyrastok aj na stehne a ten som mu nechtiac odskabla, bolo to pri hre, takze si to ani nevsimol ale dost to teda krvacalo. takze tie na hrudniku neviem ci odskabnem, lebo su o hoodne vacsie...

leyla24
29. máj 2012

Mate niekto skusenosti s liecbou leserom?

czechzuzanaba
29. máj 2012

Dcerka to mela, nasla jsem tu na konikovi, ze jsou to molusky a navod na odstraneni Betadinem a jehlou. Nam to fungovalo a malou to vubec nebolelo. Snad uz se to neobjevi.

leyla24
30. máj 2012

Aj ja idem vyskúšať ihlu a betadine. http://bradavice.nazory.cz/

janula2511
6. nov 2013

ahojte ma niekdo skusenosti s odstranenim vyraztkov chyrurgyckym zakrokom u deti?moj ma 2roky a navrhli nam to chyrurgycky.ma toho velmi vela na jednom mieste na zadku.a neviem ci to mam snim podstupit.urcite je aj iny sposob.dakujem za rady.